Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van az anonimitásna...

Mi értelme van az anonimitásnak még felhasználónév terén is ha ellepik az oldalt a trollok?

Figyelt kérdés
Miért ne lehetne kitenni mindenki felhasználónevét (ami úgyis szintén kitalált név tehát a személyes adatai nem kerülnek ki) minden kérdésénél és válaszánál és még a kérdezőket is lehessen értékelni? Egyértelmű lenne hogy az XY kérdését/válaszát érdemes e komolyan venni és válaszra méltatni vagy nem. Aki pedig túl sokszor keveredik trollgyanúba/személyeskedik/másokat egyéb módon provokál azt kitiltsák?

2020. jan. 28. 00:49
 1/4 2*Sü ***** válasza:
78%

Gondolom az elv az volt, hogy ha egy oldalon valaki nicknévvel is szerepel, a különböző tevékenységeiből – kérdések, kommentek, válaszok – össze lehet állítani valamiféle profilt. Nálam szerepel a válasznál a nicknév, mert én ezt nem bánom, de ha valaki kicsit búvárkodik, tulajdonképpen elég jól beazonosítható leszek a számára, névvel, arccal, stb… Persze akinek van ehhez kellő tudása és intelligenciája, annak van ahhoz is, hogy ezzel ne éljen vissza. Viszont arra már volt példa, hogy egy előző felhasználó nevemet igen erős támadás érte, valaki több különböző regisztrációval is végigszántotta a fellelhető összes válaszomat, így a válaszaim hasznossága egyetlen éjszaka alatt 87%-ról 11%-ra esett vissza, a moderátorok viszont nem törték magukat a dolog felderítésében, így inkább újra regisztráltam. Ha 10 évente ha egyszer van ilyen, hát nekem is belefér. Viszont itt kiütközött, hogy miért tud visszaütni, ha egy anonim oldal úgy anonim, hogy azért a felhasználó tevékenységei összeköthetőek.


Viszont a trollkodás nagyjából mindenkit érint. Bár egy adott személy válaszainak hasznosságát csökkenti, de másokét is, így azért a válaszok hasznosságának arányai ugyanúgy releváns marad, csak nem 95% vs. 75% lesz, hanem mondjuk 80% vs. 55%, tehát továbbra is eldönthető, hogy kinek a válasza mérvadóbb.


Ha egy válasz a szabályokba ütközik, így, anonim válaszként is jelenthető a moderátoroknak, és aki túl sokszor szegi meg a szabályokat, az így is, úgy is kitiltásra kerül. (Aztán persze regisztrál egy új email címmel, és folytatja, amíg meg nem unja.) (A moderátorok be tudják azonosítani a felhasználót, látni tudják az előtörténetét.)

2020. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
A legagresszívabb trollokat napi szinten kitiltják, napi szinten más felhasználónevük van, esetleg még a különböző felvett karakterük szerinti kérdést is más-más felhasználó mögül írják ki. Hatástalan az oldal velük szemben, mivel nem hajlandók normális tiltási eszközöket beépíteni az oldalba (hiszen megy az nélküli is, egy tulajdonos sem használja az oldalt, hogy lássa a helyzet kritikus voltát). Ha ez téged zavar, egy (esetleg 2) lehetőséged van: megtanulod ignorálni őket, vagy nem használod többet az oldalt.
2020. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Nem vagyok troll, de, amíg kint volt a felhasználónevem, írhattam akármelyik kérdés alá, le lettem pontozva, mert, hogy én vagyok az. Pedig hasznos válaszokat írok.


Amint leszedtem a nick-em, értelmesen pontoztak.


Amúgy egy ilyen platformon nem az a lényeg, hogy asdfjklé1234 írt egy kommentet, hanem, hogy Te választ kapj efy kérdésre.

2020. jan. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mert sok olyan ember van, aki csak azért pontozna le egyeseket, mert más valamiben a véleményük vagy mert nem szimpatikus neki a másik. Ezt max. akkor lehetne megvalósítási, ha nem pontozhatna boldog és boldogtalan, csak mondjuk azok, akik hasznos válaszokat adnak vagy mondjuk egy objektív, szakértő, "zsűri".
2021. aug. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!