Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Olyankor mit lehet/kell...

Olyankor mit lehet/kell tenni, ha egy felhasználó zaklat az oldalon?

Figyelt kérdés

Van egy (szerintem elmebeteg) ember itt az oldalon, aki valahonnét (gondolom valami politikai rovatban válaszoltam valakinek a levelére és onnan) megtudta a felhasználónevem (pedig a kérdéseimnél és válaszaimnál el van rejtve a felhasználónév, pont az ilyenek miatt).

Ez az egyén elkezdte véletlenszerű kérdések alá válasznak odairkálni a felhasználónevem, semmi egyebet, csak a felhasználói nevet, bármiféle kontextus vagy egyéb tartalom nélkül, akkor is ha semmi közöm a témához. Főleg a filmes topikban. Amikor pedig rákérdeztem nála privét üzenetben és figyelmeztettem hogy jelentem ha nem fejezi be, elkezdett mocskos, trágár üzeneteket írkálni meg olyanokat ír hogy ha kitiltják egy perc alatt vissza regisztrál és folytatja.

Az ilyennel mit tudok tenni? Eléggé zavar ez, nyilván a felhasználónév az nem a valódi nevem de ettől még zavar mert tönkreteszi egyrészt az oldal használhatóságát számomra, másrészt meg nem járultam hozzá hogy a nevemet reklámozza, pláne nem értelmetlen és/vagy negatív kontextusban, harmadrészt meg azt az ótvar stílust amit megenged magának nem hinném hogy kötelességem eltűrni. Soha semmilyen kapcsolatom nem volt vele az oldalon, a felhasználói nevét is csak akkor tudtam meg mikor a trágár válaszát elküldte nemrég. Ilyennel mit lehet vagy érdemes tenni? Felháborítónak tartom hogy nem tudom használni normálisan az oldalt miatta.



2019. dec. 29. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz írnia GYK-nak (a lap alján van a kapcsolat e-mail cím), ezekkel az indokokkal kérve, hogy változtathasd meg a felhasználóneved, vagy ők adnak újat, nem tudom, hogyan megy.

Vagy töröltesd ezt a fiókod (már nem kell levélben kérni, a „Beállítások” menüpontnál egyszerűen megteheted). Aztán csinálj másikat. Ne mulaszd el az új regisztrációnál rögtön bejelölni, hogy ne jelenjen a neved kérdéseknél, válaszoknál.

És, gondolom, ilyen tapasztalat után meg tudod állni, hogy senkinek sem írsz privát üzenetet, akkor nem derül ki a felhasználóneved. Azt sem kötelező elolvasni, amit kapsz; bár úgy tudom, hogy abból senki sem tud meg semmit, ha elolvasod. Ha összegyűlik legalább kettő, akkor megnyitás nélkül is törölheted őket, amíg meg egy árválkodik, hadd legyen piros az üzeneteid felirat. Nem rí ki különösebben az alatta levő, szintén piros legnépszerűbb kategórianevek fölött.

2019. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

A GYIK-ben tudják hogy ki ír a nevedben. Ott van egy lehetőség a moderátorhoz jelzést küldeni, valamint írj nekik. Azt nem kötelesek megadni hogy ki használta a felhasználói nevedet, hacsak nem a polgári vagy büntető törvénykönyve ütközik amit a zaklató csinál (pontosabban a zaklatás már kimeríti ezt). Akkor kötelesek megadni a felhasználót aki használja a te felhasználói nevedet, de csak a nyomozó hatóságnak. Előrébb nem jut a dolog, több dolog miatt, itt most nem írom.

Én azért nem írtam ki a felhasználói nevem, mert nem érdekelt, illetve nincs is ilyen megfogalmazás a GYIK beállítások menüjében.

Egyszer-egyszer próbáltak enélkül is úgy írni mint én, mondhatni bepróbálkoztak, de minőségileg, megfogalmazásban, stílusban, szóhasználatban, stb. messze alulmaradt a próbálkozó, jót röhögtem, mert önmaga karikatúrája lett, még csak belé sem döftem egy lehengerlő humort, mert már padlón volt magától is.

Persze ha száz szavas a szókészlete valakinek, vagy nincs érzéke az íráshoz, kiderül hogy erőltetett, nem hiteles, kínosan más, ha valakit utánoz. Miért nem írod ki, hogy valaki bitorolja a bunkó szövegekkel a te felhasználói nevedet? Aki eddig megismert, az úgyis tudja hogy te ilyeneket sohasem írnál, aki meg most ismer meg, az legalább tudja, ha primitív szöveg jelenik meg a nevedben, nem te írtad. Ha mégis te írsz olyat, írd oda hogy tényleg te írtad.

Fel a fejjel!

A primitív embereket kiröhögni kell, nem magadat emészteni rajtuk. Az aljas embereknek sincs fegyvere a közömbösség ellen, illetve nagyon hiúak.

Tényleg, fel a fejjel!


Már-ki

2019. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!