Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GYK miért törli azokat...

A GYK miért törli azokat kommenteket, amik egy kamukérdésnél a kérdés kamu mivoltára figyelmeztetnek?

Figyelt kérdés
Ugyebár vannak az oldalon kamukérdezők, akik egyes kategóriákat teleszemetelnek az abszurd kitalációikkal, provokatív hőzöngéseikkel. A stílusukról felismerni őket. Kommentelőknek, miután jelentették a kérdést, szokása beírni válaszként egy figyelmeztetést, hogy kamu a kérdés, senki ne válaszoljon, hagyja elsüllyedni. És elég gyakran megesik, hogy nem hogy a kérdést nem távolítják el, hanem a figyelmeztető kommenteket törlik. Miért? Valamit megold az, hogy úgy teszünk, mintha nem lennének trollok?
2020. febr. 8. 08:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

Mert ütközik az oldal szabályzatával.

Azzal a szabályzattal, aminek te a betartását követeled másoktól, miközben te magad magasról teszel rá.


Továbbá a szokás nem egyenlő a szabályzattal. Rossz szokás, hogy kommenteled a kérdést. Válaszolni kell rá vagy jelenteni. Pont. Ez az a szabálykövető magatartás, amit elvárnak tőled, és amihez ragaszkodva lenne morális alapod másokon számonkérni a szabályok betartását.


Ezen kívül nincs jogod megkérdőjelezni vagy véleményezni a moderátorok döntését. Ez szintén elég egyértelműen le van írva az oldal szabályai között.


Mivel te magad sem tartod be a szabályokat, egy szavad sem lehet mások szabálytalanságaira vonatkozóan.


Úgyhogy csitt, szádat befogod, füled-farkad behúzod és foglalkozol a magad dolgával. Világos?!

2020. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

1: Figyu, néha olyan kérdéseket nem törölnek, arra hivatkozva, hogy szerintük nem kamu, hogy az ad abszurdum. És azt is hozzá kellene venni, hogy akik beveszik ezeket a kérdéseket, és tanácsadó válaszokat nyomnak, igazából fölöslegesen fáradnak.

Azt majd én eldöntöm, hogy mivel foglalkozom, és mit csiálok. Ki a fenének képzeled te magadat?

2020. febr. 8. 08:32
 3/32 A kérdező kommentje:
1: Mellesleg gyanítom, hogy te is valami trollféle lehetsz, ha már ennyire felháborít a kérdésem.
2020. febr. 8. 08:37
 4/32 anonim ***** válasza:
38%

Te valamit nagyon félreértesz. Engem nem háborít fel a kérdésed. Kérdeztél, én pedig megválaszoltam. Látod, ez a szabálykövető magatartás, ez az, amit neked meg kéne érteni, meg kéne tanulni.

Kaptál egy választ, ráadásul egy korrekt, őszinte választ. Erre te nem azt mondod, hogy valóban, igaz, nem tartom be a szabályokat, hanem hisztizni kezdesz és lepontozol.

Én ezt is leszarom, pont annyira nem érdekel, mint az, hogy te tartod-e magad a szabályokhoz.

Kérdeztél, már a választ is tudod a kérdésedre, rajtad áll, hogy értelmes, felnőtt ember módjára megpróbálod-e megfontolni, vagy legalább elgondolkodni rajta, vagy hisztizel és toporzékolsz tovább, mint egy tízéves buta kölök.

További szép napot.

2020. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
4: Érdekes, hogy te papolsz szabálykövető magatartásról meg korrektségről. Mert ez a mondatod aztán nagyon ezeket sugallja: "Úgyhogy csitt, szádat befogod, füled-farkad behúzod és foglalkozol a magad dolgával. Világos?!" Bicskanyitogató stílusban kvázi utasítasz engem valamire. Ez most kb. olyan, mintha boltosként rászólnék a vevőre, hogy "A tököm tele van, vazze, gyors döntsd már el, hogy mit kérsz, mert sor áll mögötted!", és amikor az kiakad a stílusomon, esetleg kéri a panaszkönyvet. akkor én avval jönnék, hogy csak jogosan rászóltam. Holott a stílus nagyon fontos.
2020. febr. 8. 11:59
 6/32 anonim ***** válasza:
27%

Térj már észre, ember!

Én nem is kérem számon senkin, hogy miért csinál ezt vagy azt.


Te vagy az, aki látszólag, saját bevallása szerint is figyelmen kívül hagyja a szabályokat, majd számon kéri azok betartását/betartatását másokon.


Milyen jogon? Milyen erkölcsi, morális alapon várod el másoktól a szabályok tiszteletét, ha te teszel azokra magasról?


Én tisztában vagyok a stílusommal, nem is nyafogok, ha te is hasonlóan beszélsz. Nincs ezzel semmi baj. A röhejes az, hogy te - ahogy mondani szokták - vizet prédikálsz de bort iszol.


Egészségedre!

2020. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Te nem értesz. A kérdésem lényege, hogy ebben az esetben az oldal a szőnyeg alá söpri a problémát, és elhiteti magával, hogy igaázból nem is létezik.
2020. febr. 8. 12:54
 8/32 A kérdező kommentje:
igaázból=igazából
2020. febr. 8. 12:54
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

"Az oldal" nem csinál semmit. A moderátorok csinálnak. Nekik meg sem nem feladatuk, sem képesítésük nincs rá, hogy minden egyes kérdésről eldöntsék sebészi precizitással, hogy valóság-e vagy kamu.

Meglepődnél, hogy milyen nagy része valós azoknak a kérdéseknek, amik szerinted értelmes emberben meg sem fogalmazódhat, és azon is, hogy milyen sok kitaláció van, amiről te azt hiszed, valós probléma.

Ez nem a wikipédia, ahol csak a valóság maradhat és sokszor hónapokig csatáznak többszázan egy-egy helyes(nek vélt) félmondaton.

Egyébként a kérdéseidre már korábban megkaptad a választ, csak nem tetszenek neked és emiatt nyafogsz (és ezzel megint szabályt sértesz): a figyelmeztetésekről, beszólásokról, offtopik kommentekről azonnal el lehet dönteni, hogy nem oda valóak, így törölni is könnyű őket.

És ezzel vissza is térünk az első hozzászólásomhoz: nem kell offolni, és nem leszel törölve. Jelented ami szerinted helytelen, a moderátor dönt, hogy megy-e vagy marad, te meg elfogadod. Ennyi.

Ha nem tetszik a rendszer, csinálhatsz bátran egy saját gyíkhut, amit úgy moderálsz ahogy neked tetszik.

2020. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
9: Ennyire naív nem lehetsz. Nem akarlak megsérteni, de ez kicsit már a "Hiszek a tündérmesékben"-kategória. És ne állítsuk már be úgy a moderátorokat, mint akik mindig hibátlanul szabályszerűen járnak el, és sose élnek vissza a hatalmukkal. Mellesleg lefogadom, hogy te igazából nem is nagyon találkoztál még kamutrollokkal (mert mondjuk nem nagyon látogatod azokat a kategóriákat), így nincs is igazán rálátásod az általam leírtakra.
2020. febr. 8. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!