Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GYK miért törli azokat...

A GYK miért törli azokat kommenteket, amik egy kamukérdésnél a kérdés kamu mivoltára figyelmeztetnek?

Figyelt kérdés
Ugyebár vannak az oldalon kamukérdezők, akik egyes kategóriákat teleszemetelnek az abszurd kitalációikkal, provokatív hőzöngéseikkel. A stílusukról felismerni őket. Kommentelőknek, miután jelentették a kérdést, szokása beírni válaszként egy figyelmeztetést, hogy kamu a kérdés, senki ne válaszoljon, hagyja elsüllyedni. És elég gyakran megesik, hogy nem hogy a kérdést nem távolítják el, hanem a figyelmeztető kommenteket törlik. Miért? Valamit megold az, hogy úgy teszünk, mintha nem lennének trollok?
2020. febr. 8. 08:11
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
20: De akkor kamu, ha a kérdéseit összenézve ellentmondások találhatóak. Például egyik kérdésében 50 éves bankár férfi, aki világéletében ezt csinálta, másik kérdésében pedig 35 éves nő, akinek már egy tucat munkahelye volt. Olyanra is volt már példa, hogy valaki egy haverja segítéséért tett fel egy kérdést, de egyes szám első személyben, mintha őróla lenne szó. Majd azt vette észre, hogy letiltották a kérdésfeltevési és kommentelési jogát. Amikor rákérdezett e-mailben a moderátorokról, elmondták, azért történt, mert egy máik korábbi kérdésekben úgy írta le önmagát, hogy az összeegyeztethetetlen a legutóbb feltett kérdésével. Végül nagy nehezen meggyőzte őket, hogy a haverjának akart segíteni, nem tudta, hogy gond lesz abból, ha egyes szám első személyben írja le, így végül visszaengedték.
2020. máj. 25. 07:52
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
Lehet ellentmond magának, lehet ő nem egy 30 éves nő, aki mondjuk az anorexiából roborálna, de én az vagyok és nekem hasznos a válasz, lehet nem egy 16 éves diák, akinek a tanár beírt egy egyest, mert a diák nem vette észre a buszon, de lehet én pont ebben a szituációban vagyok, stb.
2020. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
22: Ha ebben a szituációban vagy, akkor tegyél fel róla te kérdést!
2020. máj. 25. 08:40
 24/32 anonim ***** válasza:

Sajnos, kérdező, akik válaszoltak, azoknak volt igazuk.

Az oldal szabályzata így szól, olvasd csak el.

És nekik nem törvényi kötelességük még a kamu válaszokat sem törölni. Ha nem törlik, azt a szabályzat szerint nem kérheted tőlük számon - sőt: ha itt, az oldalon kéred számon, azt simán törölhetik, téged pedig kitilthatnak.

Ez nem erkölcsös dolog, de törvényes. Engem is zavar amúgy - de attól még törvényes.

Ha ez neked nem tetszik, akkor vedd fel a kapcsolatot az üzemeltetőkkel, és próbáld őket meggyőzni.

2020. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, továbbra sem érted. Lehet pl a tanárom 4,6-al négyesre akar lezárni és itt látok pont erről egy kérdést, ahol már vannak hasznos válaszok, amiből megértem, miért van ehhez joga a tanárnak. Vagy akármilyen szituációban is volnék, akkor is megspórolták, hogy még várjam a válaszokat, elvégre a sok balukapitányozás között csurran-cseppen valami hasznos információ is.
2020. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

25: Balu általában irreális sztorikat ír, és nem is kérdez, hanem kérdésnek álcázva hőzöng.

Az amúgy érdekes, hogy a GYK külföldi megfelelőin valamiért nincsenek így elterjedve a trollkérdések és trollkommentek. Hollandiában élek, itt eleve úgy van, hogy ha felteszel egy kérdést, akkor előbb a moderátorok átvizsgálják, és csak utána kerül ki. Hogy ez otthon miért nem működhet így, hatalmas rejtély.

2020. máj. 25. 18:21
 27/32 anonim ***** válasza:
Mert így kevesebbet kell dolgozni vele.
2020. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
27: Na igen, mert akkor lehet, hogy sok kérdést át kellene bogarászni. De idekint azt hiszem, akkor sem hagyják jóvá a kérdést, ha olyat kérdezel, amit seperc ki lehet guglizni.
2020. máj. 25. 18:41
 29/32 firehawk_3 ***** válasza:
Amúgy ám, szerintem nem itt kéne kommentháborút vívni, ez már privát dolog lenne. Viszont a kérdezőnek, és a kommentelőknek is részben igaza van, mert ugyan a kamukérdés ütközik az oldal szabályzatával, de nem kéne ,,figyelmeztető" kommenteket írni, viszont a kommentelők stílusa nem éppen a legszebb, és legkultúráltabb.
2020. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Wadmalac ***** válasza:
63%

Vágjuk el a gordiuszi csomót.

Van lehetőséged kérdést jelenteni amiatt, hogy szerinted nem valós, ez nem is kérdés, hanem trollkodás, provokáció stb.

És ennyi elég.

Ha a kérdésre válaszként írod ki, hogy ez kamu, esetlegesen vitát, ezzel floodot váltasz ki.

Célod nem érted el, de generáltál egy értelmetlen vitát. Hacsak nem éppen ez a célod. :)

2020. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!