Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A statisztika, hogy én mennyir...

A statisztika, hogy én mennyire hasznosan értékelek válaszokat, az függ attól is, hogy hányan értékelték a kérdést?

Figyelt kérdés

Pl, van egy válasz, ami 100%-ban hasznos.


Én zöldet adtam rá és rajtam kívül még valaki.


Van egy másik kérdés, ami 90%-ban hasznos, rajtam kívül 8 ember adott rá zöldet, egy pirosat.


Ebben az esetben szerintem a 90%-os válasz hasznosabbnak bizonyul, mivel sokan zöldet adtak, csak egy ember adott pirosat. A másik igaz, hogy 100%-osan hasznosnak bizonyul, de csak 2 ember értékelte.


Szóval az a kérdésem, hogy nagyobb súlya van-e egy olyan értékelésnek, amit többen értékelnek, mint egy olyannak, amit rajtam kívül csak egy valaki, de mondjuk mindkettő válasz 100%-ban hasznosnak bizonyul?



2020. ápr. 30. 17:52
1 2
 1/13 anonim válasza:

A te értékelési %-od attól lesz magasabb - ha átlagban olyanokra szavazol amikre mások is ugyanúgy.

Tehát ha eleve 100%-os - és rányomsz zöldet - az emeli a Te értékelési % arányodat.

Viszont ha valaki belenyom pirosat - akkor nekd is csökkeni fog.

stb

2020. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet hülyén fogalmaztam. Szóval, befolyásolja-e a statisztikát, hogy én mennyire hasznosan értékelek válaszokat az értékelések száma, ha mondjuk mindkettő válasz, amit értékeltem 100%ban hasznos, csak az egyiket ketten, a másikat tízen értékelték.
2020. ápr. 30. 17:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát ugyanannyival fog a statisztikám javulni, ha 100%os válaszra zöldet adok akkor is, ha rajtam kívül egy ember értékelte, akkor is, ha rajtam kívül tíz?
2020. ápr. 30. 18:01
 4/13 anonim válasza:
100%

Igen - ha 100%-osra nyomsz rá - akkor ugyanannyit számít bele - az mind 1 hányan nyomtak még rá..

De ha később 1 valaki pirosat nyom - akk neked máris esik egy kicsit - ha pl csak 2 szavazat volt benne ~ de ha 10 szavat van benne - akk alig esik.

Szóval a lényeg h mind 1 hány ember szavazza meg. A % számít.

2020. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Ezért ha az értékelési %-od akarod emelni - akkor a legjobbak az ilyen 90+%-osok. Azok még jobbak mint a 100%. Hiszen a 100-at lehet csak 2 ember szavazta meg.. és az könnyen vissza eshet - de pl a 90%-osnál ez nem annyira valószínű
2020. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Hogyan számítják egyébként ki? A saját szavazatom beleszámít? Ha mondjuk még nem értékeltem választ, de egy valaki zöldet adott, én pirosat, akkor 50%-ban értékelek hasznosan válaszokat? Vagy ez nem értékelhető? Vagy ilyenkor nem mozdul semerre a statisztikám? Nem célom egyénként ilyen téren növelni, mivel rajtam kívül senki nem látja.

2020. ápr. 30. 18:29
 7/13 anonim válasza:

Hát van mindenkinek egy egyéni értékelési %-a.


https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


"Ha mondjuk még nem értékeltem választ, de egy valaki zöldet adott, én pirosat, akkor 50%-ban értékelek hasznosan válaszokat?"


ja - ja, valami ilyesmi


Azért jó ha minél magasabb, mert akkor jobban meglátszik ha belenyomsz valamibe..

2020. máj. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 1. 13:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy, a Gy.k. honlapról már jó ideje nem elérhető, de működő, frissülő helyen, az all-time toplistán találtam választ a kérdésedre: [link]

Elérhetősége: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


A szöveg: ┌─ „Az érték százalék pedig azt mutatja, mennyire adott hasznos értékeléseket valaki, minél több hasznosnak bizonyult válaszra hasznossal értékelt, illetve nem hasznosra bizonyult válaszra nem hasznossal értékelt, és nem fordítva, annál jobb az arány.” ─┘


Az nem derül ki, hogy milyen százalékérték tartományban tekintik hasznosnak bizonyultnak a választ, és milyen százalékérték tartományban nem hasznosnak bizonyultnak.

Az viszont kiderül, hogy értékelt válasz darabszámot vesznek figyelembe, azt nem, hogy egy-egy válasz hány értékelés alapján lett adott százalékúnak értékelt.

Ha egy válasz, például, 14 értékelés alapján „85%-ban hasznosnak tűnik” értékelést kapott, és te zöld kéz jelképpel számodra hasznosnak értékelted, akkor eggyel nő az a darabszámod, hogy hasznosan értékeltél választ; feltételezve, hogy 85% esetén hasznosnak bizonyultnak tekintik a választ. (Hasznosnak bizonyult választ hasznosnak értékeltél.)

Ha egy válasz, például, 3 értékelés alapján „21%-ban hasznosnak tűnik” értékelést kapott, és te zöld kéz jelképpel számodra hasznosnak értékelted, akkor eggyel nő az a darabszámod, hogy nem hasznosan értékeltél választ; feltételezve, hogy 21% esetén nem hasznosnak bizonyultnak tekintik a választ. (Nem hasznosnak bizonyult választ nem nem hasznosnak értékeltél.)

Lett egy hasznos és egy nem hasznos értékelésed, attól függetlenül, hogy melyiket hányan értékeltétek.

Aztán a hasznos értékeléseid darabszámát viszonyítják a hasznos értékeléseid és nem hasznos értékeléseid darabszámainak összegéhez.


A kérdésedhez írt kiegészítésben szereplő két példa esetén (ketten értékeltetek egy 100% hasznosságúnak bizonyult választ, illetve, tízen értékeltetek egy 90% hasznosságúnak bizonyult választ) ugyanúgy egy-egy darabbal nőtt a hasznos értékeléseid darabszáma, feltételezve, hogy a 90% hasznosságúnak bizonyult választ hasznosnak bizonyultnak tekintik; úgy vélem, hogy igen.


Azt nem tudhatom, hogy minden „hasznosnak tűnik” érték esetén döntenek-e, hogy az egyes értékelők – az értékelési százalékuk szempontjából – hasznosan, vagy nem hasznosan értékeltek-e; ha igen, akkor bizonyára 50% a határ. Ha nem, akkor lehet, hogy például 0%-40% hasznosságúnak tűnő válasz esetén nem hasznosnak bizonyultnak, 60%-100% hasznosságúnak tűnő válasz esetén hasznosnak bizonyultnak tekintik a választ, és így a 41%-59% tartományban hasznosnak tűnő válaszok esetén nem számítanak semmit az értékelőknek.

Azt sem tudhatom, hogy ha a teljes tartományban döntenek is arról, hogy az értékelők hasznosan, vagy nem hasznosan értékeltek-e az értékelési százalékuk szempontjából, akkor hova számolják a kék kézjeles félig-meddig hasznosnak való értékelést? Lehet, hogy ez sose számít?

2020. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!