Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Irt Gyk-n miért van ennyi troll?

Irt Gyk-n miért van ennyi troll?

Figyelt kérdés
Csak nem értem, ha valaki normális kérdést tesz fel, akkor miért kell trollkodni, megszólni az illetőt (kérdésről függően), és gyűlölködni? Számtalan példát látni erre. Miért kell ezt? Ennyire szeretetlenek az emberek? Ennyire unatkoznak?
2020. jún. 5. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sok múlik a kérdésen. Ha olyan jellegű, nagyon nehéz normálisan válaszolni. Normális kérdésekre én normális választ szoktam írni, de vannak kategóriák, ahová nem megyek (pl politika).
2020. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, én sem azokról a kérdésekről beszélek, amik direkt trollkodásból íródnak, hanem akik segítséget kérnek, vagy valamit meg szeretnének tudni
2020. jún. 5. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak a kérdezőt szólják meg, de sokszor azt is, aki segíteni akar. Sőt: szándékos hülyeséget írnak.

Néha pedig folyik a kioktatás, ahelyett, hogy segítő szándékkal szólnának hozzá. Te és én mindezt (és amit felsoroltál) otrombának, rossznak, trollkodásnak gondoljuk, aki troll, az nem így ítéli meg. Ő szórakozik.

Abban leli örömét, hogy "majd ő megmondja a tutit", vagy elbagatellizálja, elhumorizálja az egész kérdés válaszát.

Néha valóban viccnek, tréfának tűnik a kérdés, amit feltesznek - pláne troll kérdések is vannak -, de akkor is (szerintem) illene úgy válaszolni, ahogy a probléma megkövetelné.

2020. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosan így van #3. Csak nem értem, hogy egy jó oldalát miért kell elrontani. A moderátoroknak kéne figyelni, persze rengeteg a kérdés, és a válasz.
2020. jún. 5. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Értékeljétek le, lépjetek túl rajta és ennyi. Az egy-két pipásokat senki se fogja emberszámba venni.
2020. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

#5:

Ebben igazad van, de mivel kategóriánként vagyunk értékelve, ezért akad olyan kategória, ahova ritkán szólunk hozzá, és emiatt lehet ott egy, vagy két pipa az értékelés. Ettől még mondhatunk nagyon hasznos dolgokat is, de

ezek szerint, több fenntartással fogadják, mint egyébként.

Más kategóriában négy-négy és fél pipánk lehet, ott akkor jobban elfogadják amit javasolunk.

Azért, mert valakinek valamelyik ritkán látogatott kategóriában 1-2 pipája van, még adhat hasznos tanácsokat.

Tudom, nem kéne foglalkozni vele, és van, amikor túl is lépek rajta, sőt alkalmazom a görgess tovább szabályt, hogy ne idegesítsem magam.

2020. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
5: És mi van, ha azért van egy-két pipája, mert valami agresszív troll vadul lepontozta? A korábbi százalékos időben valaki mesélte, hogy valakivel vitába keveredett, és utána a hasznossági százaléka egy nap alatt kb. 80-ról 20-ra csökkent. Nyilván több IP-címről bejelentkezgetve, lepontozgatta több kommentjét is.
2020. jún. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos mindenhol rengeteg a troll meg az oltogató meg a helyesírás-náci az interneten. A gyakorikérdéseken lévő anonimitás pláne ezt hozza ki egyes emberekből.
2020. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert anonim az oldal.
2020. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan már, a facebookon névvel megjelenve ugyanígy viselkednek az emberek, beszólnak, bunkóznak, stb. Egyszerűen az emberek egy része csúszik lefelé az intelligencia csúszdán, durván gyorsan.
2020. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!