Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Válasz értékelésnél szerintem...

Válasz értékelésnél szerintem be kellene vezetni hogy a kérdező értékelése legalább 2x többet érjen mint a többi felhasználói, szerintetek?

Figyelt kérdés
Én már unom a lepontozásokat, ha a kérdező értékelése jóval többnek számítana, akkor talán valamennyire ki lehetne küszöbölni ezt a problémát.

2020. júl. 17. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

A kérdező nem ért ahhoz, amit kérdez.

Sokszor láttam olyat, aki a jó választ nem értette, vagy nem fogadta el, míg a rossz válaszoknak örült.

2020. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdező tudná értékelni a választ, akkor nem kérdezné meg.

Olyant tudna csak szűrni, ami értelmetlen, de arra ott a jelentés.

Pl. kérdés: megsózzam a pörköltöt? Válasz: a falazótégla Pesten elég drága. Ezt nem kell értékelni, hanem jelenteni.


Az egész rendszert el kellene felejteni, mert gyakori, hogy az értelmes válasz nullára le van tolva, a marhaság meg 100%-on áll.


Mai példa: a képen nyulak vannak. A kérdés az, mifélék.

Mondom rossz a kép, nem lehet látni semmi jellegzetest.

Le van tolva kegyetlenül. De az, hogy ki kellene takarítani a ketrecet, az 100%.

2020. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

A GYK legadekvátabb használata az, mikor valakinek van egy problémája, ami valamiféle ismerethiányból származik. Pl. az a kérdése, hogy a Merkúron mennyi a nehézségi gyorsulás. Nyilván azért kérdezi, mert nem tudja. Így aztán azt sem tudja megítélni, hogy egy adott válasz helyes-e, illetve a különböző válaszok közül melyik a helyes. Pont arra jó az értékelés, hogy ha két különböző választ kap, az egyiket egy 21%-os válaszoló írta, a másikat meg egy 89%-os, akkor legyen valami alapja mérlegelni, hogy melyik válasz helyessége a valószínűbb. Ebben az esetben a válaszolók sokkal inkább alkalmasak eldönteni egy válasz helyességét, mint maga a kérdező.


Persze vannak kérdések, ahol nincs objektív mércével mérve helyes válasz, mert véleményekről, nézőpontokról van szó. De ebben az esetben sem érzem azt, hogy a kérdező „jogosultabb” lenne megítélni egy válasz hasznosságát, mint bárki más.


Azt is látni kell, hogy ez egy publikus oldal. A kiírt kérdés nem csak a kérdezőre tartozik. Más hasonló kérdés feltétele helyett rátalálhat a kérdező által kiírt kérdésre, akár mondjuk egy Google keresés révén. Tehát a válasz hasznossága nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kérdező számára mennyire volt hasznos a válasz, sokkal inkább azt, hogy úgy általában mennyire hasznos a válasz egy adott kérdés kapcsán, függetlenül attól, hogy történetesen a kérdést ki is tette fel.

2020. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán. "A kérdező nem ért ahhoz, amit kérdez." Ez igaz olyan kérdéseknél, amiket mondjuk ki is lehet guglizni. De szerintem vannak olyan specifikus kérdések, ahol többféle tartalom is hasznos lehet a kérdezőnek, csak ugye a válaszolók is pontoznak tetszés-nem tetszés alapján.
2020. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!