Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » FONTOS! Hogy tudom megnyitni...

FONTOS! Hogy tudom megnyitni az értékelést ahogy alakul a valaszoknál?

Figyelt kérdés

Tudjátok kiírja hogy pl 34%-ban hasznos. Valamit bekattintottam és felül egy sorban kirakott több ilyet. Hogy kell azt megcsinálni?


És értelmezni hogy kell?

Mert azt sem értem.

pl:


45% 37% 87%/ 67% 22%


Ennak akkor mi lesz az értelme?


2020. szept. 29. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

https://www.gyakorikerdesek.hu/help


"Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába. Az értékelési százalékok minden éjjel újraszámolódnak, így változhatnak időnként.


A hasznossági százalékra kattintva részletesen megnézheted, milyen értékelésekből állt össze az adott százalék. A zöldek hasznosra, a szürkék félig hasznosra, a pirosak pedig nem hasznosra értékelték a választ."

2020. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Elnézést kérek az első válasz írójától!

Tisztelt kérdező!

Ha esetleg nem derült volna ki számodra, azok a százalékok az egyes értékelők válaszértékelési százalékai. Hogy mi alapján alakul ki, az pontosan szerepel az első válasz idézetében.

A példád szerinti esetben 5-en értékelték a választ. Aki elsőként értékelte, annak a válaszértékelési százaléka 45%, aki ötödikként, azé 22%.

A színezésből kiderül, hogy hogyan értékeltek, ez is szerepel az első válasz idézetében.

Az, hogy melyik értékelőnek mennyi a válaszértékelési százaléka azért fontos, mert aszerint súlyozva számítódik ki a válasz értékelése. A magasabb értékelési százalékú értékelő értékelése nagyobb súllyal esik latba; ez is szerepel az első válasz idézetében.

Azt még tudni kell, hogy nem mindig az értékelő tényleges értékelési százaléka jelenik meg és kerül számításba. Az ötösnél alacsonyabb jogosultsági szinteknél korlátozás van, ha az adott korlátértéktől magasabb az értékelő válaszértékelési százaléka, akkor csak a korlátnak megfelelő érték jelenik meg. (Ezért látni, például, jónéhány 50%-os értékelőt.)

(A példádnál az is megállapítható, hogy a válasznál értékelés csak a harmadik értékelés után jelent meg, ugyanis akkor érte el a választ értékelők válaszértékelési százalékainak összege a 125%-ot.)

Mindig megjelenítheted, ha a válasz százalékára kattintasz.

2020. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja értem már!


És mi kell ahoz hogy kijöjjön az összesített %?


2 válasz elég?

2020. szept. 29. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[És mi kell ahoz hogy kijöjjön az összesített %? 2 válasz elég?] 2020. szept. 29. 14:13

Nem tudom, mit értesz?

Nem válasz, hanem értékelés. És nem értékelés darabszámtól függ, hogy egy válasznál megjelenik-e az értékelés. Ott van a 2-es válaszban: az szükséges hozzá, hogy a választ értékelők válaszértékelési százalékainak összege elérje a 125%-ot. Ha kettőnél megvan, akkor két értékelés is elég ahhoz, hogy megjelenjen az értékekés. De ott van a 2-es válaszban az is, hogy épp az általad megadott estben nem volt elég (45%+37%=82%), ezért csak a 3. értékelés után jelent meg az érték. (Ez a feltétel már 2008. októberében ismertetve lett egy válaszban: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. ← 1-es válasz.)

2020. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!