Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Néhány GYK-es ember miért...

Néhány GYK-es ember miért pontozza le a másik embert ha ellenkezik a véleménye?

Figyelt kérdés

Pl. Engem sokszor lepontoznak mert nem a tavasz a kedvencem ,hanem a nyár ,meg azért is hogy nem szeretem az őszt

Hát mindenki más


Meg egyszer valaki megkérdezte hogy tetszik e ez a zene,és akik azt irták igen,le lettek pontozva :/

Erre irtam hogy mindenkinek más a véleménye nem kell lepontozni mert neked bem ugyanaz. Erre: "szerintem az ízléstelenséget büntetni kell"

Hát de most kinek képzeli magát hogy megmondja másoknak mit szeressen és mit ne?

Már régóta érdekel miért csinálják ez jó néhányan..



2020. okt. 3. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Több nézőpont van annál, mint amit feltételezel.

Van az objektív értékelés, ami a kérdésre adott válasz hasznosságát hivatott jelölni, ez az oldal eredeti célja. Ehhez persze ugyanúgy "érteni" kell mint az objektív válaszadáshoz, hogy el tudd dönteni hasznos-e az adott válasz.

Van az érzelmi értékelés, ami nem a válasz hasznosságát értékeli, hanem annak az olvasóra tett benyomását (tetszik vagy nem tetszik alapon). Itt már elég csak egyet nem érteni valakivel, és az ellentétes nézőpontot rossz színben feltüntetni. Mert ami neked tavasz, az másnak az ősz, ergo nincs igazad az ő szemében.

És van a harmadik, az elvi értékelés, amikor valaki bosszúból, unalomból, szórakozásból, vagy a nyomorult életének kevés öröméből olvasás és bármilyen mérlegelés nélkül mindent és mindenkit lepontoz, mert neki ettől lesz jobb. És ez a leggyorsabb és legegyszerűbb, hiszen csak gombokat kell nyomogatni hozzá.

2020. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen

Azt hiszem az utolsóból van a legtöbb


Valaki mesélte hogy neki egyszer lepontozták a lábméretét..

Valaki megkérdezte kinek hányas a lába ,ő leirta és lepontozták..

2020. okt. 3. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

„Mindenkinek más a véleménye”. Ha ezt kijelented, akkor miért kifogásolod, hogy másé eltér; egyrészt adott válasz hasznosságával kapcsolatban, másrészt abban, hogy annak megfelelően értékeli-e, vagy sem?

Hogy tőled idézzek: kinek képzeled magad, hogy megszabnád mások számára, mit szeressenek, vagy mit ne, illetve, hogy mit tegyenek, vagy ne tegyenek?

Véleményt elváró kérdésekre véleményt kifejező válaszok születnek, amelyeket vélemény alapján értékelnek. Minden mindennel összhangban van.

Amit írtam, egy vélemény. Senkitől sem várom el, hogy egyetértsen. Ha sokan nem értenek vele egyet, vagy akár senki sem ért vele egyet, és ezt fontosnak tartják kifejezni, az ő dolguk. Ha egyáltalán megnézem, akkor látni fogom; de nemigen.

2020. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Én is észrevettem ezt a lepontozást olyan kérdéseknél amikre nem lehet rossz választ adni. Pl. Mondjatok romantikus filmeket. Felsoroltam neki vagy 10-et és erre lepontozott mindenkit aki válaszolt neki.
2020. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Csak ismételni tudom magamat, mert ma már válaszoltam egy hasonló kérdésre.

A lepontozásnak több oka lehet:


- a gyk szabályzat nem ismerete


- bosszú negatív, mely érzelmi alapon nyugvó, érvek nélküli kommunikáció


- provokáló, céltalan trollkodás


- számító pontszerző módszer a saját felhasználói fiókunk válaszértékelési százalékának feltornázására



Tehát nincs egy jó válasz, mindenkit más motivál

2020. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
5-ös vagyok. Bocs, de most látom, hogy az 1-es már jól összefoglalta a dolgot.🙂
2020. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!