Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet szavazni a...

Miért nem lehet szavazni a saját kérdésre?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, mert minden kérdező tudja, hogy ő mire szavazna, ellenben aki válaszol, annak nem tudni előre az álláspontját.
2020. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Tessék?
2020. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Nem igazán értem mire gondolsz.


#2: Itt szavaztam volna a saját kérdésemre: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2020. okt. 8. 01:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek felesleges szavaznia.

Beírod a kérdésbe, hogy "szerintem ez. És szerintetek?"

2020. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert roppant logikátlan, értelmetlen.
2020. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szavazást azért indít valaki, mert meg szeretné tudni, hogy az általa megszabott lehetőségek közül mások milyen arányban, melyiket választják. Nem értem, hogy a szavazást kiíró kérdező miért szavazna? Meg akarja lepni magát?

A Használati útmutató ezt tartalmazza: „A kérdésed kiegészítheted ún. szavazással is, amelyben néhány lehetséges választ megfogalmazol a többiek számára és ők ezek közül (a szokásos válaszadás lehetősége mellett) választhatnak.” Ha a saját belátásod nem elég annak kizárásához, hogy a kérdező is szavazhasson, akkor számodra azért nem lehet, mert a GY.K. kinyilvánítottan nem biztosítja a lehetőséget arra, hogy a kérdező szavazhasson.

(Ráadásul a kommentben linkelt kérdésnél oda van írva, hogy melyik a kérdező kedvence, még meg is van indokolva.)

2020. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak nekem ez fura. :) Egy hivatalos közvéleménykutatáson elfogadom, hogy a szavazás kiírója nem szavazhat, mert ő kutatja a témát, de egy mezei szavazáson szerintem igenis van értelme, hogy a kérdés feltevője is szavazhasson, mert itt pont az a lényeg, hogy a kérdező is aktív résztvevője a beszélgetésnek, tehát az ő véleménye is beleszámít. Ha társaságban felteszem, hogy kinek mi a kedvenc autómárkája, akkor én ne mondjak véleményt? Ugyan már.
2020. okt. 8. 15:54
 8/11 A kérdező kommentje:

"A kérdésed kiegészítheted ún. szavazással is, amelyben néhány lehetséges választ megfogalmazol a többiek számára"


Igen, ezt olvastam, de az a baj, hogy nem minden szavazástípust fed le ez a mondat. Van az a fajta, amikor véleményt kér a válaszoló, mert pl. nem tudja milyen autómárkát érdemes vennie. És van az a fajta, amikor a kérdezőnek is véleménye van, de emellett még érdekli az is, hogy a többieknek mi a véleménye.

2020. okt. 8. 15:56
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Ahol szavaztál volna a kérdésedre, ott ha a véleményed le akartad volna írni csak be kellet volna azt is írni a kérdésbe. Különben pedig teljesen logikátlan, ahogy az 5. válaszoló írta.
2020. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy itt mindenki szerint logikátlan, a legtöbb közösségi oldalon így működik a szavazás opció. :)
2020. okt. 8. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!