Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a kedvenc ajtótípusotok...

Melyik a kedvenc ajtótípusotok buszon és miért (ha leírjátok)?

Figyelt kérdés

Egy kis magyarázat, ha valaki nem ismerné a típusokat:


Harmonikaajtó:

* Az ajtó közepe csuklik össze nyitáskor; régi Ikarusokon volt ilyen.

* [link]

* [link]


Bolygóajtó:

* Oldalra, befelé nyíló ajtó.

* [link]

* [link]


Siklóajtó:

* Oldalra, kifelé nyíló ajtó.

* [link]


Nekem a siklóajtó a kedvencem, mert látványosabb a nyitásuk és engem alapból zavar, ha az ajtó a belső tér felé csapódik. 😉



2020. okt. 7. 23:10
A kérdező szavazást indított:
Harmonikaajtó.
Bolygóajtó.
Siklóajtó.
Egyik sem, nem érdekel a téma.
37 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Harmonikaajtó! Mifelénk ráncajtónak is hívják.
2020. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Siklóajtó, mert nem a beltérből veszi el a helyet. Tömött járatnál ez előny.
2020. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Buszvezető vagyok. Igaz, amit a siklóajtóról írtál, de kérlek vedd figyelembe, hogy a többi típussal ellentétben sokkal gyakrabban hibásodik meg (főleg a VanHool kotványokon), és hogy könnyű rányitni magas szegélyre, oszlopra vagy bármilyen akadályra...
2020. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a siklóajtóra voksolok. Bár egyszer megjártam egy Volvo 7700A-n, mert nem volt alkatrész hozzá a szegedi telepen (többségében bolygóajtós Volvok vannak ott), így a csuklós buszon csak az első ajtót lehetett használni le- és felszállásra. :D
2020. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: Amúgy ez nagyon hasznos info, köszi. Most, hogy mondod tényleg találkoztam már olyan busszal, amelyiken valamelyik ajtófél nem nyílt ki. Amióta nálunk lecserélték az állományt, talán nem is találkozni már siklóajtóssal mifelénk, talán pont emiatt.
2020. okt. 8. 16:40
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
A sikló a legmegbízhatatlanabb. A harmonika hangulatos, de a vezetőnek komoly holttér. Marad a bolygó, mint a legjobb.
2020. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a harmonika tetszik legjobban
2020. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A ráncajtó :-) Gyerekkori emlék. Sokat figyeltem, hogy hogyan mozog, miközben nyílik-csukódik.
2020. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A harmonikaajtó. Olyan jó nézni a működését, és a retro-hatása miatt is. :)
2020. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

A harmonika/ráncajtó szerintem nagyon csúnya, retró hatású, ezért én nem szeretem.

A bolygóajtó jól néz ki, de az utastérből foglal el helyet, sok buszon indokulatlanul nagy lendülettel nyílik és hangosan csapódik, ráadásul idióta utasok rendszeresen az útjába állnak (hiába van ráírva, hogy befelé nyílik), amitől vagy megsérülnek, és a buszvezetőt anyázzák, vagy az ajtó visszacsukódik, esetleg teljesen "megbolondul".

A siklóajtó jól néz ki, de ennek is az útjába állhatnak kívülről az utasok, rányílhat valami padkára, szegélyre, valamint a nekitámaszkodó utasok ki akarnak esni rajta. Összességében még így is a siklóaktót preferálom. A gyakori meghibásodását kevéssé értem, ha villamosokon jól működik, akkor nem tudom, hogy buszokon miért megy gyakrabban tönkre.

2020. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!