Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a GYIK szabályzatában...

Ha a GYIK szabályzatában alapból szerepel hogy csak 16 évesek regisztráljanak akkor miért írják ki a pl.tini párkapcsolatoknál hogy csak 16 évesek válaszolhatnak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kategória szabálya régebbi, mint a GDPR, és azt nem módosították/aktualizálták. Emellett sokan nem veszik figyelembe a korhatárra vonatkozó előírást, így a kategóriában ott maradt nyomatékosításként a régi szabály is.
2020. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,de mondjuk szerintem így is sok tizenéves használja..csak kiváncsi voltam hogy ha alapbol regisztrácionál ot van ide miért kell


Ment a zöld😉

2020. okt. 18. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 19 éves is tini.
2020. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Egész pontosan: Az ember 13-tól 19 éves koráig számít tinédzsernek (angolul teenager) , mert az angol nyelvben ezek a számok végződnek teen-re.
2020. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Én inkább úgy mondanám, hogy régen ez volt a jelentése, már annyira gyorsan érnek a mai gyerekek hogy lejjebb tolódott ez a korhatár. Ezért is jött létre a "tween" (a "ten", "twelve" és "teen" is belemagyarázható) kifejezés, ami már utal a tinédzserkorra. Ezt általában 10-12 éves korra teszik, de van olyan forrás ami 8-12 évest is említ. Ma már 8 évesen is elkezdenek menstruálni és érni a lányok, biológiailag ők már nem gyerekek innentől kezdve. 13 évesen vagy utána pedig sokan már rendszeres nemi életet is élnek, így értelmét vesztette, hogy 13 évtől nevezd meg ezt az életszakaszt.
2020. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom mi a tinédzser..

És ezt nem is értem mért irtátok

Leirtam hogy azt nem értettem hogy ha 16 éves alapbol a regisztrácio (alapbol nem johetnek 16 even alattiak) akkor miért kell külön kiirni a tini párkapcsolatoknál hogy 16 even aluliak


De választ kaptam ugyhogy

Okés.

Pont

2020. okt. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!