Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Észrevettétek hogy 1-2 nyomoru...

Észrevettétek hogy 1-2 nyomorult egész nap nyomogatta a piros kezeket minden egyes válaszolónak minden kérdésnél az emberek és felnőtt párkapcsolatok kategóriába?

Figyelt kérdés

Ezzel nem tudnának valamit csinálni a kedves moderátorok/adminok/oldal készítői?

Miért nem korlátozzák mondjuk le a kiosztható piros kezek számát naponta, hogy elkerüljük az ilyet?


2018. szept. 12. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Engem egész nap nyomogatnak, nyugodj meg, rá se ránts. Én visszaadom. Már lehet tudni ki nyomkrassza bőszen.:D
2018. szept. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Kit érdekel? Amúgy meg mondtam már, hogy nem lesz itt változás soha az életben.
2018. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

ezek valószínűleg bot-ok.

korábban beszélgettem itt erről már emberekkel, mert érdekesnek találtam hogy a mindenkori régi toplistán hogy lehet valakinek 500.000+ pontja csak az értékelésekből.

ugyanis ahhoz 500.000 választ kell pontozni, ráadásul a hasznosság százalékának megfelelően pirosat vagy zöldet, hisz csak akkor kapsz érte pontot.


https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


érdemes megnézni az első 3 helyezettet.

aztán egy programozó srác mondta, hogy elvileg simán lehet írni egy olyan programot amivel automatán megy a pontozás a kérdések alatt.


ha vesszük, hogy 12 éve működik az oldal, és az 500.000 pontot leosztjuk napi szintre akkor a 12 év alatt naponta 114 választ kellett neki értékelni úgy, hogy a az értékelés mindig egyetértő legyen a többség szavazásával.

ez képtelenség, normális ember ilyet nem tesz csak egy program.

ezért nem érdemes komolyan venni ezt a pontozósdit, mert semmi releváns infót nem közöl.

2018. szept. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt, 3-as válasz írója! (2018-09-13 23:58)

Azt én sem tartom valószínűnek, hogy ilyen mennyiségű értékelést manuálisan végzett.

De, a számolásod hibás: sokkal többet értékelt. Nem vetted figyelembe, hogy az illető felhasználó csak 71%-ban értékel hasznosan válaszokat. A többséggel egyező értékelésekért valóban 1-1 pontot kapott, de az eltérőkért 1-1 pontot levontak.

Ha valaki 10 értékelést végez, 8-at egyetértően és 2-t eltérően, akkor az értékelési aránya 8/10*100=80%. A kapott pontszám (8*1)-(2*1)=6. Tehát, 6 pontja van, de nem 6 választ értékelt, hanem 10-et.

Ha 71%-os értékelési aránnyal 500-ezer pontja van, akkor 700-ezer értékelést kellett végeznie.

Pontosabban: most 502288 pontja van, értékelésért. Ha az egész számra kerekített értékelési arány 71%, az valójában lehet 70,50% és 71,49% is.

70,5%-hoz, ha 502288 pontja van, 712465 értékelést kellett végeznie.

71,49%-hoz, ha 502288 pontja van, 702599 értékelést kellett végeznie.

Tehát, nagyságrendileg nem 500-ezer, hanem 700-ezer értékelést végzett; aminél még kevésbé képzelhető el, hogy manuálisn tette.

Persze, napi 10-ezer körüli válasznál sok értékelést nem befolyásol, ha akár tízen is így értékelnek. Ráadásul, érdekük, hogy a már meglévő értékeléshez igazodjanak, minél nagyobb arányban.

2018. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 igazad van, nem vettem figyelembe hogy hány százalékban ad hasznos értékeléseket.

ez gondolom a korábbi, vagy a "manuális" értékelésekből származhat.

minden esetre érdekelne, milyen módszerrel hozta össze ezt az első helyezést a toplistán.

pár éve privátban próbáltam érdeklődni, de nem kaptam választ.

2018. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!