Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A válaszoknál mutatja a gyk,...

A válaszoknál mutatja a gyk, hogy mennyire hasznos az adott válasz, de rákattintásnál több ilyen érték is megjelenik amit nemértek, hogy micsoda?

Figyelt kérdés

Volt ahol 4, valahol meg több vagy kevesebb kör jött be a százalékkal, sejtésem sincs, hogx kéne értelmezni.


Elnézést, ha hülyén fogalmaztam.



2020. okt. 20. 05:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Többen is értékelték a hasznosságát.
2020. okt. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A körök darabszáma mutatja, hogy hányan értékelték a választ. (Kettőnél kevesebb nem lehet, mert egy válasz értékelése csak akkor jelenik meg, ha az értékelők válaszértékelési százalékainak összege eléri a 125%-ot. Egy értékelés esetén ez nem lehetséges. A megjelenéshez legalább két, de ha alacsony az értékelési százalékuk, akkor több értékelő kell a megjelenéshez.)


A körök színei azt mutatják, hogy az egyes értékelők hogyan értékeltek: zöld=hasznosnak, szürke=félig-meddig hasznosnak, piros=nem hasznosnak értékelte a választ.


A körökben levő számok alapvetően az egyes értékelők válaszértékelési százalékait mutatják, de az 1-4 jogosultsági szintek korlátokat szabnak a megjelenő értéknek. (Azért fontos ez a százalék, mert a hasznosság kiszámítását súlyozott átlag számítással végzik, és a súlytényezők a válaszértékelési százalékok. Azaz, a magasabb válaszértékelési százalékú értékelése erőteljesebben számít.)


A körök balról jobbra időbeliség szerintiek, azaz, a bal szélső kör mutatja az első értékelést, a jobb szélső a legutóbbit.

2020. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Két féle százalékod van. Az egyik hogy hány %-ban válaszolsz hasznosan, a másik az higy milyen hasznosan értékelsz válaszokat. Azokban a körökben azt látod hogy a választ érékelőknek mennyi ez a %-a.

A Toplistás helyezéseid-re rákattintva megnézheted a tiédet.

2020. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor márcska azt nem értem, hogy hogyna lehetséges, hogy ilyen 61 meg 58%-okat mutat, de lehet én értelmezem félre.

2020. okt. 20. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nagyon igyekszem, de a jószándékom és a felfogóképességem kevés ahhoz, hogy megértsem a problémát, amiről a 11:58-as kommentben írsz.
2020. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet én fogalmazok rosszul, amugy tudom nem egy fontos kérdés, de érdekel. :D


Arra gondolok, hogy ugye amikor rányomom a százalékra akkor kiírja, hogy mennyien értékelték, de ahogy én gondolom a szavazás a pipa a felemás meg az x tehát 0% 50% és 100% ahogy én értelmezem, és akkor egyénenként hogy lehetséges ilyen hogy 61% pl.


De lehet hülyeség a kérdés és csak én komplikálom túl.

2020. okt. 20. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastad el elég figyelmesen a 2-es választ: súlyozott átlagot számolnak.


Valóban, a pipa 100%-ot; a részben pipa, részben X 50%-ot; az X 0%-ot ér.

De ha egy válasznál egy hasznos (100%) és egy nem hasznos (0%) értékelés van, akkor a válasz százalékértéke csak akkor lesz 50%, ha a két értékelő értékelési százaléka azonos.

Például, ha a hasznosnak értékelő felhasználó értékelési százaléka 84% (84% van zöld körben), a nem hasznosnak értékelő felhasználó értékelési százaléka 54% (54% van piros körben), akkor

(84*100 + 54*0) / (84+54) = 60,8695; egészre kerekítés után 61% lesz a válasz értéke.

Máris van egy 61%-osra értékelt válasz. És, például, ez az érték rengetegféleképp kialakulhat, és nem csak két értékelő esetén.


Egy példa, képen: [link]

Ellenőrző számítás:

(75*100+57*0+82*100+88*100+50*0+50*0+78*100)/(75+57+82+88+50+50+78)=67,29167

Csak egész számértéket jelenítenek meg, kerekítés után ez 67%.

Ennyi is látható az adott válasznál.

2020. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ohh így már értem teljesen, köszi szépen. :D
2020. okt. 22. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!