Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményetek a jelenlegi...

Mi a véleményetek a jelenlegi értékelési (pontozási) rendszerről itt a 'Gyakorin'? Jó vagy nem jó?

Figyelt kérdés
Műkorcsolya, Boksz, GYIK,... Ezzel az 'idióta' pontozással elveszik az ember kedvét!

2020. okt. 23. 06:20
A kérdező szavazást indított:
Nem jó
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Miért, mi a fontosabb a pontok, vagy az, hogy válaszolj valamire és segítsd vele azt aki kérdez?
2020. okt. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy az emberek a hasznos - nem hasznos gombot inkább tetszik - nem tetszik használják.

Pl. A kérdés azzal kezdődik, hogy "Szerintetek" ami egyenlő azzal, hogy a véleményemre kíváncsi! Hiába, hogy a kérdésre válaszolok, higy "Szerintem" lepontoz, mert neki NeMtEtSzIk 🤦

Persze, van az amikor egy ilyen kérdésnél én is lepontozok valakit, de ez általában akkor van ha valaki nagyon bántóan, személyeskedően fogalmaz.

2020. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem jo vagy nem jo … tok folosleges. A kerdezo valoszinu eltudja donteni, hogy kapott-e hasznos valaszt. A pontozas csak a valaszolok hergelesere jo … lepontoznak valakit aki valojaban jo valaszt adott es elszabadul a pokol.


Amúgy sincs semmi ertelme a pontozasnak, hiszen nem adnak erte semmit … kar ezen feszulni.

2020. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1 Természetesen segíteni szeretnék! Attól meg kinyíllik a bicska a zsebemben, hogy cáfolat helyett veszettül pontoznak, pláne mikor tényekre alapozott választ méltatnak piros x-el.


#2 No, ez a másik, ami engam is kiakaszt! 'Szerintetek' kérdésre adott válaszokat pontoznak nagy bőszen, de többnyire nem zöld pipával.

2020. okt. 23. 08:45
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem a válaszolóknak kell eldonteni, hogy a masik hasznos valaszt adott-e a kerdezonek … szerintem a kerdezonek kellene tudni, hogy neki hasznos-e a valasz vagy nem. Nem is ertem miert a valaszolok pontozzak egymást, amikor a szabalyzat is kimondja, hogy ne egymas valaszaival foglalkozzunk, hanem a kérdéssel.
2020. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 Egyetértek, hogy kár ezen fexzülni. Van, ki teljesen figyelmen kívül tudja hagyni, én nem, bár biztosan bennem van a hiba.
2020. okt. 23. 08:53
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Nagy %-ban igaz, de akad, mikor a kérdező nem tudja eldönteni a válasz helyességét... pl. matek, fizika
2020. okt. 23. 09:00
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Valasz helyessege nem mulik a szavazason, hiszen sokszor jo valaszt is lepontoznak … unszinpatiabol, ellenkezesbol, dafke es meg gondolom ezer okbol.


Es azert lassuk be: a legtobb kérdésre amúgy is megvan a valasz valahol, csak be kell potyogni a keresobe.

2020. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem rengeteg kérdésnél egyáltalán nincs értelme a pontozásnak. Például ha feltesznek egy olyan kérdést, hogy "Melyik színt szereted jobban: a pirosat vagy a kéket?", akkor akik a kéket szeretik, le fogják pontozni a piros színt kedvelőket és fordítva.

Szubjektív véleményeken nem értem, hogy mit lehet pontozni.

Én csak azt szoktam lefelé értékelni, aki direkt bunkó, más embereket meg akar bántani, csak azért ír a kérdés alá.

Ha valakinek rossz a megoldása, például egy matematikai kérdésben, akkor nem pontozom, hanem megpróbálom kijavítani egy válaszban.

Lehet, hogy nem is ő gondolja rosszul, hanem én.

Ezen kívül a politika- és a vallás kategóriákban sincs értelme a pontozásnak, ott mindenki lefelé értékeli azt, akivel nem ért egyet.


Én szívem szerint azt tenném, hogy maradna a pontozási rendszer, viszont azt nem írná ki az oldal, hogy ki hány százalékban hasznos válaszokat ad, illetve szintet esni sem lehetne emiatt.

A Toplista maradhatna szerintem, nem tartom fontosnak, hogy ott ki hányadik helyezett.


De ez csak egy szubjektív vélemény, én tiszteletben tartom mások gondolkodásmódját is.

Mi, egyszerű felhasználók úgysem szólhatunk bele az oldal szabályainak alakulásába.

2020. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 "...sokszor jo valaszt is lepontoznak..." Pont az a bosszantó.

"...a legtobb kérdésre amúgy is megvan a valasz valahol..." Szerintem ez olyan, mint amikor tűt keresünk a szénakazalban vagy mondjuk egy apró gyémántot a szeméttelepen... meg lehet találni, csak idő kell hozzá plusz a szemét között kell turkálni. Új tűt elővenni célszerűbb...

#9 Egyetértek veled, bár ezen a "hasznosság" kifejezésen lehetne pontosítani... még gondolkodom rajta, hogyan.

2020. okt. 23. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!