Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményetek a jelenlegi...

Mi a véleményetek a jelenlegi értékelési (pontozási) rendszerről itt a 'Gyakorin'? Jó vagy nem jó?

Figyelt kérdés
Műkorcsolya, Boksz, GYIK,... Ezzel az 'idióta' pontozással elveszik az ember kedvét!

2020. okt. 23. 06:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Például: Mások véleményével 21,61 %- ban egyezik a véleményed.
2020. okt. 23. 13:01
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező!


Sejteni lehetett, és a kommentjeidből biztossá vált: nem a Gy.k. pontozási rendszeréről kérdezel, ami ez: [link]

És nem kérdezel, hanem panaszkodsz.

Utóbbi a gond nálad, nagyon nagy baj van az értékrendeddel, ha ezzel még itt nyilvánosan is foglalkozol, ha miatta „kinyíllik a bicska a zsebemben”, ha „kiakaszt”, hogy „Van, ki teljesen figyelmen kívül tudja hagyni, én nem, bár biztosan bennem van a hiba.” Ez több mint hiba. Olyan szintű baj, ami árt neked.

És most tényleg azon töröd a fejed, hogy hogyan lehetne a „hasznosság” kifejezésen pontosítani? Csak hogy ne kelljen kérdésként új panaszt kiírnod, vedd számításba, hogy ha kitalálsz valamit, amit javasolsz az üzemeltetőnek, nem esélyes, hogy bevezetik.


Nem tudom mennyi az életkorod, de bármennyi is, értékítélet területén nagyon el vagy maradva hozzá képest. Óriási igazságtalanságok, egyenlőtlenségek vannak az életben, kizártnak tartom, hogy nincs több olyan az életedben, ami valóban hátrányosan hat a te és szeretteid életére, akár meghatározó is. Számodra és szeretteid részére kifogástalan például az egészségügyi és kereskedelmi ellátás, a közösségi közlekedés; igazságos az iskolai értékelés, a munkahelyi elismerés, az anyagi megbecsülés, a hivatali-, hatósági döntések, a jogszabályi rendelkezések? Ha nem, ezeket is el kell tudni viselni; mi ezekhez képest a Gy.k. értékelési rendszere? Bár nem tudom milyen életkorban vagy, de vélhetően még nem nyomja a vállad családért való felelősség, mindennel együtt, mert akkor igencsak elhalványulna a Gy.k.-értékelés fontossága. Ha esetleg abban a nagyon kivételes helyzetben vagy, hogy gondtalan a valós életed, akkor örülj neki, becsüld meg, és ne keserítsd magad feleslegesen a Gy.k. értékeléseivel.


A Gy.k. értékelési rendszere csak egy lehetőség, hogy élnek-e vele, és ha igen, hogyan, ahhoz semmi köze. A kés önmagában se nem jó, se nem rossz. Ha segédeszközként használják munkákhoz, akkor jó, ha gyilkosságra, akkor rossz. Hogy melyik milyen arányú, az emberektől függ, ahogy a Gy.k-n tapasztalható értékelés is.


Nem is tudom, hogyan okoz gondot valakinek a válaszai értékelése? Büszkén elküldi, aztán izgatottan lesegeti, hogy milyen elismerést fog kapni, és kinyílik a bicska a zsebében, ha nem? Valós életben ért valódi megbántás, sérelem esetén, használod is a kinyílt bicskát?

Ha válaszolok, leírom, amit akarok, amit tudok. Nem szándékozom estleges vitába bonyolódva megismételni, ezért nem nézegetem. Vagy azonnal, vagy a Gy.k.-ból kilépés előtt törlöm is a „Megválaszoltjaid”-ból.

Hogy ehhez a válaszomhoz ki mit ír (ha lesz ilyen), hogyan értékelik (ha értékelik), nem is fogom látni. A lesése helyett inkább élem az életem.


Sajnállak, de ez rajtad nem segít.

Lehet illetlenség, bosszantás, de ilyeneket olvasva (jónéhány a tiédhez hasonló kesergés, háborgás van ebben a témában) nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy az életet nehezítő, gyötrelmessé tevő testi bajok mellett, az ilyen lelki nyavalyák is távol vannak tőlem.

Az számít, hogy ilyen viszonylag késő őszön is cirógatóan, kellemesen melegít a Napocska, nem az, hogy akárki melyik jelet célozza meg az egérmutatóval. Amíg nem fejlődik oda a technika, hogy nem hasznosnak értékelés esetén egy vastag tű szúr meg, addig nem érdekel. Számodra sajnos, hogy nálad már tart ott a dolog, hogy a lelkedbe szúr.


Ennyi időt szántam rád, megyek folytatni a kerti tevékenységet.

2020. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az ilyen típisú lepontozások veszik el a kedvem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1075..


(Én vagyok az első válaazoló)



Ha a kérdező az, aki elvileg semmit se tud a témában (mert ezért kérdez), akkor miért lenne több joga eldönteni, hogy hasznos-e egy-egy válasz, mint az az odatévedt felhasználó, aki még érti is a témához?


Ha mag a kérdező az a gēci, aki mindenkit lepontoz, akkor mi van?

2020. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#12 Köszönöm, hogy ennyi időt szántál rám... Értékelésedből dől a fölényesség, bocsánat, de engem is vár a kertem.


#13 Kössz, ez aztán igazán röhej...

2020. okt. 23. 16:14
 15/16 A kérdező kommentje:

Jéééééé, hirtelen megugrott a 'jó' szavazatok darabszáma, kommentek nélkül...


Csak nem a 'Fölényas' barátunknak a keze van a dolog mögött?

2020. okt. 23. 21:13
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
12. Na te aztán megmondtad a tutit. Csak egy kérdés: ha nem érdekelnek téged a további válaszok, eleve minek írsz ide? Ezt a lekezelő stílusodat megtarthatnád magadnak is.
2020. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!