Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért vagyok mínuszban?

Miért vagyok mínuszban?

Figyelt kérdés

Van egy kategória, ahol -5 pontom van. Elolvastam a szabályzatot a toplistáról, de nem értem még mindig, hogy ez miért lehet.

Nem törölték a válaszaim, értékelést sem kaptam rájuk, ami ennyire levitte volna. Normális válaszokat adok, a kérdésre igyekszem mindig válaszolni, szóval nem értem.



2020. nov. 12. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A toplistán le van bontva, hogy mire hány pontot kaptál:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

2020. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mínusz pontokat azzal tudsz szerezni, ha sok "nem hasznos"-t nyomsz. Ha többen nyomnak valamit pirosra (nem hasznos), akkor az mínusz pontot ér.

Ezt úgy kompenzálhatod, ha a hasznos értékeléseid száma több, illetve ha több olyat értékelsz, ahol mások is hasznosnak ítélték a választ.

2020. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad meg, hogy a -5 (feltételezésem szerint) összpontszám, miből adódik?


Azt ki tudom találni, hogy kérdéskiírásból nem, mert ott a számérték csak 3-mal maradék nélkül osztható szám lehet.


Mások válaszainak értékelésére, ha a hasznosnak értékelt választ (zöld körben van, 50%-100% tartományban levő értékkel) nem hasznosnak értékelsz, vagy nem hasznosnak értékelt választ (piros körben van, 0%-49% tartományban levő értékkel) hasznosnak értékelsz, akkor -1 pontot kapsz. -5 pont ilyen esetből éppen összejöhet, de - ha ezt nem is zárom ki, - csekélyke esélyt adok neki.


Amit leginkább feltételezek: válaszod miatt kaphattál úgy is, ha nem látod, hogy értékelte valaki.

Néhány éve volt valakinek ilyen kérdése: előtte sosem volt sem válasza, sem kérdése abban a kategóriában, előző nap írt egy választ, aminél nem volt értékelés, mégis -5 pontja van a kategóriában. Megjeleníttette a felhasználónevét, netes böngészővel kikereshető volt a válasza. Nem látszott értékelés, hasznosnak értékeltem, ötvenvalahány százalék jelent meg. Eszerint volt már ott egy nem hasznosnak értékelés, csak nem jelent meg, mert a megjelenéshez az kell, hogy a választ értékelők saját válaszértékelési százalékainak összege legalább 125% legyen; egyetlen értékelőnek nem lehet ennyi. Tehát, látható nem volt az értékelés (ami 0%-nak felelt meg), viszont pontot, eszerint, adnak érte (az értékeléstől függően -5 +5 pont tartományban adnak pontot, a 0% az nagyon -5 pont).

Az is lehet, hogy úgy van -5 összpontszámod, hogy a sorában csak vonalkák vannak; nem látszik, miből van? Legalábbis, az új Gy.k. után nekem volt ilyen. Meg is kérdeztem, képet kértek róla, elküldtem, de ezzel meg is szakadt a kommunikáció. Aztán ott volt, míg el nem telt 30 nap és ki nem kopott.


Többféle tevékenység összesítése is adhat éppen -5 pontot, de számomra válaszod értékelése a legvalószínűbb. Számodra pedig biztos, ha látod a toplistában, hogy mi adja a -5 összpontszámot.

2020. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Dasist szabályos...

Inkább áttérek a Bartosizmusra...

2020. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Az összpontszámom -5 minden más ki van húzva, pont ezért nem értettem, hogy ez micsoda. Csak 2 alkalommal írtam oda, szóval ahogy 3-as te is írtad, gondolom kaptam az egyikre egy nem hasznos értékelést.

2020. nov. 12. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
És eszerint nem javították ki a hibát, hogy nem szerepel a részletezésben, hogy miből adódik a -5 összesített pontszám.
2020. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!