Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen fejlesztés kéne az...

Milyen fejlesztés kéne az oldara ahhoz hogy ne hagyd itt?

Figyelt kérdés

Pl:

1.Felhasználó követése funkció (termeszetesen csak akiknél kiírja a nevet)


2.Heti legjobb kérdés

3.Profilkép lehetőség


2020. dec. 6. 14:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy foglalkozzanak végre azokkal akik mindenkit lepontoznak választól függetlenül.


Illetve jó lenne, ha lehetne állítani, hogy hány válasz legyen egy oldalon. A 10 nekem sokszor elég kicsi.


És szerintem jobb volt úgy, mikor a pipás köröcskék helyett írta rendesen, hogy hány százalékban ad valaki hasznos válasokat.

2020. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Erre írtam már egy roppant egyszerű dolgot: aki többet pontoz lefelé, mint felfelé, annak a pontozása ne számítson bele semmibe.

Mivel szerintem lehetetlen az, hogy ezen az oldalon több haszontalan dolog legyen, mint hasznos.

Egyszerű, egészen kevés munkát kívánó megoldás.

2020. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

a pontozás rendszerén kellene kicsit alakítani.

ha én lepontozok valakit akit mindenki más felponzot amiatt én ne kapjak mínuszt.

2020. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13: a trollok is ugyanezt csinálják, szándékosan lepontozzák a jó választ, a többiekkel ellentétben. Ez pont ellenük van így kitalálva, hogy aki mindenki ellen pontoz, az ne szerezzen előnyt belőle.

Ha ez téged zavar, ne pontozz szubjektív válaszokat, mert arra mindenféle értékelést adni fognak.


A kérdésre válaszolva pedig:

- normális tiltási rendszer kellene, amit nem lehet 1 perc alatt megkerülni. A trollkodásnak semmilyen kockázata és érdemi következménye nincs, mégis ez a tényező ami miatt elhagyják az emberek az oldalt.

- következetes moderálás, vagy kettős mérce felszámolása (szabályszegő a kérdés vagy válasz, mégsem törlik - kiemelten az agresszív provokátor trollokat -, másokat a legtriviálisabb dolgokért is, köztük azért is, mert fel mered hívni a figyelmet a szabályszegő tartalomért, és téged büntetnek érte, a kiíróját nem)

2020. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

értem miért van és inkább nem pontozok le senkit.

csak az fura ugye, hogy nem véleményezhetem a választ, mert lepontozódom...

mindegy. így is vezetek 1 kateóriában, szal tudok aludni :D

2020. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#14: ez csak addig működik, ameddig jóval több normális ÉS aktív ember van itt, mint ahány kamu profilt a trollok csinálnak.

Jó kérdés, hogy ez mikor billen át?

Elég sok helyen már azért nem érdemes felpontozni egy jó választ, mert nagyon masszívan le van pontozva.


A kettős mérce meg sajnos ott van: azzal súlyosbítva, ahol még dolgozni sem akarnak, és ehhez igazítanak mindent.

Ebbe mindkettőbe erősen beleszólnak a tulajdonosok is.

2020. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennek megoldására én látnék fantáziát a közösségi moderálásban. Azaz ahelyett hogy van 2-3 fizetett munkavállaló moderátor (őszintén szólva több nem igazán lehet), lenne mondjuk 10 vagy 20, vagy minden kategóriában 1-2 felhasználó önkéntes alapon segítő moderátor, akik feldolgozzák a beküldött jelentéseket. Hogy ne legyen visszaélés belőle, a végső döntést a valódi (kvázi adminisztrátor) moderátorok hoznák meg, és ők hagyják jóvá a törlést.

Sokkal jobban meg lehetne osztani a munkát, mert a több önkéntes moderátor gyorsabban tud reagálni és nagyobb mennyiségű feladatot elvégezni, az igazi moderátor pedig ugyanúgy vállalja a felelősséget azzal, hogy megnézi a jelentett tartalmat és az önkéntes döntését, de neki már csak 1-1 gombot kell nyomnia, hogy rendben van (törlés) vagy nincs (marad a tartalom). Ugyanakkor neki már nem kell megnyitogatnia a kérdéseket, elemezgetni a válaszokat, meg összevetni a jelentés okával, esetleg még válaszüzenetet fogalmazgatnia amiben figyelmezteti a felhasználót. Ja, és ami itt döntő tényező az üzemeltető részéről: nem kell fizetni az önkéntes munkáért.


(persze ezzel még nincs kivédve, hogy valaki akár évek óta trollkodhat az Emberek kategóriában sokféle személyiség/karakter/alterego nevében nap mint nap, mégsem törlik a legocsmányabb káromkodásait sem, mert... nem tudni miért)

2020. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

Ráadásul az önkéntes moderátorok válogatásánál figyelembe lehetne venni az adott kategóriában az aktivitásukat és a hasznossági %-ot.

Ja, amúgy nem csak törlés van, hanem áthelyezés is.

2020. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondtam, hogy szeretnék moderátor lenni...

De látom nem értettétek és le lettem pontozva.

Nagyon sokszor ordítóan szükség lenne érdemi moderációra, de van hogy 1 hétig is kell várni arra, hogy ki legyen lőve a troll egy threadból...

2020. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét?

Jól vagy?

Volt itt olyan kérdés, amit 7 év után voltak hajlandók végre a helyére tenni. Olyan több is, amit csak több év után.

Persze ehhez az is kellett, hogy többen és sokszor kérjék, mivel jelezni már nem lehetett.

2020. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!