Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem törli a gyk weboldal...

Miért nem törli a gyk weboldal ezt a rengeteg kérdést idővel? Hogy tud ennyi kérdést tárolni?

Figyelt kérdés
Vannak kategóriák ahol 33 ezer oldalon keresztül csak a kérdések.
2021. máj. 19. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem törli, mert másoknak is segítségére lehet a kérdésre adott válasz,ez benne is van a szabályzatban. De nem tudom,hogyan tud ennyi kerdést tárolni… 🤷‍♀️
2021. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért vannak bőven itt olyan kérdések aminek semmi haszna ! Banánt egyek ma vagy narancsot? Mondtam példaul. Semmi haszna az ilyen tipusú kérdéseknek. Szelektálhatnának néha
2021. máj. 19. 16:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal a néhány dizájnelemen kívül kizárólag szövegből áll, ez pedig az összes tartalomtípus közül a legkevesebb helyet foglalja.

1 millió karakter ~ 1 MiB-ot igényel, néhány tíz gigánál többet az elmúlt 15 év anyaga aligha igényelhet.


Gondolj bele most a Youtube esetébe, ahol percenként 500 órányi videót tolnak fel az emberek, és ott sem fogy el a tárhely, mert (egyrészt tömörítve vannak), másrészt mindig be lehet állítani egy újabb tárhelyet és több szervert bekötni a rendszerbe.


Így ezen az oldalon sem fog elfogyni a tárhely, mert mindig lehet többet venni.

2021. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Elfér. Hidd el. Otthonra is lehet venni 10TB-os vinyót. Egy kérdés meg válaszokkal, mindennel legyen mondjuk áltagban 10KB. Akkor arra vinyóra egymillárd (ezer millió) kérdés lazán elfér. Szerveres környezetben meg vannak még jobb trükkök is.
2021. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgysem fogom átnézni a 33 ezer oldalt témakörönként de felesleges kérdéseket kerülhetnék az emberek
2021. máj. 19. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem döntheted el önkényesen, hogy melyik kérdés felesleges. Neked lehet az, másnak nem. Ha nem sérti az oldal szabályzatát, marad.
2021. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te lehet, hogy nem fogod átnézni, de van aki használja a keresőt.

Értelmetlen és haszontalan lenne törölni. Sőt káros is lenne. Dolgozzon valaki azért hogy valamivel rosszabb hely legyen a világ?

Ez a kérdés is itt fog maradni, hátha valakinek pont erre lesz szüksége.

2021. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2*Sü ***** válasza:
97%

> Miért nem törli a gyk weboldal ezt a rengeteg kérdést idővel?


Sok kérdés évekkel később is releváns lehet. Én mindenesetre nem örülnék, ha egy aktualitástól nem függő kérdésre szándékosan publikusan írt válaszomat, amire időt, energiát fordítottam, pusztán azért törölnék, mert miért ne… Amúgy többször előfordult, hogy egy-egy probléma kapcsán a Google-ben keresgélve a GYK oldalán kötöttem ki, és releváns választ találtam egy több évvel ezelőtt kiírt kérdés alatt.


> Hogy tud ennyi kérdést tárolni?


Nem olyan sok adat ez. A nyitólap tanulsága szerint 10 millió kérdés, és 63 millió válasz van az oldalon. Ha átlagosan 1000 karakteresek ezek – mint ahogy nem –, az akkor is csak 73 milliárd karakter, azaz – némi egyszerűsítéssel – 73 GB-nyi nyers szövegről van szó. Metaadatokkal együtt nem hiszem, hogy nem férne el egy átlagos merevlemezen, az oldal meg egyéb tárhelyigényes dolgot nem tartalmaz.


A képek, videók jóval nagyobb tárhelyet foglalnának, a szöveg helyigénye ehhez képest minimális.


> Azért vannak bőven itt olyan kérdések aminek semmi haszna ! Banánt egyek ma vagy narancsot? Mondtam példaul. Semmi haszna az ilyen tipusú kérdéseknek. Szelektálhatnának néha


Szintén a nyitólap tanulsága szerint napi 2000 új kérdést írnak ki. Az oldal fénykorában volt ez ennek többszöröse is. Te nekiállnál minden nap átnézni 2000 kérdést, végigolvasni, majd egyenként mérlegelni, hogy melyik mennyi ideig élhessen? Minek? Mi hasznod belőle? Mi haszna belőle a felhasználóknak? Mi az az előny, ami ekkora munka elvégzését racionálisan indokolná?


> Úgysem fogom átnézni a 33 ezer oldalt témakörönként de felesleges kérdéseket kerülhetnék az emberek


Nem is kell. Nem hiszem, hogy bármi vagy bárki is erre kötelezne. De ahogy írtam, vannak kérdések, amiket régen tettek és válaszoltak meg, de mind a mai napig releváns válaszok ezek. Ez egy érték, a keresőkből felhasználókat vonz be. Miért kellene ezt az értéket ledarálni?

2021. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Pl google is néha dob fel ilyen találatokat akár 2010 környékit és még most is aktuális a benne rejlő tudás és érték. Volt már mikor minden netes oldalt bejártam egy téma után, majd itt találtam rá a megoldásra. Emiatt is nem törlik, mert van amiket akarva akaratlanul is látogatnak az emberek és mai napig hasznos témák. Vannak nyílván feleslegessé vált, vagy tudat kérdések, de senki nem fog foglalkozni ezzel. Pl a szex kategóriában is sokat lehetne törölni, vagy a hogyan kell csókolózni kérdéseket is.

Sok ismétlődő kérdés van, de néha vannak hozzá újabb és jobb válaszok.

2021. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy döntöd el, hogy melyik kérdés a felesleges? A példa kedvéért, nekem ez a kérdés felesleges, de neked hasznos.
2021. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!