Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Válasz értékelésnél ez a...

Válasz értékelésnél ez a "Félig-meddig hasznos" pontosan mennyit nyom? Mennyibe számít bele abba hogy mennyire értékelek hasznosan válaszokat?

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki!
2021. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Közvetlen kipróbálási lehetőségre nincs ötletem. Egy, vagy akár több bármilyen értékelés, nem szokta módosítani az egész számra kerekített értékelési százalékot. Lehet, hogy több száz, vagy ezer beszámított értékelés során sem változik a látható értékelési százalék. És nem ismerek lehetőséget arra, hogy a számítás alapját képező darabszámokat meg lehessen nézni.

Lehet, hogy az 1. válasz (2021. júl. 11. 21:33) írója tud megoldást, amit annyira természetesnek tart, hogy nem fejtette ki, hogyan gondolja.


Közvetett próbát végeztem.

Tegnap, két olyan kategóriában, amelyben nem volt pontszámom végeztem 1-1 félig-meddig hasznos értékelést. Az egyik kategóriában egy 100% hasznosságúnak értékelt válasznál, a másikban egy 0% hasznosságúnak értékelt válasznál. Mindkettőnél okozott néhány százalékos változást, de érdemi kihatást nem jelent sem a válaszok íróinál, sem a korábbi értékelőknél: mindkettő bőven abban a sávban maradt (hasznos, nem hasznos), amelyikben volt.

Az éjjeli feldolgozás során nem történt változás a pontszámaimban: a kettő közül egyik kategória sem jelent meg, nem kaptam pontot. Azt gondolom, hogy ha nem jár érte pont, akkor az értékelési százalékba sem számít be.

Ez megfelel a Gy.k. ismertetőjének: „Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak.” ← https://www.gyakorikerdesek.hu/help Ha a 100%-os (hasznos) választ hasznosnak, és a 0%-os (nem hasznos) választ nem hasznosnak értékeltem volna, akkor mindkettőért +1 pontot kaptam volna. Ha a 100%-os (hasznos) választ nem hasznosnak, és a 0%-os (nem hasznos) választ hasznosnak értékeltem volna, akkor mindkettőért -1 pontot kaptam volna. Mindegyik eset beszámítana az értékelési százalékomba. Így viszont, nem értékeltem a hasznos választ hasznosnak, és a nem hasznosat sem nem hasznosnak.


Persze, ez csak feltételezés. Segítene, ha az 1. válasz írója megírná, milyen kipróbálásra gondolt.

2021. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!