Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nincs olyan jelentési...

Miért nincs olyan jelentési lehetőség, hogy "ez nem a kérdésre válasz"? Sokan eleve egyáltalán nem a kérdésre válaszolnak, hanem belekötnek vagy a kérdésbe, vagy a kérdezőbe.

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha belekötnek, akkor provokatív, és ebből az indokból jelenthető. Ez már most rendezett: tilos provokatív, trágár, személyeskedő, gyűlöletkeltő tartalmat kiírni az oldalra. Ebből hármat kiemelnek a jelentési indokoknál is:

- A válasz trágár

- A válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

- A válasz rasszista

Ha pedig ebbe a háromba nem fért bele, akkor: "A válasz más szempontból problémás". Tehát a 6 jelentési indokból 4 pont arra való, amit hiányolsz.


[zárójelben: Azt nem fogja neked senki megvizsgálni, hogy valaki a kérdésre válaszolt-e és az ő válasza milyen mértékben segíti a probléma megoldását - ez azt jelentené, hogy a moderátoroknak a világ összes problémájára megoldással és tudással kellene rendelkezniük, hogy mérlegelni tudják egy válasz tartalmának megfelelőségét. Ezen felül pedig ha egy moderátor az összes választ köteles lenne tartalmilag ellenőrizni, akkor nem is lenne szükség felhasználókra, mert a képzett személyzet majd megválaszol mindent. Ilyen pedig nincs és nem is lehetséges. Azt is megnézném hogy a napi átlag 1600 kérdést és 14000 választ milyen módon lenne képes nemcsak az oldal szabályzatának megfelelően ellenőrizni valaki, de még azt is moderálni, hogy egy válasz a kérdésre reflektál-e és nem másra.

És akkor még nem is volt szó a szubjektív vagy véleménykérdésekre, hogy ki fogja neked eldönteni és mi alapján, hogy egy szubjektív válasz vajon milyen mértékben ad/nem ad választ a kérdésre és az mennyiben releváns és hasznos.]


A lényeg viszont az, hogy nincs benne a szabályzatban, hogy te köteles vagy kizárólag a kérdésre válaszolni. Nincs rá jelentési indok, mert nem sérti a szabályzatot, így viszont törölni sem fogják.

2022. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Néha elég furcsa a moderálás. Sokszor nyilvánvalóan trágár válaszokat sem törölnek.
2022. jan. 8. 09:03
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

szerintem az az elképesztő, hogy mennyi humortalan átlagproletár hiszi magát viccesnek. egyébként ja, ha rajtam múlna, az ilyeneket kihajítanám innen. hiába jelentem, általában nem törlik.


van itt vmi infós srác, aki szinte mindenhova vmi vér ciki humorosnak szánt baromságot ír. ennek mi értelme?

és tele van az oldal ilyen félnótással, amikor vmi bonyolult fordítási kérdést teszek fel, persze senki nem tud érdemben válaszolni.

2022. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, itt mindenki rém vicces egyén.

Egyszer régen kérdezte valaki, hogy szőnyegből hogy lehet a vért kitakarítani. "Humorosnál humorosabb" válaszok érkeztek rövid idő alatt, volt aki azt javasolta, csavarja bele a kérdező a hullát és tüntesse el mindkettőt.

Szegény kérdezőnek meg öngyilkos lett az apukája a lakásában és ott kellett feltakarítania.

Az a vicces kedvű egyén aki a hulla eltüntetését javasolta, még csak bocsánatot se kért utána.

2022. jan. 12. 14:08
 5/9 Dzsoki ***** válasza:
59%
Aki nem a kérdésre válaszol,arra ráhúzható,hogy a válasz provokatív,csak kötözködni akar.Vagyis,van jelentési lehetőség.
2022. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiányolom néha ezt az opciót, hiszen ide elméletileg az ember azért ír kérdést, mert érdekli a válasz. Ehhez képest van aki truccból beír valami hülyeséget rögtön első válaszként, és azzal eltéríti a kérdést. Ha az első néhány komment cirkusszá alakítja a kérdést, akkor gyakran már semmi jó nem sül ki ott.
2022. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dzsoki ***** válasza:
Kedves 6-os! Igaz,sőt gyakorlatilag is azért ír ki valaki egy kérdést,mert érdekli,hogy mit válaszolnak reá. Előfordulhat,hogy már az első válasz félreviszi a kérdést. Tisztelettel,ekkor jönne a kérdező,hogy csókolom,nem ez volt a kérdés. Legyetek szívesek a témánál maradni! Persze ez vagy meghallgatásra kerül vagy nem. Például,itt is a második reagálásnál,a kérdező sikerrel terelte vissza a helyes mederbe a hozzászólást. Egyébként,általában nem értem azokat,akik csak egy betűt írnak,illetve csak az esetleges helyesírási hibára reagálnak a kérdésre adandó válasz helyett!
2022. máj. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért itt az első hsz teljesen on-topic volt. Nyilván nem erre gondoltam.
2022. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sztem azért, mert ma már a felhasználók nagy részét trollok vagy való világban elnyomott lúzerek teszik ki, akik itt kötekednek. Normális válaszoló alig van, így ha kitiltanák őket, annyi is lenne az oldalnak.


Egyébként ilyenkor mindig azon gondolkodok, hogy ezek az offoló, kötekedő egyének vajon a kint az utcán mennyire kemények ?:D Gondolom, semennyire.


Most tettem fel egy kérdést arról, hogy mit vegyek szűk farmer alá télen.


3-4 értelmes válasz a jött, a többi elképesztő hlyeség a "melegek hordanak szűk farmert-től" a "nincs is igazi tél Mo-on-ig" terjedt.

Ezek az emberek sztem tipikusan azok, akiket a való világban szétszívat a főnökök, aztán feljönnek ide okoskodni és megmondani a tutit.

2022. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!