Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A gyalogosok mit gondolnak a...

A gyalogosok mit gondolnak a tömegközlekedésről és az autósokról, és ha lenne lehetőségük, inkább autóval járnának-e? Gyalogosok, autósok! Válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés
Az autósoktól azt kérdezném, hogy miért járnak autóval, és mondjuk miért nem tömegközlekedéssel, és hogy megéri-e munkába menet-jövet órákat állni a dugóban (pl. Pesten). És hogy nem tartják-e egy kicsit pofátlanságnak, amikor a buszsávban dugót okoznak, vagy még átslisszannak a piroson és már csak a zebrán jut nekik hely, stb..? Komolyan kíváncsi vagyok és én elsősorban Pestből indulok ki, de máshonnan is írhatnak persze.
2009. jan. 11. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én gyalogos is és autós is vagyok egyben, így mindkét oldalról átlátom a dolgokat. Belvárosba soha nem megyek kocsival, arra ott a metró, sokkal gyorsabb, és nem kell rá várni a hidegben. Ellenben városból kifelé, vagy kevésbé zsúfolt utakon autóval közlekedek, mert mondjuk télen, hidegben várni a buszra, ami mondjuk 15-20 percenként jár, esetleg még át is kell szállni, hát nem egy leányálom. Volt olyan munkahelyem, ahová autóval jártam, mert "dugómentes" utakon lehetett odajutni, és ha kiszámoltam a költséget, kevesebbe került a benzin, mint amennyi a bérlet lett volna.

A heti bevásárlást természetesen autóval intézem, mert nem lenne egyszerű a szokásos 10-15 kiló cuccot hazacipelni.

2009. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha mások is legalább ennyire tudatosan autóznának, és nem mennének még a wc-re is autóval..
2009. jan. 11. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyalogos és autós is vagyok, de gyalog jobban szeretek menni. Én ha autóban ülök próbálok a gyalogossal együtt "gondolkodni", ha pedig gyalog vagyok akkor beleképzelem magam az autós helyébe. Így sajátos módon nagyrészt el is kerülöm a konfliktushelyzeteket. Bár sajnos nem mindig sikerül. Úgy gondolom, hogy az autósnak jobban kell óvatosabbnak lenni, hiszen van jogosítványa, tehát megtanulta, hogy hogyan kell közlekedni!
2009. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én autós vagyok,jelenleg meg kismama,úgyhogy inkább gyalogos,de ha mennem kell valahova a prüntyivel én is inkább autóba ülök,mert praktikusabb,befér a babakocsi is,nem löknek fel és nem kell a hidegben (vagy nyáron a 40 fokban) várnom a villamosra (amire fel sem férünk), leülni nem tudunk,sokszor még állni sincs hely gyerekkel,nem hogy leülni. A gyalogosokra figyelni kell,bár szerintem egyik kutya másik eb,mármint autós kontra gyalogos.A gyalogosok is csinálnak nagyon nagy hülyeséget,sokszor nem a zebrán mennek át,hanem a 4 sávos út közepén,nem is tudják szerintem,hogy ha ott elüti őket egy autós,akkor a gyalogos fizet a károkozásért... Persze félre ne értsetek,nem értek egyet a zebrán parkolással,a piroson átmenéssel meg dugó okozással,de a BKV baromi drága,nekem a kocsi olcsóbb,a BKV baromi büdös és koszos,az autóm tiszta,a BKVra várni kell,akkor várok inkább a meleg kocsiban a dugóban,a BKV és az emberek nem gyerekbarátok,az autóm az.Kényelmes is,tudunk közben zenét hallgatni is.Enni-inni-nyafogni. Belegondolni is szörnyű,a babakocsival még a metró aluljáróba sem jutnék le,nem hogy a villamosra vagy a buszra fel...
2009. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gyalogos vagyok, de 100x inkább kocsival járnék, mint BKV-val!! Tudom, hogy szmog van, hogy szennyezem a környezetem, stb., de mégis. Nem szeretem azt pl., amikor felszállok a 28-as villamosra, vagy a 24-esre, amikor a suliból jövök, és azt kell elviselnem, hogy valaki nem ismeri a szappant meg a vizet, hogy összepisilte magát, és nekem azt kell szagolnom, vagy hogy a metrón egy kb. 19 éves lány egy kisgyerekkel a kezében kéreget! Hát köszi, inkább nem. A saját kis kocsimban egyedül lehetnék, tisztaság, és jó illat venne körül, aztz csinálhatnék, amit szeretném, és nem kéne azon ügyködnöm, hogy hogyan menjek el a között a két csöves, büdös, hugyos ember mellett, aki elállta az utamat.

Persze, ha a BKV járatok tiszták lennének, akkor nem biztos, hogy így gondolnám.

Tehát én alig várom már, hogy összegyűljön a pénzem a jogsira, és hogy apukám megcsinálja nekem a kocsit. :)

2009. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kényelem, kényelem.. én is bkv-zok és sokszor fel is húzom magam a rajta levő embereken meg a mocskon, de 100x inkább bkv, minthogy az autósok táborát gyarapítsam. Szerintem nem állunk olyan jól a levegővel, természettel, hogy a kényelem legyen az első. Ha ki lehet bírni, ki kell bírni! Lehetne sokkal rosszabb is.

Egyébként meg ha mondjuk 100 ft-tal olcsóbb lenne a jegy, viszont a büntetés meg vagy 30 000 ft lenne helyben, akkor az sokat dobna szerintem a bkv-n. Persze, még így se lesz nyereséges a tömegközlekedést működtetni, de legalább aki használja, az fizet érte.

2009. jan. 13. 13:11
 7/7 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy a kötött pályás felszíni közösségi közlekedés a legtutibb a városokban.

Bogotában szuperül megoldották, erről látható itt egy dokumentumfilm: [link]


Van egy izgalmas füzet, A sikeres város titka, ami olyan példákról szól, ahol felelős és felvilágosult városvezetés van, akik szuper és szerethető módon fejlesztik városaikat:

www.levego.hu/konyvtar/olvaso/automentes_osszefoglalo.pdf

Engem lelkesítenek ezek a példák és bizonyíték, hogy lehet jobban csinálni, mint Budapesten. De egyébként Pécs, vagy Debrecen is sokkal kellemesebb ebből a szempontból- legalább is szerintem.

2009. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!