Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A lepontozás rendszer most...

A lepontozás rendszer most hogy működik? Mindegyik felhasználóé ugyanannyit ér?

Figyelt kérdés
Régen volt egy felhasználó, akinek az összes válaszát lepontoztam (100+), de a százalékaránya nem változott. Akkoriban azt mondták, hogy ez azért van, mert minél hasznosabban pontoz valaki, annál inkább számít a pontozása. Ez most is így van?
2022. jan. 19. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Igen.


"Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába."

https://www.gyakorikerdesek.hu/help

2022. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Ha a kérdésben leírt értékelésed régen volt (2020. május 12. előtt), akkor más is lehetett az oka, hogy nem tudtál rontani az össz százalékán.


Az összesített válaszadási százalék a hasznosnak értékelt válaszok (50%-100%-ra értékelt válaszok) aránya az összes értékelt válaszhoz

Hogy ez romoljon, ahhoz az szükséges, hogy egyre több nem hasznosnak értékelt (0%-49%-ra értékelt) válasza legyen.


𝟏.) 𝐇𝐚 𝐚𝐳 é𝐫𝐭é𝐤𝐞𝐥é𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐦𝐦𝐢𝐭 𝐬𝐞𝐦 𝐭𝐞𝐭𝐭 𝐚 𝐯á𝐥𝐚𝐬𝐬𝐳𝐚𝐥 (𝐨𝐥𝐲𝐚𝐧 𝐯𝐨𝐥𝐭, 𝐦𝐢𝐧𝐭𝐡𝐚 𝐧𝐞𝐦 𝐢𝐬 é𝐫𝐭é𝐤𝐞𝐥𝐭é𝐥 𝐯𝐨𝐥𝐧𝐚), 𝐚𝐤𝐤𝐨𝐫 𝐞𝐠𝐲á𝐥𝐭𝐚𝐥á𝐧 𝐧𝐞𝐦 𝐛𝐞𝐟𝐨𝐥𝐲á𝐬𝐨𝐥𝐭𝐚𝐝 𝐚𝐳 ö𝐬𝐬𝐳 𝐯á𝐥𝐚𝐬𝐳𝐚𝐝á𝐬𝐢 𝐬𝐳á𝐳𝐚𝐥é𝐤á𝐭.


2020. május 12. előtt ez bizony nemegyszer előfordult. (Ha a „régen” akkor volt.)


Igaz, sehol nem ismertették, de sokat foglalkoztam vele, sokat kísérleteztem és figyeltem; nemegyszer itt, ebben a kategóriában megjelent kérdésben írt tapasztalat adott ötletet.


Önmagában attól, hogy valaki értékelt egy választ, bármekkora is volt az értékelési százaléka, nem történt változás az értékben; akár több értékelés is összegyűlhetett úgy, hogy nem változott a százalék. (Szemben a 2020. május 11. utáni helyzettel, amikoris mindig mindjárt látható a változás.)


Amiket évek alatt meg tudtam állapítani:


• ha új válasz, vagy új kérdezői komment jelent meg, akkor a kérdéshez tartozó összes válasz értékelése frissült; így az addig nem mutatkozó értékelések is beszámításra kerültek.

(Képernyőfelvételeim vannak olyanról, hogy írtam egy választ, és a megjelenése után egy, vagy akár több előtte levő válasz addigi értékszázaléka módosult. Sok évvel korábbi kérdéseknél is „támasztottan fel” így lappangó, addig nem érvényesült értékeléseket.)


• Ha valaki értékelt egy olyan választ, aminek még nem volt mutatott értékelése, de az ő értékelése után megjelent (az ő értékelésével együtt az értékelők értékelési százalékainak összege elérte, illetve meghaladta a 125%-ot), akkor azon a lapon szintén frissültek az értékelések. De, csak azon a lapon. Ha több lapnyi válasz volt, a többi lapon nem történt módosulás.

(Ilyenről is vannak képernyőfelvételeim.)


• Aztán egy fura dolog: ha egy lapon több választ is értékeltem, amelyeknek volt látható értékszázaléka (és önmagában ettől persze semmilyen változás sem történt), akkor a negyedik napon frissültek azon a lapon a válaszok értékelései; az én értékeléseim is érvényre jutottak. Sikerült olyan esetet is rögzítenem, amikor nem csak azoknál a válaszoknál, amelyeket én értékeltem.

(Erről is vannak képernyőfelvételeim.)


Igaz, akkor is ugyanúgy, ahogy most, súlyozott átlagot számítottak (a súlytényezők az értékelők értékelési százalékai voltak), de azért jó sok tíz előzetes értékelésnek kellett lennie ahhoz, hogy valakinek akár alacsony értékelési százalék esetén se módosítson az értékelése legalább egy százalékpontnyi változást. Ráadásul, akkor teljes mértékben beszámították az értékelési százalékokat, nem voltak jogosultsági szintek, amelyek alapján legfeljebb például 15%, 30%, 50% határig számítják be az értékelő értékelési százalékát. Már ha történt olyan esemény, ami adatfrissülést okozott, és beszámításra került az értékelés.


Ha fentiek alapján nem okozott semmilyen változást egy-egy értékelésed, akkor nem is befolyásolt semmit; sem az adott válasz értékét, sem az annak figyelembevételével számított össz válaszadási százalékot.


𝟐.) 𝐄𝐠𝐲-𝐞𝐠𝐲 𝐯á𝐥𝐚𝐬𝐳 é𝐫𝐭é𝐤é𝐭 𝐚𝐳 é𝐫𝐭é𝐤𝐞𝐥é𝐬𝐞𝐤 𝐚𝐥𝐚𝐩𝐣á𝐧 𝐫é𝐠𝐞𝐧 𝐢𝐬 𝐮𝐠𝐲𝐚𝐧ú𝐠𝐲 𝐬𝐳á𝐦𝐨𝐥𝐭á𝐤, 𝐦𝐢𝐧𝐭 𝐦𝐨𝐬𝐭: 𝐬ú𝐥𝐲𝐨𝐳𝐨𝐭𝐭 á𝐭𝐥𝐚𝐠 é𝐫𝐭é𝐤 𝐬𝐳á𝐦í𝐭á𝐬𝐬𝐚𝐥.


Az összesített válaszadási százalék a hasznosnak értékelt válaszok (50%-100%-ra értékelt válaszok) aránya az összes értékelt válaszhoz.

Ha te az értékeléseddel egy válasznál pl. 87%-ról leviszed az értékét 82%-ra; de akár 50%-ra, attól az még a hasznos tartományban marad; vagyis, semmit sem rontottál az össz válaszadási százalékán.

Ugyanakkor, ha nem hasznosnak értékelsz összességében hasznosnak értékelt választ, akkor nem hasznosan értékelsz; ez rontja az értékelési százalékod. Minél szorgalmasabb vagy ezügyben, annál kevésbé számít egye-egy értékelésed, annál kevésbé tudod befolyásolni az adott válasz értékelését, ami az összesítésben, szorgalmad ellenére, mások értékelése alapján, továbbra is hasznos tartományban maradhat, és így számítódik be az össz válaszadási százalékába.


𝟑.) Ha valakinek sok értékelt válasza alapján (több ezer) kialakul egy válaszadási százaléka, akkor abból nehéz „kirobbantani”, még akkor is, ha sikerül viszonylag sok válaszát nem hasznossá züllesztened. Kapirgálhatod a körmeiddel a várfalat, nem árt neki.

2022. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
Lepontoztál direktbe mindenkit, hát ez nemszép dolog ám!
2022. jan. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!