Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha csak egy IP-címről lehet...

Ha csak egy IP-címről lehet regisztrálni Gyakorira, akkor az egy háztartásban élők nem is használhatják egyszerre?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy ha én regisztráltam, akkor a testvérem egy másik itthoni készülékről nem tud regelni?


Illetve ha mondjuk a tesómat a szomszéd szobában letiltják, akkor automatikusan én is tiltva leszek a közös IP-cím miatt? Ő láthatja, ha én aktív vagyok Gyakorin?



2022. febr. 22. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Kulon eszkozok nem azonos ip-rol vannak, hiaba 1 netet hasznaltok
2022. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Tud regisztrálni. Egy személynek egy fiókja lehet, így az független attól hogy egy háztartásban több személynek saját fiókjai vannak. Be lehet regisztrálni többet is, viszont ha bárkiét kitiltják, akkor abból a hálózatból ugyanazt az IP-t használó fiókok is mind tiltásra kerülnek.


Mindenki a saját fiókja tartalmát látja csak, hiszen az azonosításhoz és bejelentkezéshez kötött, és az oldal anonim (kivéve, ha szándékosan megjeleníted a neved).

Ami minden fióknál közös és az oldal az azonos IP miatt egyként kezeli, az a válaszok értékelése. Egy háztartásból egynél több fiók nem tudja ugyanazt a választ értékelni, hiába valaki másik fiókjából még nem lett értékelve és mutatja a jeleket. Értékelés esetén ilyenkor hibát ír az oldal, hogy azt a választ már értékelték (mivel ugyanarról az IP-ről már érkezett értékelés rá). Ez egy védelmi megoldás, hogy ne tudjon valaki 50 fiókot beregisztrálni magának, és azzal felhúzni a saját válaszait (másokét pedig le).

2022. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

#1: Az eszközök külön IP-je csak a belső hálózaton igaz, a net felől mindegyik ugyanarról az IP-ről használja az oldalt, mivel csak 1 darab IP-t oszt ki az előfizetőnek a szolgáltató.


Pont ezért van az a jelenség, hogy NAT-olt hálózat esetén akár kisebb település teljes lakosságának ugyanaz az 1 darab IP-je van, mivel ők egy alközpontban lévő routerbe csatlakoznak, és a szolgáltató csak a routernek oszt ki egyedi címet. A többi előfizető a router alatt van egy belső hálózaton, amit a router címez meg. És persze tiltás esetén az egész falu ki van tiltva, mivel a tiltást a belső IP-t osztó router IP-je kapta meg.

2022. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2: De én úgy tudtam, hogy 1 IP-ről csak 1 regisztráció lehetséges. Máskülönben egy ember 4-5 profilt tudna gyártani magának.
2022. febr. 22. 20:04
 5/15 A kérdező kommentje:

3: " És persze tiltás esetén az egész falu ki van tiltva."


Az kemény! 🤣🤣😆😂😂

2022. febr. 22. 20:06
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
4-es: elvileg éppen ezért tud több mindenki több profilt generálni, nem ritka dolog.
2022. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6: De úgy annak mi értelme van? Elbeszélget saját magával?
2022. febr. 22. 20:16
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

" úgy tudtam, hogy 1 IP-ről csak 1 regisztráció lehetséges"

Nem életszerű szabályozás, hiszen egy háztartásban sem egy netet használó ember szokott élni. Nagyobb közösségekről nem is beszélve (iskola, kollégium, munkahelyek stb). A digitalizáció fejlődésével pedig még több ember még több eszközt használ egy hálózaton belül is (tévék, telefonok, számítógépek és okoseszközök - akár mindben lehet böngésző).

2022. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Azt hittem, hogy 1 háztartáshoz 1 IP-cím tartozik.
2022. febr. 22. 20:31
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen, egy szolgáltatói IP*. A háztartáson belül a router már belső IP-t címez meg. Emiatt a belső hálózatban minden eszköznek más az IP-je, de a netre mindenki ugyanazzal a szolgáltatói IP-vel lép ki.


* kivéve a #2-es válaszban leírt esetet, amikor a szolgáltatói IP-t nem egy előfizető kapja meg hanem egy szolgáltatói router, és úgy alakítják ki a hálózatot hogy egy közös szolgáltatói router mögé kerül minden háztartás. Mivel router mögé további routert is lehet kötni, és akkor egyenként lesz egy újabb al-alhálózat.

2022. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!