Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jó ötletnek tartanád azt a...

Jó ötletnek tartanád azt a változtatást, hogy kérdéseket is lehessen pontozni úgy, mint a kommenteket?

Figyelt kérdés

Hogy a kérdés hasznos-e/nem hasznos, így lényegében ezzel a kérdezőt is lehetne értékelni, minősíteni. Pontosabban a kérdés minőségét/hasznosságát lehetne minősíteni. Így a troll/értelmetlen kérdéseket le lehetne mindig pontozni.


Kommenteknél meg a hasznosságon kívül lehetne értékelni azt, hogy mennyire tetszik neked a válasz. Ez 2 féle értékelési típus lenne. Hasznosság és kedvelés.



2022. febr. 28. 18:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg válaszra a 2-3 db értékelés sem jön össze, hogy megjelenjen a hasznossága, nemhogy tömegek értékeljék húszféle szempont szerint.
2022. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Értem. Csak abból a szempontból lenne jó, mert sok esetben nem tudom például, hogy miért lettem lepontozva, csak ment a vörös iksz. Ehelyett lehetnének az említett példáim (ez a válasz primitív volt, vagy ez a kérdés gyűlölködő volt stb...)

Ezzel a visszajelzéssel a kedves Gyakorizó teljesebb képet kapna arról, hogy mi volt pontosan a pozitív/negatív kritika tárgya és ezzel pedig fejlődne az önképe pozitív irányban. 🙂

2022. febr. 28. 19:35
 13/30 A kérdező kommentje:
Színesebb és érdekesebb lenne ezzel az értékelési paletta hogy úgy fogalmazzak. A kérdező pedig szintén kapna visszajelzést.
2022. febr. 28. 19:43
 14/30 A kérdező kommentje:

Lenne mondjuk 5-5 értékelési opció pozitív és negatív értelemben.


Pozitív: aranyos, vicces, kedves, tartalmas, lényegretörő.


Negatív: troll, primitív, gyűlölködő, értelmetlen, nem a kérdésre válaszol.


És mindenki kattinthatna a megfelelőre. De ezek példák voltak, lehet más jobban össze tudja ezeket szedni.

2022. febr. 28. 19:57
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy a kérdés hasznos-e/nem hasznos"

Hasznos, ha a kérdezőt érdekli a válasz, meg akarja kérdezni, megválaszolásával lehet segíteni.

Tehát ez hülyeség.

2022. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"mélyebb önreflexiót kapva"

XD. Ha nem akar "javulni", nem fog, főleg, ha troll. Aki primitíven vagy trágáran ír, az értékelésektől nem lesz műveltebb vagy cibvilizáltabb.

2022. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
16: Ez emberfüggő: valaki tanusítana önreflexiót, valaki nem. Az értelmes ember igen. De legalább megtudná mindenki, hogy miért lett konkrétan fel, vagy lepontozva egy adott kommentje. Ha pedig egy kérdés nagyon le lenne pontozva, akkor lehet, hogy bűnbánatot tartana a Kérdező és máskor jobban kérdezne.
2022. febr. 28. 20:26
 18/30 A kérdező kommentje:
Valljuk be önmagában a pipa, meg az iksz nem sokmindent jelent. Tetszene egy olyan lehetőség, hogy egyszavas értékelési variációk lehessenek, amik önmagukban jelentéstartalommal bírnak. (amiket már fentebb vázoltam)
2022. febr. 28. 20:33
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"sok esetben nem tudom például, hogy miért lettem lepontozva, csak ment a vörös iksz"

Hát az biz' a lepontozó trollok miatt van. Újfiú lehetsz itt.


"a kedves Gyakorizó teljesebb képet kapna arról, hogy mi volt pontosan a pozitív/negatív kritika tárgya és ezzel pedig fejlődne az önképe pozitív irányban. 🙂"

Igen, ez szép, lenne, de sajnos csak lenne. Addig lásd a 16-os választ.


"bűnbánatot tartana"

Ezt még mindig nem értem.



A kérdésekre valamit viszont tényleg be lehetne vezetni.

Valahogy hátrébb legyenek, vagy ne lehessen őket kiemelni. A kérdező ritkábban kérdezhessen, vagy egy százalék legyen rajtuk a kérdéslistán, hogy az alacsony %-úakat meg se nyissuk. Ha valaki trollkodik, állandóan ugyanazt kérdezi, vagy már rengeteg olyan kérdés volt.

De itt megint elérünk oda, hogy a trollok a "jó" kérdéseket is leértékelnék, nem lenne 100%-os a szűrés, és hogy miért is korlátoznák a nem ártalmas trollokat. Meg egyebek. Olyan pedig már most is van, hogy "Feltételezhető, hogy a kérdező már többször feltette ezt a kérdést".

A kérdezők is ismerik magukat, ez fontos.

2022. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kérdés-válasz oldal. Valakinek kérdése van, amire választ szeretne kapni. Neked két dolgot kell eldöntened, hogy segíts a kérdezőnek dönteni: hasznos volt a válasz, vagy sem.

Többet akarsz beleképzelni az oldalba, mint amire hivatott.

2022. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!