Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek is hibás az...

Szerintetek is hibás az értékelési rendszer?

Figyelt kérdés

Most kifejezetten arra az elemére gondolok, hogy az értékelésért is járnak pontok, és az alapján büntet vagy jutalmaz a rendszer, hogy mennyire vág egybe a véleményed a többi értékelőével.


Ez elég értelmetlen, tekintve, hogy sokszor a tévhitek erősebbek a közvélekedésben (vagy egy adott kommentszekcióban), mint az igazság. Pl. ha lepontozok egy olyan választ, amely szerint az ember a majomtól származik (és nem közös őssel rendelkezik vele), akkor ha van 5 téves felpontozás, akkor nem sok értelme van, hogy az oldal engem büntet.


Ezzel eléggé afelé orientálja az embereket az oldal, hogy a többség véleményét visszhangozzák -- függetlenül attól, hogy az helyes-e.


2022. ápr. 19. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az egész értékelősdinek nem látom értelmét, én is így jártam, mert benéztem párszor a politika rovatba, ahol a bértrollok nullára pontoztak minden értelmes választ.
2022. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem jó benne. Bár engem nem igazán érdekel az értékelés egyik része sem, nem foglalkozok vele.


Nekem még mindig a százalékos jelölések hiányoznak, hogy meg lehessen különböztetni a válaszolókat.

2022. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel büntet téged az oldal?
2022. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te kizárólag a válaszértékelés tevékenységért járó pontról kérdezel.

Emiatt nem büntet az oldal, mert a jogosultsági szinteknél nem veszik figyelembe a válaszértékelési hasznosságot; más olyan nincs, ami bármi módon korlátozná a teljeskörű használatot.

Válaszértékelésért a lehető legkisebb pontszámot adják, abszolút értéke 1. (Válaszodért akár 5 pontot is kaphatsz, kérdésért 3-at adnak, szavazásért 1-et.) Az össz pontszámban a lehető legjelentéktelenebb, hacsak nem mások válaszainak értékelése a fő Gy.k.-s tevékenységed; úgyhogy általános használatnál még a toplistás helyezést is alig befolyásolja. Ráadásul, a toplistás hely sehova se számít, nincs semmilyen következménye. (Csak példaként, a mai all-time toplistaállás szerint a 174. helyezettnek 77538 pontja van, ebből csak 14 van értékelésért; szintén magas össz pontszám mellett a 336. helyezettnek 20, a 408. helyezettnek szintén 14 pontja van értékelésért. 0 pont esetén is ott lennének.)

De csak az értékelést nézve: az furcsa, ha mindig, vagy akárcsak többségében, ellenkezően értékelsz, és negatív a pontegyenleged.

Ha nem találod jónak, akkor ne értékelj; az égvilágon semmilyen következménye nincs számodra. Efelől, mint látszik, akár az all-time toplista elején is lehetsz.

Amúgy, nincs más mód az összevetésre; azt feltételezik, hogy az értékelők meghatározó többsége helytállóan értékel, és ez ad viszonyítási alapot. És bár lehet szép számmal bemutatni ennek ellentmondót, tizenegy évnyi tapasztalatom alapján az értékelések nagy többsége jó.

Ami a mások követési „kényszerét” illeti: egy-egy válasznál az első két értékelő biztosan nem tud másokhoz illeszkedni, mert nem lát értékelést. Jónéhányszor még a harmadik sem. És jócskán van példa arra, hogy több értékelés, 4-5 értékelés után további értékelések miatt megfordul a „szín”, hasznos (zöld) helyett nem hasznos (piros) százaléktartományba kerül a válasz értéke, vagy fordítva. És fordítás után, az addigi álláshoz képest, fordítva kapják a +1 és -1 pontokat az értékelők. Ha ellenkezően értékelsz, nem tudhatod, hogy nem lesznek követőid.

2022. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A ranglista semmit sem ad pluszban az életedhez, a legtöbb ember a valóságban titkolja is, hogy gyakorizik.


Az oldal rra jó, hogy kiírd magadból azt, amit nem tudnál elmondani.


Régen az informálódásra is jó volt, de elvesztette azóta ezt a funkcióját, mert, ha leírsz egy normálisan megfogalmazott választ, őgy, hogy utána néztél, akkor is valaki le fo pontozni vagy a nullára pontoznak, miközben más troll válaszait meg felpontozzák.

2022. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!