Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan változtatnád meg az...

Hogyan változtatnád meg az értékelési rendszert a Gyakorikérdéseken?

Figyelt kérdés
2020. júl. 12. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreérthető voltam. Láttam azt a kérdést, de nem a moderátori értékelésekről beszélek. :)


" https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Itt kezdődött el erről a társalgás.

2020. júl. 12. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi fejlesztéseknél egy kicsit változtattak, és az 2%-ot javított rajtam is.

De mert ezen az oldalon minden normális ember a stabil 50% felé megy, ezért ez nem sokat számít.

Nem fognak itt semmit csinálni, ami munka-, vagy emberigényes.

2020. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
86%

A legnagyobb hiba szerintem azzal van, hogy a szinted globálisan van súlyozva. Tehát ha valaki egy papagájszakértő és papagájos válaszokkal/kérdésekkel kimaxolja a szinjét, az miután átmegy pl.: egy számítástechnikai kérdésre megesik hogy a jó választ azért pontozza, mert ő tud rosszul valamit (tegyük fel, bár valószínübb hogy troll), egy hozzá értöbb pedig hiába pontozza fel, neki a szavazata lehet fele annyi ér.

Szóval szerintem érdemes lenne bevezetni témakörönkét hogy melyik felhasználónak mennyit érjen az értékelése, amit nagyban befolyásolna a témában a kapott értékelései, hogy a torllokat lent lehessen tartani a mocsárban, aki jót válaszol ne tudja 200%-al lehúzni.

2020. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem megváltoztatnám, hanem eltörölném és csak lájkolni lehetne azt, ami tetszik, de dislike nem lenne.


Tök felesleges ez a jelenlegi értékelési rendszer, mert a sok idióta mindenkit lepontoz, aki az ő véleményével ellentétes és egyáltalán nem a hasznos válaszokat pontozzák fel, hanem csak egymást lehúzzák.


Aki meg ezt nem látja át, az simán azt hiheti, hogy rossz a válasz, közben meg csak nem tetszett pár hylének.


Szóval: nem megváltoztatni, hanem végképp eltörölni és döntse el mindenki magában, hogy mennyire hasznos.

2020. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én végképp eltörölném, de hát kinek mi.
2020. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én továbbra is a közösség erejét használnám. egy fajta komolyabb tagság kialakítását. ott a facebook, el lehetne dönteni, hogy aki személyazonossággal vállalja, megkapja e a tagságot. És ezeknek a tagoknak lehetne egy két plusz "képességük"

Tag minősítési rendszer, 1-5 ig. Természetesen minél lejjebb kerül valaki, annál kevesebbet ér utána a szava. tehát hiába szavaz le, nem ér semmit sőt, mondjuk csak 3. szint felett tud egyáltalán szavazni.


Persze ha mindenáron "demokráciát" akarnak az üzemeltetők, akkor hagyhatják tovább a rosszindulat uralmát. előbb vagy utóbb akkor majd a normális tagság is elkezd leszavazni mindent, akár fel is oszthatjuk a kategóriákat. Akkor majd kénytelenek lesznek változtatni mert használhatatlan lesz az oldal.

2020. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy nem kell változtatni:

A legtöbb "indokolatlan" lepontozás csak olyan kérdések alatt van ahol véleményre kíváncsiak. Ahol inteligens kérdés van feltéve ott inteligens válasz lesz. Azok akik véleményük szerint értékelnek messze elkerülik az inteligens kérdéseket. (Ki tudja miért ;) de így van)



Meg vannak olyanok is akik csak kihasználják az ilyen "lehetőségeket". Azt nem írom hogyan mert akkor a végén mégtöbb lesz.



Lényeg:

- Ennél jobb rendszer (ami nem korlátoz szavazási jogot) jelenleg nincsen.

- A "nem vélemény alapú" kérdéseknél jogtalan lepontozási veszély nem fenyeget senkit.

- Aki kíváncsi a kérdésnek a válaszára az minden kommentet elolvas azt is amit leszavaztak. Innentől meg már csak azt érdekli hogy mennyi szavazatot kapott aki nem azért válaszol hogy segítsen hanem a "like"-okért.

- Ez nem "IGAZI rendszer" a gy. kérdések részéről csak hogy rávegye a versenyszellemmel az embereket hogy válaszokat meg értékeléseket meg kéréseket stb... írjanak. Ugyan már egy csomó mindennel így van a világba csak át sem gondoljuk rendesen hogy mi miért van.



Egy pár trükk a leszavazások elkerülésére:

- Ne mondj véleményt és ne válassz opldalt/pártot/focicsapatot. Ha mégis akkor ne csodálkozz hogy a másik oldal leszavaz. Mindig maradj objektív és ne csak az egyik oldal előnyeit a másik oldalnak meg a hátrányait mond.

- Támaszd alá érvekkel, ne csak azt írd 4-5 szóval hogy "válasz" hanem "válasz és ezért meg azért gondolom így meg úgy". Legyél rövid de indokold meg a válaszodat. Senki nem ismeri el neked azt hogy "Szerintem sehogy nem kell változtatni" hanem "Szerintem sehogy nem kell változtatni:

A legtöbb "indokolatlan" lepontozás csak olyan kérdések alatt van ahol véleményre kíváncsiak. Ahol inteligens kérdés van feltéve ott inteligens válasz lesz. Azok akik véleményük szerint értékelnek messze elkerülik az inteligens kérdéseket. (Ki tudja miért ;) de így van)" ;)

- Ne sértegesd a másikat, ha mégis elkerülhetetlen akkor írd oda hogy "de nem sértésből"

2020. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!