Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van ez a bugyuta szabály...

Miért van ez a bugyuta szabály, hogy nem lehet egyes- vagy többesszám második személyben kérdést feltenni?

Figyelt kérdés

Régebben nem volt ilyen, kb. 3-4 éve van csak. Ilyenkor jön a figyelmeztetés, hogy ez nem csevegőoldal. De mégis milyen szabályozás ez már? Miért ne lehetne egyes- vagy többesszám második személyben tanácsot kérni vagy tapasztalatokat kérdezni?

A legutóbbi eset: Egy honlap nem akart nálam működni. Gondoltam, megkérdezem, hogy "Nálatok működik az xy oldal?" Erre jön ez, hogy ne kérdezzek többesszám második személyben, merthogy ez nem cseverészőoldal. Jobb híján "tinálatok"-kal tettem fel, úgy szerencsére (még?) lehet.

Vagy miért ne lehetne megkérdezni, hogy "Veletek történt már ilyen?" vagy hogy "Nektek mi volt a legjobb élményetek xy dologgal kapcsolatban?" vagy hogy "Ti mit csinálnátok xy helyzetben?".

Komolyan nem értem, mi a probléma ezzel. Külföldi kérdezős oldalakon nincs ilyen szabály.



2022. máj. 22. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%

Nyilván a kérdező az őserdőben lakik, ott nem kell ilyenekkel találkoznia.

Ott nincs szabály, záróvonal, nyitvatartás, etikett vagy bármi. Oké, szabad a vélemény, mi is leírtuk a magunkét, nincs itt semmi látnivaló.

2022. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
Tehát aki nem ért egyet veled, az csak troll lehet. Leírod, hogy bugyuta szabályok vannak, hülye szabályokat hoznak, "dilettanizmus" (ha a dilettantizmusra gondoltál) van az oldalon és meg fog ezért szűnni, színtiszta provokáció a kérdésed és demoralizálod a többi felhasználót, az oldal ellen hangolsz, és mégis neked áll feljebb.
2022. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12-13: Magatokat járatjátok le, mert most meg akarjátok ideologizálni, hogy teljesen egyértelmű kérdésekre (amikor világosan látszik, hogy mit szeretne tudni a kérdező) miért jogos, és normális dilettáns válaszokat adni. Ez kb. olyan, mint hogy valaki megkérdezi, hogy "Hány óra van?", és erre te azt feleled, hogy az órák nem tudnak hányni.
2022. máj. 26. 11:56
 14/21 A kérdező kommentje:
Mellesleg eléggé le is vagytok pontozva, tehát többen is egyetértenek velem. :)
2022. máj. 26. 11:57
 15/21 anonim ***** válasza:
14%

Ugyanaz a 78 és 70 százalékos pontozza le a válaszokat. Ha abból az egyik te vagy, akkor még 1 darab ember ért egyet veled, ez az a tömeg aki mögötted áll. Az első válasz napokig 20-30% között volt, mert csak a két lepontozó troll osztogatta a kekszet, most mégis felhúzták a többiek 73%-ra.

Ne ez legyen már a mérvadó. Te meg kérdező gyere és magyarázd meg, hogy akkora troll vagyok, hogy saját magamat még két másik fiókból lepontoztam, hogy előadjam az áldozatot.


":)"

Büszke lehetsz magadra, megcsináltad, a földbe lett taposva valaki, aki mást mert gondolni mint te. Most majd megtanulja.

2022. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

Hehe, ne éld bele magad, az hogy én fel vagy lepontozok egy választ, nem azt jelenti, hogy egyetértek a kérdéssel, kérdezővel vagy sem. Én is lepontoztam az egyik választ, de nem azért, hogy a kérdezőnek kedvezzek. Vannak itt olyanok, akik pusztán helyesírási okokkból is nyomogatják a piros x jelet.

Amit a kérdező kiírt, az nem kérdés, mert a válasz már el van döntve előre, amolyan költői kérdés módon.

2022. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Feladom. Valahányszor felteszek itt egy kérdést arról, hogy miért van xy idióta szabály, vagy féltucaat ember nekem esik, hogy miért tartom idiótának, az nagyon is normális.
2022. máj. 26. 13:25
 18/21 NTBS ***** válasza:
Mert az üzemeltető ezt a döntést hozta.
2022. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18: De miért hozta? Ez itt a kérdés. Ha olyan szabályt hoznának, hogy csak j-betűvel lehet kommentet kezdeni, szerintem azt is sokan tudni akarnánk, hogy miért.
2022. jún. 25. 10:18
 20/21 anonim ***** válasza:
85%
Ne firtasd az üzemeltetők bölcsességét! Kevesek vagyunk mi ahhoz, hogy az ő döntéseiket megítéljük!
2022. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!