Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van ez a bugyuta szabály...

Miért van ez a bugyuta szabály, hogy nem lehet egyes- vagy többesszám második személyben kérdést feltenni?

Figyelt kérdés

Régebben nem volt ilyen, kb. 3-4 éve van csak. Ilyenkor jön a figyelmeztetés, hogy ez nem csevegőoldal. De mégis milyen szabályozás ez már? Miért ne lehetne egyes- vagy többesszám második személyben tanácsot kérni vagy tapasztalatokat kérdezni?

A legutóbbi eset: Egy honlap nem akart nálam működni. Gondoltam, megkérdezem, hogy "Nálatok működik az xy oldal?" Erre jön ez, hogy ne kérdezzek többesszám második személyben, merthogy ez nem cseverészőoldal. Jobb híján "tinálatok"-kal tettem fel, úgy szerencsére (még?) lehet.

Vagy miért ne lehetne megkérdezni, hogy "Veletek történt már ilyen?" vagy hogy "Nektek mi volt a legjobb élményetek xy dologgal kapcsolatban?" vagy hogy "Ti mit csinálnátok xy helyzetben?".

Komolyan nem értem, mi a probléma ezzel. Külföldi kérdezős oldalakon nincs ilyen szabály.



2022. máj. 22. 10:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
19%
A looser arról ismerszik meg, hogy olyan dolgokkal foglalkozik, amire semmi ráhatása nincs. A válaszokat meg azért pontozgatják, mert pontot kap érte aki teszi, ez afféle ösztönző csupán, nem kell beleértelmezni semmit.
2022. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!