Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A fel vagy lepontozást miért...

A fel vagy lepontozást miért használják sokan szubjektív szempontok szerint?

Figyelt kérdés
Sokszor látaom, hogy sokan arra használják, hogy a nekik tetsző vagy nem tetsző véleményüket kifejezzék az adott válasszal kapcsolatosan. Holott ez az értékelés elsősorban arról kellene, hogy szóljon, mennyire releváns a válasz a kérdéshez kapcsolódólag. Vagy rosszul gondolom?
2010. szept. 25. 10:32
 1/5 Holdtündér ***** válasza:
77%

Jól gondolod.

Bizony nagyon sokszor lepontozzák azt, aki esetleg nem ért egyet a többi válaszolóval, viszont a válasza nagyszerű csak egy másik szemszögből közelítette meg azt.

2010. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Már eleve a legtöbb válasz releváns a kérdéshez. De ez önmagában nem jelent semmit. Attól még hogy egy válasz kapcsolódik a kérdéshez, tartalmazhat hülyeségeket is, amik nem hasznosak.


Lényeg a lényeg: a pontozás nem a relevanciát hivatott értékelni, hanem a válasz hasznosságának mértékét.


A hasznosságot pedig nyilván mindenki szubjektíven ítéli meg, a saját erkölcsi értékrendjéhez, illetve tudásához mérten.

Mindenki a saját véleményét tartja igaznak, és elfogadhatónak, és a kérdező számára hasznosnak, ezért ha ettől eltérőt olvas, akkor azt lepontozza.


Ez fel/le pontozás, szerintem, már önmagában kizárja az objektivitás lehetőségét.

2010. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Na azért áljon meg a menet. Ha valaki pl. megkérdezi, hogy tetszik-e X név, és erre azt írja valaki, hogy nem, akkor az ő válasza teljes mértékben hasznos, hiszen a kérdező azt akarta megtudni, hogy a válaszolóknak tetszik-e vagy sem. Ebbe nem lehet belekötni. Mégis sokszor lepontozzák az ilyen válaszokat azok, akiknek meg tetszik a név. Nem tudom megérteni, hogy miért. A saját véleményét volt lehetősége kifejteni a válaszában, akkor miért kell még a pontozással is azt bizonygatnia, hogy neki nem ugyan az a véleménye, mint egy másik válaszolónak?
2010. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

*kieg.:

Persze ha valaki egy ilyen kérdésre azt válaszolja, hogy "krumplistészta", akkor az a válasz nem hasznos, mert a kérdező nem tudhatta meg belőle a választ a kérdésére. De egy igenből vagy nemből megtudhatta, így mindkét válasz ugyan úgy hasznos. Csak sokan totál gyerekesek, és nem képesek megérteni, hogy nem az van odaírva, hogy "tetszett ez a válasz?" hanem az, hogy "hasznos volt számodra ez a válasz?"

2010. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Mert nekem így tetszik. :)


Komolyra fordítva a szót, én is azért vagyok 65%-on, mert túl sok "véleményes" témába folytam bele. Valóban nem erről kellene szólnia, de mivel ez a leggyakoribb hozzáállás, ezért a megoldás az, ha csak praktikus kérdésekhez szólsz hozzá. Ott azért többnyire reális az értékelés.

2010. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!