Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem tiltják innen ki a...

Miért nem tiltják innen ki a trollokat, szándékos offolókat?

Figyelt kérdés
Főként az ismerkedés kategóriában van jelen ez a probléma, de szinte mindenhol megfigyelhető, hogy ha valaki nem tudja az adott kérdésre a választ és/vagy nem tartozik az érdekkörébe (pl. a kérdező a lányokat szólította meg), akkor is odaspammel valamit, amivel szándékosan elrontja a kérdező esélyeit arra, hogy normális választ kaphasson. A moderátorok miért nem foglalkoznak ezzel? Miért csak a gyűlöletbeszédet ill. obszcén szavakat tartalmazó válaszokat törlik, az offolás miért megengedett?
2022. dec. 4. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szórnak ki közülük csak épp tul sok van, meg ugye mindig regel egy rakat uj vagy épp tiltás után visszaregel.
2022. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki is tiltják, azonnal vissza tudnak regisztrálni, mert az oldalnak csak egy kezdetleges manuális tiltási rendszere van IP alapján. Egyszerűen IP-t cserélnek, és folytatják tovább. Ha megint kitiltják, akkor megint IP-t cserél és folytatja, és így tovább amíg úgy nem dönt hogy abbahagyja. Nem az oldal diktál, csak a romokat sepregetik. És ha egy komment nem üt meg egy szintet, nem kell törölni sem.

Az offolás azért megengedett, mert növeli a forgalmat. Igaz, a trollok, provokátorok és offolók miatt az emberek inkább elmennek más oldalakra, ettől pedig arányaiban még több olyan tag marad aktív, akik nemcsak rombolnak, de kitiltani sem lehet őket.


Jelenleg a 2009-es aktivitási szintre esett vissza az oldal forgalma, és egy olyan dilemma elé kerültek, amiből nehéz kijönni:

- jelenleg a provokátor trollok tartalmaitól pörögnek a kommentek

- ha törlik/tiltják a trollkérdéseket és válaszokat, akkor még nagyobbat esik a statisztika,

- ha nem törlik/tiltják a trollkérdéseket és válaszokat, akkor elhagyják az emberek az oldalt, mert toxikus a közösség



A kérdésed attól érdekes, hogy a szabályzat szerint ha nem értesz egyet egy válasszal, értékeld negatívan és majd az érte kapott büntetéstől kellene viselkednie a felhasználónak. Csakhogy az Ismerkedés témában nem lehet értékelni. Ahogy Ismerkedés kategóriának léteznie sem szabadna, de az is a forgalom növelése miatt került vissza.

2022. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"értékeld negatívan"

Ez addig működik, amíg az értelmes és AKTÍV emberek többen vannak, mint a trollok.

Néhol már eléggé billeg a mérleg, és néhol már rég átbillent. Ott már csak trollok értékelnek.

2022. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tul sok troll van, a moderatorok igy sem gyozik tiltogatni oket. Ha pedig egyet kitiltanak, az az egy maris ket uj fiokrol ujra regisztral es mar folytatja is a hulyeseget :)
2022. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A moderátori is megkérdőjelezhető. Sok esetben el sem olvassák a választ, vagy a kérdést csak törlik a jelentett tartalmat.


Egy hete jártam így, mikor egy illegális pénzügyi tevékenységgel kapcsolatos kérdést írtak ki a számítástechnikában.

Jelentem a kérdést, és válaszban leírom, hogy ez illegális.

Egy óra múlva látom még megvan a kérdés, válaszolgattak is rá többen, aztán megdöbbenve tapasztalom, hogy minden maradt csak az ÉN VÁLASZOM törölték 🤣

Konkrétan a moderátor el sem olvasta a kérdést, csak farzsebből törölte a válaszom amit valamelyik troll(ok) jelentett.

Miután leírtam, hogy ez nem volt túl intelligens dolog, törölték a kérdést is. Persze nyilván csak azért, mert azt hitte a troll hogy ha jelent akkor majd megint törlik a válaszom.

Egyébként a mai napig meglenne még a kérdés, mert úgy látszik 1 jelentés nem elég ahhoz, hogy töröljenek egy illegális tevékenyéggel kapcsolatos kérdést (vagy 1 jelentés nem elég ahhoz, hogy elolvassák miről is szól a kérdés).


Tudom, hogy nem egyszerű itt a moderátori munka. Tudom azt is, hogy véteni emberi dolog.

Viszont ez nem az első eset volt, nem csak velem hanem másokkal is.

2022. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt már, hogy az illegális dolog helyett az én válaszom törölték.

A jelentés hatása pedig vegyes... vagy működik, vagy nem.

Amíg még lehetett többször is jelenteni, addig az ember minden nap jelentette, és a 3. moderátor azért már általában törölte a dolgot.

Ma ilyen lehetőség már nincs.

2022. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 5. 6. hozzászóló észrevételeihez.

Volt egy elég sok hozzászólásos kérdésem, ami a rengeteg egyetértő komment mellett pár embernek nagyon nem tetszett, ezért odajártak vitázni és beszólogatni. Választ kaptam a kérdésemre, részemről lezártam onnét. Erre az egyik troll aki nyilván már korábban is odajött beszólogatni és feszültséget szítani, egyszerűen ellopta a kérdésemet! Feltette újra ugyanazt a kérdést, paneleket kiragadva a szövegemből mintha én lennék. Már az első kommenteknél linkelték az eredeti kérdést, azt hitték én vagyok az és újra feltettem stb. Beírtam én is hogy kópia kérdés és ez bizony az a hülyegyerek aki aznap megjelent és agresszíven beírogatott trollkodni az eredeti kérdésbe, ne dőljenek be neki. Majd jelentettem a kérdést mint ismételt kérdést, amit ugye tilos. Erre visszanézek később, a duplikált kérdés még mindig megvolt, viszont a tisztelt moderátor törölte az összes olyan választ ami jelezte hogy ez a kérdés már volt! Az enyémet is, az 1. kommentet is ahol valaki linkelte az én eredeti kérdésem, és az összes olyat aki arról írt hogy ez már volt! Meglehetősen felháborító tapasztalat volt, azóta kicsit másképp állok az oldalhoz.

Amúgy ott az eredeti kérdésemnél is volt arra többször példa, hogy valaki minden előzmény nélkül egyből minősíthetetlen stílusban, személyeskedve, anyázva írt nekem. Nyilván megérintve érezte magát a kérdésemmel, és érvek helyett csak erre futotta, biztos ismeritek a típust. Én ugyan ott nem jelentettem senkit, volt már rossz tapasztalatom erről, viszont amit a fröcsögő és személyeskedő kommentjére írtam, szintén nem túl elegáns de az övénél sokkal kevésbé durva választ, azt bezzeg törölték! A tényekkel, érvekkel és cáfolatokkal teli válaszomat, mindezt úgy hogy a hazug és személyeskedő, offoló és kizárólag beszólogatásra létrejött kommentet meg benthagyták. Holott a válaszom elején ottvolt hogy kinek címzem hanyas számú kommentnek, egyértelmű volt hogy nem én kezdtem hanem reagálok valaki más mocskolódására. Ami persze ottmaradt.

Nem célom a moderátorok munkáját minősíteni, lévén az a szabályzat szerint is tilos. Csupán leírtam két dolgot ami megtörtént velem nemrég, a következtetéseket pedig mindenki vonja le saját maga. És azt is hozzátenném hogy régebben kifejezetten elégedett voltam, sokszor szinte azonnal törölték a szabályszegő, jelentett tartalmakat. Mostanra viszont meglehetősen ellentmondásos érzéseim vannak.

2022. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitiltják, de a többségük visszaregel IP-hamisító program segítségével.
2022. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a trollok, frusztrált beszólogatók tartják életben az oldalt, és még így is egyre kihaltabb.
2022. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 7777 válasza:
16%
Szar oldal pont
2022. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!