Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mindenkinek a maga kérdése a...

Mindenkinek a maga kérdése a legfontosabb. Itt volt egy srác, vagy lány az előbb,14 évesen bántalmazzák.Nem kéne lejjebb vinni a korhatárt legalább 14-re?

Figyelt kérdés

Ez a gyereklány/vagy fiú tényleg segítségre szorul, mert privátot is írt, hogy mit tegyen egy bántalmazó apa ellen. Tudom, hogy sok a balfas.z poénkodó kérdező, de ezt megteheti 30-40 évesen is. Most jutottam el arra a szintre, hogy aki 14 évesen akár normális kérdést feltéve, pluszban segítségre szorulva - feltegyem a kérdést.


Mennyivel értelmesebb egy 16 éves hülye kérdése, mint akár egy tényleg bajban lévő 14 évesé?



2022. dec. 11. 15:06
A kérdező szavazást indított:
Aki trollkodik, idősebben is megteheti
Maradjon a 16
Kérdés függvénye
21 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én se értek egyet ezzel a szabállyal, főleg, hogy egy 16 alattinak is lehet olyan gondja amit esetleg feltenne, de EU-s hülyeség ez a 16 év, szóval aki alatta van annak amarad az, hogy azt írja 16.
2022. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamely gyermeknek ilyen problémája adódik, akkor arra itt nincs megoldás, legfeljebb tanácsokkal tudjuk segíteni. És igen, sajnos ilyen szempontból nem is lehet kiszűrni a trollokat, hiszen nem tudhatod, hogy ki van az adott kérdés/válasz mögött, ahogyan azt sem, hogy mi a valódi célja.
2022. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor reálisabb példa: Női dolgok akár, ott bőven van realitása, hogy akár 16 alatti érdeklődik, és esetleg közvetlen szülőtől nem meri megkérdezni stb. Úgymond nekik is tilos ezzel ha a valós korát kiírná.
2022. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Legyen annyi esze, hogy nem írja ki a korát. Amíg fiatalkorú és otthon tartják el a szülei, nem tud önálló életet kezdeni, akkor tök mindegy hogy 12 éves vagy 16.

Aki regisztrációkor bepipálja, hogy elmúlt 16 éves, majd leírja a kérdésben hogy 14, meg is érdemli a tiltást. Az ilyen viselkedés bizonyítja, hogy agyilag nem elég érett a net használatához. Amelyik pedig nyilatkozik arról hogy 16 éves, majd fondorlatos módon kitalálja, hogy a moderátorok nem fogják érteni a "16-3 éves vagyok, csak nem írhatom ki a koromat" titkosírást, azt még sajnálni sem lehet, annyira naiv és buta.

2022. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Sőt, még 14 alatt is lehet, hogy valaki tényleg gondban van.
2022. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az EU-s döntéshozók sara ez az egész. Olyan mint mikor írd be valahova a korod belépés előtt... Na majd aki bőven 18 felett van az is biztos szórakozik vele, hogy beírja pontosan ahelyett pl hogy 1999 11 11 csak mert ezt a leggyorsabb begépelni.
2022. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
#3 Oké, így ezzel egyetértek, viszont nem gondolom azt, hogy ok nélkül hoztak ilyen szabályt az oldal készítői. Ez nem óvoda, vagy állatsimogató. Regisztrálni pedig ugyanúgy tud bárki, tőlem még nem kértek személyit... Szerintem a cél annyi, hogy aki itt megnyilvánul, az tegye ezt felnőtt módon. Erre képes lehet a 14 éves Julcsika is, és képtelen lehet a 60 éves Béla bácsi is.
2022. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem az oldal hozta ezt a szabályt.

4-5 éve van így, akkor volt egy hatalmas profiltörlési hullám is, az én profilom is úgy állították vissza, szimplán mert egy kérdésben nem volt konkrét, hogy mennyi a korom és félreértették. Aztán mailben jeleztem, hogy elmúltam már 18 ig, így vissza lett állítva.

2022. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem ok nélkül hoztak szabályt, EU-ban működő weboldalra nem regisztrálhat 16 éven aluli személy, csak külön írásbeli szülői meghatalmazással. Azért, mert egy fiatalkorú vagy kiskorú önállóan jognyilatkozatot a korából adódóan nem tehet (korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen), miközben az oldalak személyes adatot kezelnek, amihez hozzá kell járulni. Cselekvőképesség hiányában a nyilatkozatot a gondviselő teszi meg, és erre most is lehetőség van (nyilván nem fogsz egy bántalmazó szülő elé állni, hogy ugyan adjon már írásbeli nyilatkozatot arról, hogy a neten segítséget kérhess a bántalmazásával kapcsolatban, de technikailag ez az eljárás).
2022. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az oldal üzemeltetői döntik el. Törvényt kellene módosítani!

Én sem értem pl.: hogy ha 14 év a beleegyezési korhatár, akkor 18 év alatti miért nem kérdezhet!? És csodálkozunk, hogy annyi tini esik teherbe...

Nem tudja jobb kéz, mit csinál a bal.

Viszont a törvény az törvény jelenleg pedig ez...

2022. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!