Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Youtuberekről szabad kérdést...

Youtuberekről szabad kérdést feltenni az oldalon?

Figyelt kérdés

Legutóbb itt az oldalon az egyik témában nagyon aktív, sokat válaszoló és kérdező felhasználó jó fél éve eltűnt. Kiírtam egy kérdést, hogy tudja-e esetleg valaki, hogy mi lett vele. Jöttek is válaszok, mert népszerű tag volt, bár semmi konkrétumot nem írtak.

Pár óra múlva viszont törölték a kérdésemet, azzal az indokkal, hogy ha valamelyik felhasználóval személyes problémám van, akkor ne írjak ki róla kérdést, hanem írjak neki privátot.

Amit nem nagyon értettem, mert nekem semmilyen személyes problémám nem volt és ha valamilyen okból már nem látogatja az oldalt, akkor sokat nem érek el vele ha privát üzenetet írok neki, hiszen azt se fogja látni. De mindegy is, ez most nem lényeg...

Ismert Youtuberekről lehet kérdést feltenni? Semmi problémám az illetővel, csak kíváncsi vagyok mások mit gondolnak róla. Ezt szabad? Gondoltam inkább előtte megkérdezem...


2023. jan. 16. 16:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem inkább az lehetett a különbség az eddig leírtak alapján, hogy míg a Youtube-os influenszerek vállalják nevüket, célirányosan a nyilvánosságnak élnek, kvázi közszereplők, így lehet róluk kérdezni, te viszont nem róluk, hanem egy itteni felhasználóról kérdeztél, ami már nem volt megengedett. Nem tudom, kiről van szó, lehet, hogy névvel együtt volt fent (ritka eset) és hobbiból volt itt tanácsadóként, de attól még nem közszereplő.

A FB-n is vállalják az emberek a nevüket, mégse kérdezzük itt meg, hogy nem ismeri-e valaki Kiss Pistát a Bivalybasznád Mucsaröcsögei 235. házból, olyan rég láttam már.

Aztán persze, hogy hol van ennek a határa, mi minek számít, az jó kérdés. Olyat még nem láttam, hogy a válaszadók veszekedése miatt a kérdezőt büntetnék - hiszen ez előfordulhat akár szabály szempontból kevésbé "érzékeny" kérdéseknél is, hogy az egyet nem értő válaszadók egymásnak esnek, és ha elfogytak az érvek, jön a személyeskedés, de arról nem a kérdés kiírója tehet.

Abban viszont igazad van, hogy amikor orvosokról, pszichológusokról, vezetésoktatókról, stb. kérnek véleményt, az valóban szabályellenes, dehát ez az oldal úgy működik, hogy a felhasználók, amit ugyan nem szabályosnak, de jogos kérdésnek éreznek, azt eltűrik, elfogadják. Így amíg az érintettek nem jelzik, hogy az adott kérdés az ő személyiségi jogaikat, üzleti jó hírnevüket, stb. sérti, addig nem lesz törölve, mert a moderátorok csak azokat a kérdéseket nézik, amiket bejelent valaki.

2023. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajnos youtuberekről úgy vettem észre igen, sokan vissza is élnek ezzel, állandóan spamolják, reklámozzák magukat a "Sztárok, bulvár" kategóriában, tönkretéve ezzel a kategória használhatóságát.
2023. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
77%
Kedves kérdező az egyik linkelt kérdést én irtam ki és örülök is neki hogy véletlenül random rá kattintottam egy linkre és pont rá találtam a kérdésemre
2023. jan. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!