Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Youtuberekről szabad kérdést...

Youtuberekről szabad kérdést feltenni az oldalon?

Figyelt kérdés

Legutóbb itt az oldalon az egyik témában nagyon aktív, sokat válaszoló és kérdező felhasználó jó fél éve eltűnt. Kiírtam egy kérdést, hogy tudja-e esetleg valaki, hogy mi lett vele. Jöttek is válaszok, mert népszerű tag volt, bár semmi konkrétumot nem írtak.

Pár óra múlva viszont törölték a kérdésemet, azzal az indokkal, hogy ha valamelyik felhasználóval személyes problémám van, akkor ne írjak ki róla kérdést, hanem írjak neki privátot.

Amit nem nagyon értettem, mert nekem semmilyen személyes problémám nem volt és ha valamilyen okból már nem látogatja az oldalt, akkor sokat nem érek el vele ha privát üzenetet írok neki, hiszen azt se fogja látni. De mindegy is, ez most nem lényeg...

Ismert Youtuberekről lehet kérdést feltenni? Semmi problémám az illetővel, csak kíváncsi vagyok mások mit gondolnak róla. Ezt szabad? Gondoltam inkább előtte megkérdezem...


2023. jan. 16. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azért törölték azt a kérdést, mert egy másik felhasználóról kérdeztél miközben az oldal anonim, és nem engedi hogy bármilyen tartalmat összekapcsolj a felhasználóval, mint magánszeméllyel.

Szabályzat többé-kevésbé kitér rá:

"(d) Tilos személyes adatokat, telefonszámot, e-mail címet, idézett telefonbeszélgetés-, privát üzenet, vagy e-mail részletet elhelyezni, még az érintett beleegyezésével sem, idetartozik a más Felhasználóról bármilyen információ nyilvánosságra hozatala, beleértve annak jelszavát is."


Youtuber esetén "közszereplőről" van szó (a magyar jog szerint nem leszel automatikusan közszereplő csak mert a médiában szerepelsz, így a Youtuber is magánszemély), ezért engedékenyebbek, kivéve ha más szabályt sért a kérdés. Pl:

"(b) Tilos személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), továbbá mások becsületére, jó hírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan. Tilos olyan tartalmat elhelyezni, amely gyűlöletkeltésre bármilyen formában alkalmas."


https://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat

2023. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezzel nem igazán lettem okosabb. Szabad olyan kérdést feltenni, hogy kinek mi a véleménye X.Y. youtuberről, szeretik, nézik-e a videóit?
2023. jan. 16. 17:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy ilyen kérdéssel kapcsolatban azért is "feljelenthetnek" és megvádolhatnak, hogy ingyenreklámot akarok csinálni az illetőnek. Pedig nem erről van szó.
2023. jan. 16. 17:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem fogsz konkrét választ kapni. Kiírod, és vagy jelentik vagy nem, vagy törlik vagy nem. A megfogalmazás jellegéből majd eldönti a moderátor, hogy reklám-e, eldöntendő kérdés-e, vagy más szabályt sértett-e és aszerint történik valami.

A kérdés alá írt válaszok minőségétől is függ, ha elkezdenek vitatkozni, provokálni, ocsmány dolgokat írni, akkor is inkább a kérdést törlik hogy eltűnjön a vita indítója.


Ennek olyan sok ismeretlen és előre nem látható összetevője van, hogy senki nem tud rá egzakt választ mondani.

2023. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, akkor inkább hagyom, nem írom ki. Mert arra vonatkozóan nem tudok felelősséget vállalni, hogy ki mit fog válaszolni.

Köszönöm.

2023. jan. 16. 17:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez nem a te felelősséged, de van egy pont amikor már nem fogják egyesével kimoderálni a kötekedőket, hanem inkább törlik a kérdést ha nagyon hevessé válik a dolog. Kérdezőként még előnyben is vagy ilyenkor, mert te negatívan értékelheted a kötekedőket, és bármilyen választ írsz, a tiédet nem értékelheti senki. Azért viszont téged büntet az oldal (pontlevonás, törölt tartalmak arányának növekedése), ha törlik a kérdést, mert hozzád tartozott.
2023. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7, ez nem jelent semmit.

Korábban én egy volt tanárom felől érdeklődtem. Nyilván nem azt vártam el, hogy ide írja valaki a telefonszámot, vagy a lakcímét. És semmi rossz szándék nem volt bennem. Csak szerettem volna tudni hogy hogy van, tanít-e még, vagy már nyugdíjba ment, egyáltalán él-e még. A kérdésemet perceken belül törölték. Konkrét indok nem volt, csak a szokásos általános figyelmeztetés. Nem értettem, hogy miért. Később, több levélváltás után derült ki, hogy aki nem közszereplő, így pl tanárok nevét tilos kiírni kérdésben.

Ennek ellenére, igen, számtalan név van kiírva. A minap láttam valakinek az edzőjének, vagy autós oktatójának a nevét. És senkit nem zavar. Ha elkezdek amiatt reklamálni, én húzom a rövidebbet...

Hasonló a helyzet olyan szavakkal, amit automatikusan nem enged kiírni a rendszer. Holott régebbi kérdéseknél ott van és a kutyát nem érdekel.


Most nézem a linkeket, amiket beraktál. Az én esetemben nem közismert celebről van szó. Ilyen értelemben valóban nem közszereplő. Csak egy ember, aki bizonyos témában készít videókat. Lehet sokan nem is ismernék.

2023. jan. 16. 19:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve törölték egy youtuberről kiírt kérdésem vmi olyasmi indokkal, hogy sértő lehet számára.

Viszont tele van az oldal róla szóló kérdésekkel, szóval...

2023. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írtam vannak ilyen ellentmondások...

De jobb a békesség.

2023. jan. 18. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!