Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy egyes válaszolók a ChatGPT által írt szövegeket másolnak be válaszként a kérdésekre?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem. A ChatGPT sokkal értelmesebb válaszokat adna. :-D
2023. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#1 Nem arról kérdeztem, hogy létező jelenség-e ez, mivel láthatóan létező.

Pl. ennél a kérdésnél a 3. választ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

Ennél meg a 2. választ a ChatGPT írta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


Az érdekel, hogy mi a véleményed róla, jónak tartod-e.

2023. márc. 16. 20:06
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Minél többen csinálják, annál többen fogják felismerni a szöveggenerátor jegyeit, és egyre nagyobb lesz az elutasítás vele szemben. Egy újszülöttnek minden vicc új, úgyhogy amíg nem ismerik fel, addig fel fogják pontozni. Majd egy idő után átfordul, és utána már egységesen mindenki le fogja húzni ezeket. Hiába fogalmaz szépen magyarul, ha közben tartalmilag hamis válaszokat adnak vele, vagy a semmitmondó közhelyekkel csak a válaszok száma nő, miközben semmit nem segít.
2023. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem szimpi. Sokkal nem találkoztam még, te a többségükből úgy vettem észre, a válaszoló nem is értette meg a kérdést, mielőtt a ChatGPT-hez fordult. Amúgy csak akkor van bajom vele, ha szó szerint bemásolják, még az idézőjelet sem teszik ki. Vagy ha nem releváns, mint már írtam.

Például volt egy kérdés, ami a Gyakoriról szólt, és a válasz fele abból áll. hogy nem tudja, mi az a Gyk...

2023. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
4%
Oké, akkor jónak tartom. Pont azért, mert értelmesebb, mint az itteni válaszok nagy része. De a viccesebb szerintem még én vagyok. (#20.03 vagyok.)
2023. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2023. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Számos kérdésnél találkoztam ilyennel, szerintem valakinek ez lehet a hobbija. Szánalmas és rendkívül idegesítő, sőt, ostoba és tiszteletlen. Ha egy ember feltesz ide egy kérdést, akkor én, mint ember megpróbálok válaszolni rá a legjobb képességeim szerint. Szerencsére ez nem abban merül ki, hogy bemásolom a kérdést a chatGPT-nek, aztán bemásolom ide válaszát válasznak. Ehhez igazán nyomorultnak, butának és életképtelennek kell lenni.
2023. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Lehet lassan bele kéne venni a szabályzatba, hogy gépi válaszok nem kellenek, mondjuk azt sem értem aki ezzel szórakozik mégis miért teszi.
2023. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 2*Sü ***** válasza:
44%

Én azt gondolom, hogy a választ az alapján kell elsősorban értékelni, hogy választ ad-e a kérdésre, érdemi segítség-e a kérdező kérdése mögött álló problémában. Ha a válasz helyes, releváns, akkor érdektelennek kellene lennie, hogy az most saját tapasztalat és tudás alapján kútfőből írt válasz, internetes kereséssel szerzett friss információk alapján megfogalmazott válasz, idézet mondjuk a Wikipédiáról, egy link a Wikipédia releváns szócikkére, vagy… Vagy éppenséggel idézet a ChatGPT-től. Nyilván más szempontból más súlya van mindegyiknek, de a válasz helyessége szempontjából mindez lényegtelen. Ha a válasz jó, akkor jó. Ha meg nem jó, nem releváns, akkor szintén teljesen mindegy, hogy idézet-e valahonnan (akár egy lexikonból, akár a ChatGPT-től), vagy saját kútfőből írt, de hibás vagy irreleváns válasz.


Ha valaki a ChatGPT-vel generált választ bizonyos tudás mellett, a tudása birtokában ellenőrizve másolja be, azzal szerintem semmi gond nincs. A jelenség akkor lehet zavaró, ha valaki a kérdés értelmezése, a válasz helyességének, relevanciájának a megítélése nélkül másolja be a ChatGPT válaszát. Ez nagy tömegben a kérdés szempontjából lényegtelen és/vagy hibás válaszokat okoz, fogalmazzunk úgy, hogy csak zaj.


> Pl. ennél a kérdésnél a 3. választ:

> https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


A válasz alapvetően nem rossz, nem is irreleváns, de túlságosan általános. Viszont az a baj, hogy itt a kérdés túl általános. Oké, hogy egy Föld felé közeledő aszteroidáról van szó, de a Földtől mekkora távolsággal feltételezzük a robbantást? A Föld–Hold távolság felében történne a robbantás? Vagy annak a 100-szorosában? Mekkora atombombáról lenne szó (vagy mekkora aszteroidáról)?


> Ennél meg a 2. választ a ChatGPT írta:

> https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


A válasz itt már súrolja az irrelevancia határát. De amúgy az a vicc, hogy még mindig ez a válasz volt a kérdés szempontjából a legkimerítőbb és a leginkább a kérdés megválaszolását célzó.


Persze értem, hogy az egész valamiféle zsigeri visszatetszést kelt – bennem is –, de ha valaki egy ChatGPT által is megválaszolható kérdést tesz fel, akkor az azt jelenti, hogy ő maga elmulasztotta kimeríteni ezt az információforrást, ez meg a válaszolókkal szemben tiszteletlen egy picit. Ha meg a ChatGPT a válasz tartalma – és nem forrása – szempontjából problémás, akkor tényleg a tartalma és nem a forrása kellene, hogy a kritika tárgyát képezze.

2023. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezd meg erről őt magát:


Ahogy egy mesterséges intelligencia rendszer, mint a ChatGPT sem tökéletes, úgy a felhasználók sem mindig tudják megfelelően felhasználni az általa generált szövegeket. Azonban a másolás és beillesztés nem csak etikátlan, de az általad kapott válaszok minőségét is csökkenti, mert azok nem igazán személyre szabottak.


Ha észreveszed, hogy valaki másolás és beillesztés segítségével próbál választ adni a kérdésedre, akkor érdemes lehet azon gondolkodni, hogy a valódi válaszra valóban szükséged van, vagy inkább egy személyre szabott, személyesebb tanácsra lenne szükséged. Ebben az esetben megfontolhatod, hogy további információkat kérdezel a válaszolótól, vagy akár új kérdést teszel fel a ChatGPT számára, hogy a lehető legpontosabb és legrelevánsabb választ kapd.

2023. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!