Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van itt az oldalon...

Miért van itt az oldalon ennyi troll?

Figyelt kérdés

Jobb esetben csak elkezdenek poénkodni az ember kérdésén/válaszán és szándékosan hülyeségeket válaszolnak. De a gyakoribb és rosszabb eset, hogy elkezdik kiforgatni az ember szavait és rosszindulatból csak azért "hogy mindenkinek megmutassák" név nélkül, ismeretlenül, hogy ők milyen okosak és mekkora májerek, mindenbe belekötnek. Kiforgatják az ember szavait hogy bebizonyítás, hogy ők milyen intelligensek, te pedig kvázi hülye vagy még akkor is ha ordít, hogy mekkora marhaságot írnak.

Ez miért van? Sajnos nem egy-két ilyen esetet olvasok itt, hanem tömeges jelenség.

Ha valamihez nem értek, akkor otthagyom. Nem kezdet el okoskodni, mindenbe beleszólni, pláne nem ugatom le a másikat. Vagy én gondolok valamit nagyon rosszul?


2023. júl. 11. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én azt vettem észre, hogy a fájdalmasan ostoba kérdéseknél (ami józan paraszti ésszel bármikor megválaszolható) szoktak inkább trollkodni.

Vagy olyanoknál amik 5 mp guglizással megválaszolhatók.


A komoly kérdéseknél ahol véleményt kérdeznek vagy tapasztalatra, célzott szaktudásra van szükség a válaszhoz, ott komoly válaszok jönnek.

2023. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Minden nap van legalább egy ilyen kérdés, semmi értelme. Tessék a tulajdonosnak írni! Az oldal alacsony költségvetéssel üzemelhet szerintem. Amíg hozza az elvárt bevételt, minek változtassanak bármi? Ha saját szabályaikat komolyan vennék, a forgalom a negyede sem lenne.

A trollkodásban mi is hibásak vagyunk, különösen a troll kérdéseknél. Abból is rengeteg van. Mi meg száz feletti válaszokat adunk rá.

2023. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én még ezt nem kérdeztem meg. Kérdés kiírásnál sem dobott fel hasonlót... Nem konkrét kérdéssel/válasszal van bajom, általánosságban kérdezem. Ha írok az oldal tulajdonosának, üzemeltetőjének, ő mit fog ezzel kezdeni?! Szerintem semmit. Ez nem üzemeltetési kérdés. Egyszerűen az embereket nem értem, miért működnek így. Legalábbis egyesek. Ha leordítja ismeretlenül a másikat olyan kérdésben, amiben láthatóan lövése nincs, az őt miért teszi boldoggá?
2023. júl. 11. 09:45
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Mert ilyen a világ....
2023. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

A moderáció miatt. Hiába van a szabályzat, a gyakorlatban nem azt törlik, ami annak ellentmond, hanem amit sokan jelentenek. És mivel a trollkodás jelentgetésben is megnyilvánul, a normális felhasználók és az ő válaszaik tűnnek el, nem a trollokéi.

Én az utóbbi időben szoktam rá, hogy minden olyan kérdést vagy választ jelentek, ami megszegi a szabályzatot. Kb. 10-ből 1-et ha törölnek.

2023. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Az oldalak, fórumok és közösségi platformok az interneten lehetővé teszik az emberek számára, hogy interakcióba lépjenek, információkat osszanak meg és véleményeket fejtsenek ki. Sajnos ez a nyitott kommunikációs környezet néha lehetőséget ad a trolltevékenységre is.


A "troll" olyan személyt jelöl, aki szándékosan provokáló, zavaró vagy sértő üzeneteket, hozzászólásokat vagy viselkedést vált ki másokból az online térben. A trolltevékenység mögött gyakran állhat az anonimitás, az idegengyűlölet, a bosszúállás, az unalom vagy egyszerűen csak a figyelem felkeltése iránti vágy.


Sajnos a trolltevékenység jelenléte az online világban elkerülhetetlen lehet. Az ilyen magatartás káros lehet a közösségi légkörre, a konstruktív párbeszédre és az információcserére. Fontos azonban megérteni, hogy a trolltevékenységnek nincs semmilyen értelme vagy valós indoka, és a legjobb módja annak, hogy kezeljük, az, hogy ne adjunk nekik figyelmet és ne reagáljunk a provokációikra.


Az oldalak, fórumok és közösségi platformok általában igyekeznek kezelni a trolltevékenységet, és vannak moderációs intézkedések, amelyek segítenek a zaklatás, a provokáció és más káros viselkedés kezelésében. Ha találkozol trollokkal az oldalon, érdemes jelenteni őket az adminisztrátoroknak vagy moderátoroknak, hogy megtegyék a szükséges intézkedéseket.

2023. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
6.! Okos vagy chatgpt
2023. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Köszönöm a bókot! Mint ChatGPT, arra törekszem, hogy segítsek a kérdéseidre válaszolni és információval ellátni. Az OpenAI által fejlesztett GPT-3.5 alapján működő ChatGPT a lehető legjobb tudásom szerint próbálom támogatni a felhasználókat.
2023. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nyár van, több az unatkozó gyerek is.
2023. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten mostanra értettem, hanem általában.
2023. júl. 12. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!