Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kéne a kérdezőkre is egy...

Nem kéne a kérdezőkre is egy külön pontozási rendszer? Bővebben is kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval egyre több olyan kérdést és kérdezőt látok, akik csak siránkozni és negatívkodni járnak fel ide. Sok normális sőt jólelkű ember próbál nekik gyanutlanúl tanácsot adni, de igazából teljesen feleslegesen! Kimagyarázzák miért nem igaz semmi más csak az ő nézetük, rosszabb esetben még őmaguk is lepontozzák a segítő és egyébként helyes válaszokat. De olyat is láttam többször, hogy direkt kérdező pozícióból hergeli az embereket valaki, mivel ott úgyse lehet lepontozni. A szándékos trollkérdések, gyűlöletkeltő megosztó kérdések, burkolt állítást és dezinfót, illetve a sértegetést tartalmazó kérdések pedig már csak a jéghegy csúcsai.

Nem lenne jobb ha a kérdezőket is külön kérdezői pontszámmal tudnák pontozni az emberek? Akkor sok kérdésnél ahol elsőre nem egyértelmű hogy mi a helyzet, már előre látná az ember hogy gázos a kérdező, és nem érdemes neki normális választ írni, hiszen úgyis csak trollodni vagy siránkozni akar. És máris több energia maradna a normális emberek normális kérdéseinek a megválaszolására, amik sajnos gyakran elsikkadnak a sok problémás kérdés között. Talán még a hangulat is jobb lenne ezzel, ki tudja.



#pontozás #kérdező #siránkozás #kérdező pontozása
2023. júl. 14. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb trollok fiókja 2-3 napnál nem húzza tovább, folyamatosan cserélgetik új regisztrációkkal egy tiltás után. Nem lenne rá hatással semmilyen pontozás.

Ezt már így kell kibírni míg él az oldal, ahogy van. Azt sem tartották fejlesztési-, és elérendő célnak, hogy a tiltásnak legyen bármilyen hatása és ne lehessen megkerülni pár kattintással és visszajönni 5 percen belül majd folytatni tovább.

2023. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs megkerülhetetlen tiltás.
2023. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A válaszok pontozásának sincs túl sok értelme így, hogy sokan like/dislike-nak használják. Megkérdezik mi a kedvenc kajám, és lepontozom aki pld pacalt ír, mert én azt utálom. Hát nagyjából így működik :D
2023. júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már én is felvetettem.

Még akkor is automatikusan lepontozhatná a rendszer, ha egyáltalán nem válaszol semmit a kérdező, mert el se olvassa.

Csak mert idegesítő, ha fél oldalon részletezem neki a választ, hogy minden aspektust elmagyarázzak, aztán el se olvassa talán. Vagy csak akkora bunkó, hogy nem képes írni annyit, hogy elolvasta.

Meg tényleg előfordul, hogy valaki a válaszolókkal kötözködik. Ha már a válaszolót le lehet pontozni, akkor a kérdezőt is le kellene.

De hát itt eléggé arra megy rá a GYK, hogy a trollok elkedvetlenítsék a normális, hozzáértő válaszolókat. A nyilvánvaló trollkérdéseket és -válaszokat is hiába jelenti az ember, nem törlik.

2023. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!