Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a horgászat a vízi sportokkal egy kategória alatt fut itt?

Figyelt kérdés
Többeknek okoz ez problémát. TÖbbször már az egyéb sportba láttam kiírva úszásos kérdést, mert a vízi sportoknál nehezebb megtalálni a horgászos kérdések között.

2023. júl. 22. 15:34
A kérdező szavazást indított:
A horgászatnak a vízi sportok között a helye itt.
Máshova kellene tenni a horgászos kérdéseket.
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Én nem értek vele egyet, szerintem az nem sport, hogy valaki kívül reggel 8-kor egy tópartra belelógat egy zsineget a vízbe, aztán szidja szegény kajakosokat kenusokat és esetleg nyíltvíziúszokat vagy triatlonistákat, hogy ők zavarják a horgászkodásban. Azt persze nem veszi észre higy nekünk még zavarja az edzésmunkánkat, az pedig kifejezetten stresszeli az embert, amikor versenyen ugyanúgy horgásznak, és ugyanúgy kritizálnak, pedig látják higy már így is elég ideges vagy....
2023. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
#1 Akassz meg egy 50-60 kilós harcsát, garantálom, hogy bőven lesz alkalmad sportolni vele.
2023. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

4. Gratulálok az érvelésedhez. Bár jelenthetném a válaszod és törölnék, de nem teszem. majd jelentik mások. Vagy nem. És köszönöm szépen a kedvességedet!

A sport az, hogy direkt mozgás, erőkifejtés céllal mész űzni a tevékenységedet. Hogy leülsz valahova, és vagy lesz mozgás, erőkifejtés, vagy nem, az nem sport. De most ne kezdjük el magyarázni, hogy ha kipakolod az autóból a horgászfelszerelést előkészülsz, meg a végén összecsomagolsz és elberregsz, az is mozgás és erőkifejtés.

2023. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
#5 Hogyne, ami nem megy ésszel, az megy majd erővel. Képzeld, a sakkot is sportnak nevezik, csak ott nem fizikailag, hanem szellemileg küzdenek meg a felek. És bizony döntetlen is lehet a vége. Nagy tisztelettel megkérlek rá hogy jelentsd előbbi válaszom(#4), tudtommal szabályt nem szegtem, de legalább a moderátorok nevetnek egy jót. További sok sikert kívánok!
2023. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel papíron sportnak számít.... Amúgy meg elférnek nem hiszem hogy annyira engeteg kérdés lenne horgászat kapcsán.
2023. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Okos anon: "A sport az, hogy direkt mozgás, erőkifejtés céllal mész űzni a tevékenységedet. "

Sakkozók, pókerezők, autóversenyzők, lövészek, golfozók be like: 😯


Sport törvény:

"1. § (1) Sportoló az a természetes személy, aki sporttevékenységet végez.

(2) Sporttevékenységnek minősül a meghatározott szabályok szerint, a szabadidő eltöltéseként kötetlenül vagy szervezett formában, illetve versenyszerűen végzett testedzés vagy szellemi sportágban kifejtett tevékenység, amely a fizikai erőnlét és a szellemi teljesítőképesség megtartását, fejlesztését szolgálja."

2023. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

6. Képzeld, tudtam már, hogy a sakk is sportnak számít. Még valami újdonságot esetleg mondasz? De igen, szabályt szegtél, mert lehülyéztél. Jelentettem hasonló válaszokat már és törölték.


8. Oké, bocsánat, hogy elsőre nem írtam pontos, tudományos meghatározást. Örülök, hogy valaki a tudomány minden ágát annyira vágja, hogy az már csak na. Igen, a sakkozók, autóversenyzők, stb. is mind sportolnak, tudom. Azt is alá tudod támasztani, hogy a horgászat az testedzés, illetve szellemi sportág? És hogy fejleszti a fizikai erőnlétet és a szellemi teljesítőképesség megtartását?

Még mindig ott sántít a dolog, hogy ha 10-ből egyszer fogsz egy nagy halat, és sportolsz vele, az nem ugyanaz, mint bármely más sportágnál, amikor 10-ből 10-szer sportolsz. A sporthorgászat az más!

Ja, és 8-as, bocs, hogy nem vágom kapásból a sporttörvényeket, látom, emiatt csak buta lehetek! :D

2023. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Túl sok látsz bele a kommentekbe, és olyan dolgok miatt magyarázkodsz (vagy védekezésként támadsz), amit amúgy senki nem hozott fel.
2023. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Ne foglalkozzatok vele! Már évek óta küzd itt azzal, hogy a horgászat nem sport és semmi keresnivalója a vízi sportok rovatban, de szerencsére a moderátorok nem osztják a véleményét.
2023. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!