Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az idő előrehaladtával egyre...

Az idő előrehaladtával egyre szűkül az a társadalmi réteg, akik ezt az oldalt használják?

Figyelt kérdés
Picit olyan érzésem van, mintha minden kérdésre ugyanaz a 15-20 ember válaszolgatna csak. Egyre kevesebb az olyan válaszoló, akiben valódi segítő szándék van, így egyre inkább túlsúlyban vannak azok, akik csak "magamutogatásból", szórakozásból használják ezt az oldalt.

2023. aug. 2. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesfajta korrelációt még nem véltem felfedezni. Illetve nem átallom tagadni, hogy ostoba kérdésekre ostoba választ is adok. Viszont az értelmes kérdésekre igyekszem a legjobb tudásom szerint válaszolni, akár még bele is ásom magam az adott témakörbe.
2023. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ostoba kérdésekre miért érzed úgy, hogy válaszolnod kell?
2023. aug. 2. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem szűkül, hanem butul..!

2023. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2, nem a #1 vagyok, de ez jó kérdés. Talán azért, hogy az ilyen kérdést feltevők észre vegyék magukat, vagy szórakozás, visszafogott trollkodás, amivel nem a normális kérdezők oldalát szennyezik
2023. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az internet elsőszámú szabálya: Ne etesd a trollt!

Tehát ezzel a mentalitással csak adod alájuk a lovat, bizonyítod nekik, hogy van értelme a tevékenységüknek, segítesz nekik elérni a céljukat...

2023. aug. 2. 22:50
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Renben van kérdező, akkor használjuk hát az oldalt arra, ami szerinted jó. Válaszom: nem. És ezzel be is fejeztem veled. P.s: Nézzél tükörbe.🤭
2023. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szűk csoport azért van akik normálisan használják.
2023. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ránézel a 30 napos toplistára, nem egy fiókból havi 300-500 vagy akár 700 darab kérdést tolnak ki. Az csak a látszat, hogy nagy az aktivitás, miközben valaki egy kategóriát úgy tart el, hogy naponta 10-20 kérdést ír ki benne. A mennyiség a minőség rovására megy, így a sok semmitmondó álkérdésre a maradék aktív ember is már máshogy reagál.

Ha egy kategóriát aktívan figyelsz, észre fogod venni hogy minden nap menetrendszerűen megérkezik ugyanaz a témakör és kérdéstípus (minimálisan variált elemekkel), ugyanazok a provokátorok és kamukérdések, majd ezeket jobb esetben naponta törlik, a trolljait akár naponta tiltják, és másnap az egész ugyanúgy kezdődik elölről.

Mivel a trollok ellen nem tudnak semmit csinálni, és aktivitás felhajtó hatása is van, sokkal tovább és többet engednek meg nekik, mint ezelőtt. Ez viszont rontja a színvonalat, mert ha minden nap látsz 10 hasonló provokatív kérdést és azokra reagálsz, egy idő után a 11. hasonló (de ártatlan) kérdésre is hajlamosabb leszel ráförmedni.

+ extraként még nyári szünet is van, ami mindig a mélypontja az oldalnak a sok unatkozó gyerek szórakozása miatt, lásd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__123422..

2023. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Azt nem tudom, hogy milyen mértékben csökken vagy csökken-e egyáltalán az oldal forgalma, és nem is ez a lényeg, hanem az a lényeg, amit 3-as írt: a színvonalas és igényes válaszolók aránya valószínűleg csökken.


Én körülbelül 3 éve használom ezt az oldalt és az én szemszögemből nem sokat látok. (Különböző fázisok voltak nálam az oldal használatát illetően. A kezdetekben rangra mentem, és bevallom, a nagy sietségben nem kevésszer (félig tudatosan) kontárkodtam - ilyenek vagyunk. Aztán volt olyan időszak, amikor rengeteg kérdést tettem fel, amik érdekeltek (túlnyomó többségük tudományos témájúak voltak). A tudományos témában tényleg nagyon kevesen válaszolnak értelmesen, de aránylag mégis ez a legjobb. Még ezen időszak előtt Tömérdek számítógéppel és telefonnal kapcsolatos kérdést tettem fel (200-at biztosan, de könnyen lehet, hogy ennek a dupláját is). Aztán eljött az az idő is, amikor 1-1 kérdésre igen hosszasan válaszoltam. Ez az idő elmúlt, már egyáltalán nem látogatom az Emberek kategóriát. Túlságosan is sok időt és energiát igényelt, mert sokszor mélyen a másik helyzetébe kellett képzeljem magamat, ami megy nekem, de akkor is rendkívül megerőltető volt (én minőségi és nem csupán mennyiségi kérdéseket adok - ezért igényelt sok időt és energiát válaszolgatni). Aztán eljött az az idő, amikor más jellegű kérdésekben (Tudomanyok és Egyéb kategóriákban) rendkívül aktív lettem. 1,5 - 2,5 hónapja tart ez, bár már kezdek alább hagyni. Meg olyan idő is volt, amikor csak olvastam az értelmes, hossssszú válaszokat (a tudományok kategóriában). Elképesztő, hogy egyesek milyen tudományos ismeretekkel rendelkeznek!)

A kezdeti időkből nem sokat tudok leszűrni, mert akkor még kezdetleges volt az érzékelésem ezen a téren. Az elektronikai kérdésekre kapott válaszokból pedig azért nem tudok semmit se leszűrni, mert sokszor nincsenek benne egyedi megfogalmazások, amik miatt be lehetne valakit azonosítani (ugye a felhasználók többsége (mint én is vagyok) anonim), hanem az esetek többségében érzelmek és mindenféle kitérő nélkül, tárgyilagosan válaszolnak a kérdésekre. Az elgondolkoztató kérdésekre viszont egyedi logikájú (és nem rövid) válaszok érkeznek. És ezekből tényleg nagyon kevés van.


Valóban túlsúlyban vannak a szórakozott, igénytelen, pimasz, tiszteletlen és kötekedő emberek, de!: A tudományok kategóriában sokkal kisebb a nemkívánatos személyek aránya más kategóriákhoz viszonyítva. Ennek oka az, hogy kell egy bizonyos ismereti-, és értelmi szint, ami a szórakozott emberek túlnyomó részében nincsen meg, így érdemlegesen még trollkodni sem igazán tudnak. Az érdekeltségi körömből kifolyólag elég kevés nemkívánatos személlyel találkozok.

Az ostoba és igénytelen kérdések kb. 95%-át meg se nyitom. Az ostoba válaszolókat pedig lepontozom és gyakran szó nélkül (még egy szóközt se reagálok, és meg se említem - tehát úgy tekintem, mintha nem is írt volna) tovább megyek, még akkor is, ha a saját kérdésemre válaszolt. Az ostoba válaszolókat nem szoktam kijavítani, mert a tapasztalatom az, hogy nem fogadják el - ilyenkor pedig pocsékolnám az időmet. Ritka kivételek vannak, amikor úgy érzem, hogy erősen le kell szóljam azt, aki nem gyengén tévelyeg (holott a meggyőződése az, hogy helyes a látása). Ezt nem a tévelygő megjobbítása miatt teszem, hanem a többi ember (leginkább a kérdező) miatt.


4-essel egyetértek ebben: "azért, hogy az ilyen kérdést feltevők észre vegyék magukat" - bár én személy szerint nagyívben kerülöm az értelem-hiányos emberekkel való konfrontációkat.


Egyébként az internetnek nem az az első számú szabálya, hogy "Ne etesd a trollt!". A chat-eléseknek már lehet.


Lehet, hogy a kategória váltás javítana azon, hogy elkerüld a nemkívánatos személyeket. Vagy még az is, hogy jobban szűrd, hogy milyen kérdéseket nyitsz meg.


Híjj! Láttam ezt a kérdést 8-as, mikor feltették, de nem nyitottam meg, mert úgy gondoltam, hogy nem éri meg válaszolnom. Most viszont igen meglepődtem, hogy mit tartalmaz. A szórakozás alatt nem erre asszociáciáltam.

2023. aug. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 nem kellett volna megnyitnom azt a linket...
2023. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!