Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Én lennék ennyire lemaradva,...

Én lennék ennyire lemaradva, vagy ez a mai társadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve regisztráltam magam erre az oldalra. Válaszoltam néhány kérdésre,különböző témakörökben. Nem kötekedő stílusban,hanem kimondottan a kérdezőnek értelmes válaszként. Erre jön a sok okos ember, és már sajnos én sem tudom megállni, hogy olykor ne írjak vissza az ilyen primitív embereknek.

Szerintetek tényleg annyira "gáz", hogy a mai világban valakinek saját véleménye legyen? Hogy valaki nem adja fel saját egyéniségét,csak azért, mert a többség próbálja lehúzni? :)


2013. ápr. 12. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez erőteljesen kategóriafüggő - az ezotériában például mindenkinek csak véleménye van, de mondjuk egy természettudományos dologban szokott lenni pontos, helyes, egyértelmű válasz...


Melyik kategóriában válaszoltál?

2013. ápr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pl:gyereknevelés,babák,párkapcsolat,állatok....:).

Igen,persze minden témakörben más,rendben is van.Olyan ember vagyok,aki nagyon szívesen meghallgat másokat,megfontolom a véleményét és szívesen beszélgetek. De mikor már 3 oldalnyi hozzászólás csak arról szól,hogy ő mindenben tökéletes,ő mindenben maximálisat nyújt,és felveszi a flegma stílust,és sérteget,kioktat,akkor már nem bírom megállni, hogy ne szóljak/írjak én is így vissza. Egyébként az egész felháborodásom(főleg) tegnap este keletkezett,volt egy volt egy véleményem,szépen leírtam,és a végén már úgy jött le,hogy mi az hogy én nem vagyok egy véleményen velük...szóval ez már már viccesen hangzik,de picit felbosszantott.És felmerült bennem a kérdés, hogy tényleg én lennék ennyire különc a mai világba!:Tudom elég érdekesen hathat ez a kérdésem,de gondoltam kiírom, hogy ti,hogy reagáltok ilyen helyzetekben?

2013. ápr. 13. 01:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, a vélemény egy elég szubjektív dolog, érzelmi alapon működik, az érzelmi világban történő ellentmondásokat mindenki igyekszik kiküszöbölni, mivel sokan úgy érezhetik, hogy a vélemény a személyiség része, így ha valakivel nem vagy egy véleményen az a személyisége elleni támadásnak veheti. Így védelmezi saját véleményét, azon keresztül a személyiségét. Most ezek kapott vagy önállóan kialakított vélemények, hát nem tudom.
2013. ápr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szóval itt ez megy: ha nem vagy egy véleményen a kérdezővel, vagy nem vagy egy véleményen a többséggel, és ráadásul még megpróbálsz kiállni is a saját véleményed mellett, akkor: szinte összefogva szállnak rád, és esnek neked. Olyan, mintha örülnének annak, hogy találtak maguknak valami új szórakozást, amiben "kiélhetik" magukat.

Ugyanez van a sütés-főzés területén, de valóban a családi kapcsolatoknál is tapasztaltam.


Egy ideig én is megpróbáltam a saját véleményem helyességét, vagy max. a saját véleményemhez való jogomat megvédeni, de rájöttem, annál rosszabb. Minél inkább védekezel, ők annál inkább támadnak, és ugye "sok lúd disznót győz" alapon, az ember csak sebeket kaphat.


Én ma már csak leírom a véleményemet, ha mások elfogadják jó, ha nem, azzal sem foglalkozom.


Próbáld meg túltenni magad a történteken, és saját örömödre, szórakozásodra, másokon való segítés céljából, rázd meg magad, maradj köztünk, és érezd jól magad továbbra is. Ne add meg az ilyen alakoknak az örömet, hogy sikerrel jártak! Nevess!!

2013. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Olvasd el, itt pl. így pontoznak, akik pontoznak!

Röhej!

2013. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 százalékot estem, amióta leírom a véleményem, vagy próbálok segíteni, tanácsot adni. Az emberek általában ha kiírnak egy kérdést némelyik kategóriában, akkor egy adott választ akarnak hallani, ha pedig nem azt kapják, hanem az igazat akkor már kötekednek, és próbálják meggyőzni a válaszolót, hogy azt mondja, amit ő látni akar. És hát persze ott vannak a negatív emberkék, akik mindenkinél mindent jobban tudnak, nem hisznek semmiben, minden csak olyan, amilyennek ők látják..

Fontos, hogy legyen saját véleményed, és ne hallgass rájuk!:)

2013. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!! Egyetértek veletek. utolsó válaszolónak:) igen a véleményem mindig fent tartom:)
2013. ápr. 13. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!