Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mennyire veszed magadra az...

Mennyire veszed magadra az itteni reakciókat, bántásokat?

Figyelt kérdés
Amikor kiírsz egy kérdést, vagy szituációt és az arra érkező válaszokban elmondják te milyen sz.r, szemét stb vagy..
jan. 16. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egyre kevésbé..


Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy ide zömében frusztrált, átlagos képességű emberek jönnek fel megmondani a tutit. Nem is céljük érdemben válaszolni a kérdésre.

jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mivel ez alapvetően egy névtelen fórum lenne, ezért pont hogy semmi értelme nem lenne felvenni a kötekedéseket és beszólogatásokat. Csak ugye a trollok és frusztrált emberek száma is jelentősen megnőtt, ráadásul ugyanez a frusztráció felelős azért is, hogy a legkisebb negatív kritika esetén sokan egymásnak esnek veszekedni. Ez a jelenség ugyanúgy megvan máshol is már jóideje, itt a névtelenség miatt csak erőteljesebb, mivel gátlástalanabbak is sokan.

Szóval régebben néha még eléggé felvettem én is, manapság sokszor szinte semennyire. Egyszerűen át kell látni mi miért történik, és aszerint viselkedni. Emberek vagyunk, nem holmi ösztönállatok. Még ha sokaknak nehezükre is esik aszerint viselkedni.

jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Engem az értékelés idegesít. Utánanézek rendesen a válasznak, vagy saját tapasztalatot mondok, erre megy a 0% értékelés. elektronikus eszközök kategóriába vagyok, kb 4 pipám van (77%), de mindig megjelenik egy cáfoló, aki nem ért a témához, de ő azt hiszi mindent jobban tud, és leértékel. Ugyanez amiko iOS vs android téma van. Ha leírom, hogy melyik miért tetszik/melyik miért nem, akkor megint leértékelés. Például leírom azt, hogy nekem az iPhone tetszik, mert... akkor azért értékelnek le, mert irigykednek, hogy nekik nem lehet, ha leírom hogy az Android miért nem tetszik akkor az Android fanok jönnek, ha ezek ellentét írom akkor is biztosan lesz olyan akinek nem tetszik a válasz.

Csak a bajnak van ez az értékelési lehetőség, lehetne valami korlát, hogy pl csak az 5-ös szintűek tudjanak értékelni.

jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 bazaltkaroly ***** válasza:

Én egyáltalán nem. Igyekszem érdemben válaszolni, és általában az értékelések is jól jönnek ki. Ha butaságot sikerül néha-néha írnom, akkor meg nem lepődök meg, mert jogos, de ez van, senki sem hibátlan. Aki azt mondja, hogy le van pontozva a jó válasza miatt, az legtöbbször csak nem képes elfogadni, hogy butaságot írt (persze itt is van kivétel). Pár hónapja volt egy közlekedési kérdés, ahol valaki, valami olyasmit írt, hogy a megoldás egy problémára, hogy viperával kell verekedni, és hogy tök jogos a gyorshajtás, mert a rendszer a rossz. Persze szerinte is jogtalanul lett lepontozva, pedig hatalmas baromság volt.

Én általában azoknak szólok be (ha annak lehet hívni egyáltalán) aki idióta módon, idióta dolgokat kérdez, vagy válaszol. Én szerintem kell ennyi, mert a moderálás eléggé gyenge, és nekünk, mint közösség kell kicsit formázni, és felszólalni a trollok és a kötekedők ellen, DE csak ha jogos. Így kicsit vissza tudjuk fogni a névtelen tahókat, akik csak unalmukban járnak ide szórakozni. Van ebben az oldalban még mindig lehetőség, de ahhoz közösségi összetartás kell.

Továbbá vannak esetek, amikor olyan véleményt ír az ember, ami nagyon megosztó. Itt is előfordul a lepontozás, de itt inkább arról van szó, hogy sok nézőpont miatt lesz, aki nem ért egyet. Ez természetes, nem kell magunkra venni. Mint az előző is írta, valakinek az Iphone tetszik, valakinek az Android. Itt érthető, hogy lesz piros értékelés, mert nem tényen alapszik, hanem véleményen, ami mindenkinél más.

Pl.: "Szerintem az Audi jobb, mint a Mercedes" - Itt lesz mínusz, mert nem mindenki ért egyet, de ez így van rendjén. Senkinek nincs igaza, mert ez ízlés kérése.

"Valójában a Föld kering a Nap körül" - Egyértelmű butaság, és jogos a lepontozás, még akkor is ha a válaszadó elhiszi.

Exrta dolog a poénkodós válaszok. Mértékkel el tudom fogadni, és némelyiken jót is nevetek, ha tényleg vicces, feltéve, ha húsz válaszból tizennyolc nem poénkodás, vagy nem egy eltúlzott olcsó vicc. Itt a válaszadónak készülnie kell, hogy lesz negatív, mert nem mindenki vevő a poénkodásra, de ez meg ezzel jár. Aki nem akar ilyen negatívot, az ne poénkodjon, vagy használja exkluzívan a humor kategóriát.

jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!