Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi ez a sok változtatás a...

Mi ez a sok változtatás a gyakorikérdéseh.hu --Adatvédelmi és cookie beállításokban? Nálatok is ma jelentkeztek az új gyakorikérdések.hu Adatvédelmi és cookie beállítások?

Figyelt kérdés

Sok cookie beállítással találkoztam de ilyennel még nem.

Két oldalas :

1.Adatkezelési beállítások

2.A szolgáltatókra vonatkozó beállítások

A második oldal végig pörgetéséhez 2 perc kell . Tele külföldi TFC szolgáltatóval. Mindegyiknek saját cooki szabályzata van, végigolvashatatlan hosszúságú mind.


Valaki tud valamit ezekről az új szolgáltatásokról??

Az új Adatvédelmi és cookie beállításokról?


A(z) gyakorikerdesek.hu a hozzájárulását kéri személyes adatainak következő célokra történő felhasználásához:

"135 TFC-szolgáltatóval és 67 hirdetési parnerrel, amelyek tárolhatják ezeket az adatokat, és hozzájuk is férhetnek."


Mi értelme van annak hogy ennyi külföldi Tömeg Fogyasztási Cikk külön-külön megjelenjen egy beállításban??

Ráadásul gyorsítótár törlésekor lehet az egész beállítgatást újrakezdeni.

Nálatok mikor jelent meg az új gyakorikérdések .hu Adatvédelmi és cookie beállítás módosítása??



jan. 16. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem találkoztam, de tegnap óta minden eszközömön minden alkalmazás felsikolt, hogy ilyen-olyan változtatások vannak, és ezt tegyem, azt tegyem stb.
jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mobilon van? Mert a böngészőben nincs ilyen, csak egy ki/be kapcsoló. Megnéztem mobilon is, szintén. Milyen rendszert és böngészőt használsz?


Általánosságban: az ilyen terjedelmes süti tájékoztató számít a szabályosnak, mert megadja a lehetőséget arra, hogy tételesen szabályozni tudd melyiknek adsz hozzájárulás. A genyóság az szokott lenni, hogy ha már elveszik az üzemeltetőtől a marketinghez való hozzájárulást, 'bosszúból' szándékosan nem teszik elérhetővé az egyszerre, egy gombbal való összes elutasítását, hanem szépen egyesével szenvedd magad végig rajtuk.

jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.

Asztali gépen a mai napon bejelentkezve ugrott fel az új cookie beállítás.

A lap aljára görgetve elvileg-- gondolom mindenki olvashatja. Nekem legalábbis ott van.

""Adatvédelmi és cookie- beállítások. A Google kezeli. Megfelel az IAB TCF által támasztott követelményeknek. CMP-azonosító: 300""



"az ilyen terjedelmes süti tájékoztató számít a szabályosnak"

Nem kötekedés, de ha nem láttad-- akkor honnan tudod hogy ez az elfogadott a cooki beállítás, amit nekem nemrég feldobott a gyakorikérések.hu ??


Az első oldalon "Adatkezelési beállítások" 18 ki--be Kapcsolási lehetőség van.

A másodikon oldalon "A szolgáltatókra vonatkozó beállítások" 252 ki-bekapcsolási lehetőséget számoltam . (lehet hogy néhánnyal több vagy kevesebb, görgetés és számolgatás közben lehet hogy elszámoltam de 245-255 között van az biztos ) szabályosan belekönnyezett a szemem :)


Csak azért írtam ki a kérdést mert én cooki beállítás szempontjából még hasonlót sem láttam. Egyetlen egy felületen sem.

Sehol még hasonlót sem láttam cooki beállítás szempontjából. Webhelyen, weboldalon , vagy bármilyen szolgáltatási felületen . Eddig legalábbis. :)


És minden egyes beállításnál van külön- külön "Adatvédelmi irányelvek" --és "további tagok"

Néhányat megnyitottam van olyan amihez igen csak húzni kellet a szürke csúszkát hogy a lap aljára érjek. Tehát lehet hogy vagy 20-30 oldalnyi átlagban 1 beállításhoz tartozó "olvasnivaló".

Lehet hogy ez lesz az elfogadott cooki beállítás, de ezt képtelenség elolvasni szerintem.

És értelmét sem látom .

Esetleg azóta megtalálta valaki, a kérdésemben szereplő cooki beállításokat?

jan. 16. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem kötekedés, de ha nem láttad-- akkor honnan tudod hogy ez az elfogadott a cooki beállítás, amit nekem nemrég feldobott a gyakorikérések.hu ??"


Sok oldal alkalmazza ezt a módszert, és adatvédelmi szempontból a lehető legkorrektebb a lehetőségét megadni annak, hogy te tételesen szabályozd hogy mit fogadsz el és mit nem. Oldala válogatja, hogy emellett beraknak még 2 gombot (összes elfogadása / összes elutasítása), vagy sem. Attól, hogy te még nem találkoztál ilyennel, nem zárja ki, hogy az nem létezik. Nagyban függ attól is, hogy használsz-e reklámblokkolót, melyiket és milyen beállításokkal. Lehet a nagy többségnek egyszerűen meg sem jelenik ez az ablak, mert tiltja a modult ami létrehozza.


Néhány tipikus tömeges sütikezelő modul (első betöltéskor ha nincs süti mentve az oldalról, felugrik az ablak, ott megnézheted a részletes beállításokat):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.

Köszönöm a válaszodat.

Oké a telex oldalát nézve tényleg van sok cooki beállítási lehetőség.

Akkor a lényegre térve -- a gyakori is hasonló cooki beállításokra tért át?

Esetleg megtaláltad az új felületet amit feldob?

A régi egy keskeny vízszintes felület volt ahol talán ha jól emlékszem "elutasítás" és "összes elfogadása" volt.

A mostani egy hosszúkás felület, idézek belőle:


"""""A(z) gyakorikerdesek.hu a hozzájárulását kéri személyes adatainak következő célokra történő felhasználásához:

.Személyre szabott hirdetés és tartalom, hirdetés- és tartalommérés, közönségkutatás és szolgáltatásfejlesztés


.Információk tárolása és/vagy elérése egy eszközön


.További információ


Az Ön személyes adatait feldolgozzuk, és előfordulhat, hogy az eszközéről származó adatokat (a cookie-kat, az egyedi azonosítókat és az egyéb eszközadatokat) megosztjuk 135 TFC-szolgáltatóval és 67 hirdetési parnerrel, amelyek tárolhatják ezeket az adatokat, és hozzájuk is férhetnek. Emellett lehetséges az is, hogy a szóban forgó adatokat kifejezetten ez a webhely vagy alkalmazás használja majd.Vannak olyan szolgáltatók, amelyek jogos érdekből kezelik az Ön személyes adatait. Ezt Ön alább, a beállítások kezelésével tudja megakadályozni. Ha vissza szeretné vonni a beleegyezését, kattintson az oldal alján található linkre, vagy pedig keresse fel az adatvédelmi irányelveinket.""""""""

Alatta:


""Beállítások kezelése"" (a rengeteg beállítási lehetőséggel) . Mellette "Beleegyezés" (gondolom arra klikkelve mindent elfogadok és "135 TFC-szolgáltatóval és 67 hirdetési partnerrel" beleegyezek hogy az adataimat ezek a cégek tárolják és hozzáférjenek) :) :)


Mert ha ez az új cooki elfogadási szabály (??) és úgy néz ki ez, akkor én nyílván egyikhez sem szeretnék hozzájárulni. Az oldalt viszont szeretném időközönkét használni.


Tudom hogy egyedi "szocprolem" de más okok miatt folyamatosan törlöm a gyorsítótáramat, mert néhány dolog csak így működik normálisan a gépemen.

"Mindenkori" törléssel.


Tehát ezután minden bejelentkezéskor klikkelgetnem kell jónéhányat.:) Mert ugye elfelejti a beállításokat. Igazán beletehetek volna egy - "Egyikhez sem járulok hozzá" gombot.


Ja de akkor azt hiszem nem lehet használni az oldalt. Vagy mégis?

Most is ki klikkelgettem mindent szürkére. És engedte a kérdést kiírni.


Akkor gondolom klikkelgetősdi lesz részemről minden bejelentkezéskor.


Nagyon ""jó"" változtatás , az értelmét továbbra sem látom.


Eszem ágában nem lenne és nincs is, az olvasott TFC-szolgáltatóknak és "partnereiknek" megadni bármilyen hozzájárulást, vagy engedélyezni bármilyen adatkezelést, az én adataim kapcsán.


Mid külföldi oldal , cég , TFC és semmi összefügést nem látok a gyakorikérdések.hu működése és köztük. Persze én nem vagyok tulajdonos , vagy fejlesztő.


Én csak egy felhasználó vagyok. :)

Egyébként azóta már megjelent valakinél az Új cooki elfogadási felület??

jan. 16. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal mindenkinél megjelent, aki nincs állandóra bejelentkezve. Én is minden alkalommal újra és újra bejelentkezek. Ma engem is ez fogadott. Meg is lepődtem.
jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tiltsd le a kukikat a p1csába!
jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6.

IGEN. Ez több oldalon is valami rendkívül fontos és szükséges újítás lehet. Jahh.

A kihivotponthu oldalon is telibe ugyanez a cooki ablak fogadott.

Ma csak négy kamu számról hívtak volna valami okosság miatt.

A számokra akartam rákeresni nemrég, mert csak két számot jelzett spamnak.


Azon az oldalon is totál ugyanez a cooki elfogadó és hozzájárulási ablak fogadott. Formátumra, betűre, szövegre megegyezőn mint amit az 5. válasz kommentembe bemásoltam/idéztem.


Ezért milyen jó hogy, hozzájárulás ajánlgatnak mindenféle totál ismeretlen

oldalhoz, amire egy használt .... sem bíznák -- nemhogy bármilyen személyes adatot. :) :)

Lényegtelen, ha valaki akarja úgyis megszerzi , hozzájárulás nélkül is. :)

Egyébként megtaláltam a régit! Ez volt az Idézem a régit:


"""Adataid védelme fontos számunkra!


Mint a weboldalak többsége az interneten, honlapunk működéséhez és célzott hirdetések megjelenítéséhez mi és hirdetési partnereink is cookie-kat tárolunk az általad használt eszközön. Ahhoz, hogy ezt megtehessük, a hozzájárulásod szükséges. Erről az adatvédelmi tájékoztatónkban részletes információkhoz juthatsz, illetve bizonyos cookie-k használatával kapcsolatban további lehetőségeid vannak.


TOVÁBBI LEHETŐSÉGEK ELFOGADOM


A további lehetőségekben csak valamit elutasítani lehetett -- 1 (!) valamit nem emlékszem. Nem kelet 188 klikk ahhoz amit amúgy is alapból, látnak, és aztán majd csinálnak vele valamit.

jan. 16. 20:51
 9/10 A kérdező kommentje:

7.

"Tiltsd le a kukikat a p1csába!"

Igen , ha le lehetne egyszerre mindet az jó lenne. De itt külön-külön kérdez rá mindegyikre.

Egyébként is ahogy írtam gyorsítótár , és %temp. törlés van, sűrűn azért mert aminek mennie kell az menjen az eszközön.

"Mindenkori" törléssel meg mennek a mentések tényleg a p1csba. :)


Egyébként is vannak , tényleg fontos, működéshez szükséges cookik.

Amit bizonyos oldalakon engedélyezek, de ott nem gond mert csak 1 klikk, és ameddig használom működik. Aztán törölve az is.


Nem csak "halász" cookik vannak.

Köszönet a válaszokért mindenkinek.

jan. 16. 21:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon az IP cím, és a helymeghatározás engedélyezése természetesen rendben van. Kizárólag az oldalnak. Ahogy ezt ők is hangsúlyozzák, a szabályzatban. És joguk van azokat kiadni, az általuk meghatározott esetekben.

És ha valakiét ki kell adják mert olyat művel itt, az is rendben.


Azt már csak ők tudják miért kell ajánlgatni 135 TFC-szolgáltatót és 67 partnert is.

Biztos elengedhetetlen lett az oldal működéshez.

jan. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!