Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem használhatok bizonyo...

Miért nem használhatok bizonyos szavakat és kifejezéseket a kérdésemben?

Figyelt kérdés
Nem csúnya szavakat, hanem pl. segítene, szerintetek stb. Nekem volt olyan, hogy mindenképpen bele kellett volna tenni olyan szót, amit nem használhatok. 20 percen keresztül próbáltam úgy megfogalmazni, hogy átmenjen a szűrőn, de nem sikerült. Már azon gondolkodtam, hogy angolul írom meg, de inkább feladtam. Pedig nem olyan kérdés volt, hogy pl. valakik véleményét kerdezem, hanem egy gyógyszer hatásosságáról kérdeztem volna.
2009. jan. 25. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel próbáljuk megelőzni, hogy hülye válaszokat kapj.


Mert ha pl. azt kérdezed, "Használta már valaki ezt meg azt?", arra kapsz egy Igen-t, vagy Nem-et, ez helyes válasz, de ettől nem leszel okosabb.

Vagy ha azt kérdezed, hogy "Ki van itt, aki tudja a választ arra, hogy ...?", arra majd kapsz olyan választ, hogy "Én.", s ez helyes válasz lehet ugyan a kérdésre, de nem leszel tőle okosabb.

Amúgy olvasd el alaposan a hibaüzenetet, amit kiír a program, értelmezd, és akkor remélhetőleg megérted, hogy miért nem jó a kérdésed.

2009. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én értettem, hogy mi a baj, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni.
2009. jan. 26. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!