Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Minek írnak be ide egyesek...

Minek írnak be ide egyesek olyan kérdéseket, amit egy kattintással meg lehet keresni a Google-ben?

Figyelt kérdés
2008. febr. 12. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

A Google is csak akkor hozza ki, ha van érdemi oldal már róla a neten. Talán épp az az oldal azzal a kérdéssel lesz legközelebb az első, úgyhogy érdemes normálisan válaszolni ezekre, nem csupán annyit írni, hogy keresd meg a Google-ben. Esetlegesen azok is ezt olvassák, akik a Google-ból jönnek.

Egyébként nyilván nagy az internet, és a Google-ben sem a legkönnyebb megtalálni mindig a válaszokat. Abból sose lehet gond, ha megvan több helyen.

2008. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Mert sokszor lustik megkeresni :D
2008. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon utálom amikor valaki azt írja vissza egy kérdésemre, hogy írd be a gugliba

valószínűleg ő maga se írta be, ezért válaszolja ezt. én mindig beírom a keresőbe amit keresek de nincs ott semmi érdemleges, ezért kérdezem meg, hátha valaki ért hozzá, tapasztalata van stb. És ezt a legtöbb ilyen kérdésnél így tapasztalom, ezért én a nagy igazságosztó még le is értékelem az írdbeagugliba-típusú válaszokat.

a legviccesebb viszont az, amikor valaki abszolút nem tud semmit a dologról, és kimásol egy tök oda nem illő dolgot amit talál

2008. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
azért mert itt tapasztalatokat oszthatunk meg egymással.ami mindenkinek más.a googleban álltalánosságokat lehet találni.mégis más az amit valaki tapasztalatból ír.meg lehet egy kérdés összetettebb.most külön.külön keressen rá?lehet úgy nem ért belőle semmit.én megszoktam nézni ott is,de van hogy egyáltalán nincs arról szó ami a személyes problémám.és itt is használom a keresőt.ha nem találok választ csak akkor kérdezek.
2008. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszolóval hasonló módon én is rá szoktam keresni a kérdésemre, de vagy nem elégít ki a gugli, vagy valamivel élőbb választ vagy tapasztalatot várok.

S van aki nem is tudja használni a guglit. Egy másik fórumon, az ottani dolgokat kente vágta, de nem tudott rákeresni semmire, mert azt az unoka nem mutatta meg.

2008. febr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

azért hogy több pontjuk legyen! :D


na most a vicett félretéve, amugy azért mert általában amit a google kiir oldalakat minden egyes oldalon mást irnak, most abbol honnan tudjam meg hogy mi az igazság?

2008. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
ugyanazért nem használják a guglit, amiért ennek az oldalnak a saját keresőjét sem. és ugyanezért tesznek fel olyan kérdéseket újra és újra, amit előtte hárommal már megkérdeztek! és az okok: LUSTASÁG és/vagy KÉNYELEM! itt nem a tapasztalatra vonatkozó kérdésekről van szó, kedves előző válaszolók! azokkal semmi gond. a kérdező nyilvánvalóan azokra a kérdésekre gondolt (és már bennem is megfogalmazódott a gondolat), melyekre VALÓBAN ott a válsz, feketén-fehéren, csak egyetlen kulcsszóra van szükség. még csak nem is kell mondatba foglalni! viszont ehhez kell egy kis időráfordítás, kikeresni, szelektálni, információt feldolgozni. nem gombnyomásra terülj-terülj asztalkám. bizony. ha valaki megkérdezné, hogyan kell lemosni egy piros autót, két nappal később valaki más megkérdezné, hogyan kell lemosni egy kéket. mert egyszerőbb bepötyögni (esetleg még gyakorlatban semmire sem használható pontot érően) az új kérdést, mint megtalálni, feldolgozni a meglévő kérdést, és kiszűrni belőle a számára értékes információt. egyszerűbb, ha valaki belinkeli, honnan lehetne letölteni pl a firefoxot, ahhelyett, h beírná a gugliba, és fél percen belül meglenne. a másik dolog, amit megfigyeltem: sokszor a kérdező maga sincs tisztában azzal, mit is szeretne tudni! vagy csak egyszerűen nem tud kérdezni. a gugli (de ahogy szerintem senki más ezen az oldalon) nem tud ÉRDEMBEN megoldást találni a "miért nem működik", "mi lehet a baja" és hasonló kérdésekre. ilyenkor jön a találgatás, valamint a "szerintem így", vagy a "más ötletem nincs", vagy a "dobd ki, és használj mást, mert az jobb", vagy az "egyetértek az előttem szólóval" típusú válaszok, ami szintén nem ér sok mindent. és itt nem, vagy csak ritkán segítenek a tapasztalatok. az, hogy a google több dolgot ír ki, miért zavaró? a válaszok sem egyformák, ugyanúgy lehetnek ellentmondásosak. az nem zavaró? intelligens ember tud szelektálni. és újra a kályhánál kötöttünk ki. tud, csak nem akar :) guglihoz nem kell érettségi, csak józan paraszti ész. aki azt mondja, hogy nem tudja használni, az vagy hazudik, vagy nem is próbálta még. van még egy lehetőség, de nem akarok senkit sem megsérteni... elnézést, ha valakinek a lelkébe gézoltam azzal, amit itt le írtam, de ez így van. nagyon hozzászoktunk a kényelemhez, és sokkal egyszerűbb rögtön segítséget kérni, mintsem szánnánk pár percet arra, hogy segítsünk magunkon!
2008. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Hát igen, rendszeresen olyan kérdések vannak itt, amihez pl , könyyörgöm, csak egyy etikett könyv kéne... És ehelyett inkább felteszik itt a kérdést, amire egyébként megint csak egy szó lesz a válasz.
2008. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen, igazatok van. Most nem azokról beszélt a kérdező sem, akik tényleg próbálták a googlet. De volt itt olyan kérdés is, hogy miket írt Radnóti. Kérelk, wikipédia, neki is egy kattintás lenne. Ez lustaság. Majd más megmondja.

De egyébként ez a kérdés is értelmetlen, mert van belőle 80.

2009. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!