Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kíván mindenki mindenhez...

Miért kíván mindenki mindenhez sok sikert?

Figyelt kérdés
Volt már hasonló kérdés terhesség ügyben, de nem csak itt fordul elő. Gyakorlatilag egy hivatali ügyintézéstől kezdve a nyomtatópatron cserén, fényképezési technikán, ajánlott samponmárkán, kiskutya rendre szoktatásán keresztül a helyesírási szabályokra vonatkozó kérdésekig mindig mindenki sok sikert kíván mindenhez. Nem csak a pontvadászás miatt? Mert az rendben, ha valaki "kedves" akar lenni, de ha már a melltartóvásárláshoz is sok sikert kívánnak, az már olyan, mintha annyira sem tartanának képesnek, hogy megtegyek egy triviális dolgot. Mintha valaki gratulálna ahhoz, ha el tudtuk fogyasztani az ebédünket, be tudtuk kötni a cipőnket, vagy megfésülködtünk. Csupán kedvességből. Egy idő után baromi idegesítő lenne. Legyünk kedvesek embertársainkhoz, de ne nézzük őket hülyének! A két dolog között nem is olyan széles a határ. Szóval, hogy ne feledjük magát a kérdést: Miért kíván mindenki mindenhez sok sikert? Igen, és nagyon szépen megkérnék mindenkit, hogy kíméljetek a "sok sikert" tartalmú poénos hozzászólásoktól. Úgyis lesz, aki nem bírja megállni :)
2008. febr. 17. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért kívánunk sok sikert, mert nem vagyunk rosszindulatúak. Miért, te azt szeretnéd, ha valakinek nem sikerülne valami, amit ő eltervezett? Az neked miért lenne jó?

Ilyenkor a támogatásunkról biztosítjuk egymást, hiszen aki válaszol, nyilván tapasztalatból válaszol, tehát hasonló jellegű problémáink vannak, nem vagyunk egyedül, és ezt szívesen éreztetjük másokkal is. A kérdezőnek meg jól esik, hogy nem mocskolják, hanem megértik a problémáját, van egy "szál", amibe a problémájával kapcsolatban kapszakodni tud. Másrészt meg miért ne érezhetné, hogy nem hülyeség a problémája, hanem komolyan veszik???

Nem kívánok sok sikert, mert nincs mihez, amúgy meg én például melltartóvásárlással kapcsolatban még nem olvastam ezt.

2008. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki itt kérdez, akkor a azzal a dologgal nincs tisztában, amiről kérdez. Ezért kérdezi. Így azt gondolom, nem nézem hülyének azzal, hogy sok sikert kívánok neki azzal a dologgal kapcsolatban, amivel kapcsolatban kérdezett, tehát valamit nem tudott. Ahhoz kívánok sok sikert, hogy használja a most megszerzett tudását. Ezzel nem nézem hülyének, csak kedves akarok lenni. A másik ok: van, amikor az ember kicsit "szigorúbban" válaszol, de nem azért, mert bántani akarja az illetőt, hanem mert nyomatékosítani akarja, hogy ő fontosnak tartja, amit válaszolt. Ilyenkor is érdemes sok sikert kívánni, mert ezzel jelzed, hogy letolni akartad a kérdezőt. Ezzel sem nézem hülyének.

De ha Téged zavar, Te ne kívánj sok sikert!

2008. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értitek a lényeget! Egy szóval sem mondtam, hogy zavar, csak az okát szeretném tudni. Meglátásom szerint egy értelmes kérdező el tudja dönteni, hogy a (kulturált) választ sértésnek szánták-e, vagy nyomatékosnak. Ezek szerint Te nem tartod képesnek ezeket a kérdezőket annak mérlegelésére, hogy segíteni akarsz-e neki, vagy letolni. Tehát feltételezed, hogy nincs birtokában a mérlegelési képességnek, ergo gykorlatilag hülyének nézed. :) Nem bűn valamit nem tudni és megkérdezni. Viszont ha valaki nem tanul más kérdéseiből, az már lustaság. Véleményem szerint a "sok sikert" néhány nyomorult plusz pontért szúrja be mindenki. "Jó fej, adok egy pontot" Igenis néha vállalni kell a szigorúságot, ami rövid távon lehet, hogy duzzogáshoz vezet, hosszú távon viszont a kérdező hasznára válik. Aki pedig a pontot nézi, az rövid távon gondolkodik! Kívánjunk sok sikert, de ne nyakra-főre! Ha valaki ostobaságot kérdez, teleszemeteli az oldalt, vagy hasonlók, és mindenki csak kedveskedik neki, akkor nem fog leszokni, nem tanul semmit. Az internetezésnek is, mint mindennek, szabályai vannak. Ha támogatod (akármilyen formában) a szabály ellen vétőt, azzal lényegében Te magad is megszeged a szabályt. Gondolkodjunk hosszú távra!
2008. febr. 18. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert udvaroasak vagyunk.


No meg úgy gondoljuk, ez a sok sikert kívánás a másik embernek jól esik.

2008. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ha te már a "sok sikert!"-re is ilyen érzékeny vagy,meg sértőnek tartod,akkor nem tudom mit szólnál ha még ennyi kedves szót sem kapnál! Ez lenne a legnagyobb problémám, sokan örülnek ennek a pár kedves szónak is...

Ha meg natalán-tán letolásnak írták, akkor is ezzel nem lehet az ember lelki világába taposni, ilyen esetben nem kedveskedés, nem is nézik vele hülyének a másikat-nyilván mindenki el tudja dönteni mire kell érteni-, és ez esetben nem kedvesség, szóval ebből is "tanulhat" az illető. Akkor most hol is van a gond?

2008. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem nézek senkit hülyének!! sőt, ált. nem is sima kedvességből írom... hanem mert tényleg remélem, hogy sikerülnie fog. általában olyan kérdésekhez írom hogy sok sikert, amiben én is érintett vagyok vagy voltam. és ilyenkor remélem hogy vkinek jobban fog menni, mint nekem ment...
2008. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a pontokról szól.. nem hiszem el, hogyha valaki egy jó szót szól, az azonnal plussz pontokra hajt. Mostmár csak azokat a válaszokat értékelik amik a többség igazát adják. ÉS NE MOND, HOGY NEM ÍGY VAN. Ha valaki egy szavas választ ad, jön a minusz. De, ha valaki igazolja az előtte levő válaszát, csak még ad hozzá pár mondatot, az már plusszt ér. Na, ez nem olyan, mint a "sok sikert"?
2008. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!