Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Gyakorin nem lehetne szelektál...

Gyakorin nem lehetne szelektálni valahogy a válaszolókat, szakmai kategóriákba?

Figyelt kérdés

Tudom ez nem feltétlen ez a kategória(és gyikbe kéne lennie), de én itt vagyok érdekelt, ezért írnám ide. Sajnos az a gond, hogy néha van, hogy egy kérdésnél messze menő eszmefuttatásokat is talál az ember, jó olvasni, míg máshol veszekedés megy azért, mert valakinek gőze sincs a dolgokról, és az ész érvekre nem ad. Szerintem ebből az oldalból is lehetne szakami közösséget csinálni, csak ahhoz a kategóriákba gyomlálni kéne. Persze nem azt mondom, hogy egy humor kategóriába, de ott ahol nem a hülyeség, ha nem a tudás kell, ott ez lehet nem árthat. Persze maga a megoldás körülményes, de ki lehetne nevezni kategóriánként 2 embert aki ezt bevállalja, és abban a kategóriában van elég múltja, és többször is bizonyította a hozzáértését. Ők vallatnának, és szelektálnák az adott kategóriákba a válaszolókat, csakis szakmai szemmel. Az új tagoknál szintúgy, hisz cserélődő gárda nem árt.

Szerintetek, még ha csak elv szinten is? Mert alapból szerintem van itt annyi hozzáértő, hogy legyen egy jó gárda.


2012. jún. 4. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezért van a toplista és a százalékos rendszer. Bár a százalék nem úgy működik, ahogy kéne, mert inkább szimpátia kérdése, hogy kire hányan szavaztak, ritkán értékelik a válasz hasznosságát.
2012. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vagyis kimondot a számtech részben nagyobb legyen a cenzúra?

és mi van töbivel ha ot is nem szakmai ember válaszol akor ne tudjon válaszolni vagy töröljék válaszát?

és mi van új regisztrálokal? vagy aki ért ehez is csak nem szokot válaszolni?

.

igazán nem értem mit is szeretnél

ere vanak számítástechnikai forumok

ahol ha megnézed szintugy sok nem hozáértö válsz is van

szóval nem értem az egészet

hogy is gondolod

ez nem az az oldal ahol ilyen megoldható bármilyen szinten is

2012. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez igaz de a tudás szubjektív dolog.Milyen alapon választanánk?mert pontszám alapján nem biztos hogy tükrözi a tudást.Ha valakit szembesítesz a hibáival lepontoz mert az igazság fáj(még nekem is).Vannak akiknek nagy haveri tábora van és egymást tolják,vannak magányos nagy tudású kevés pontszámmal rendelkezők.És sorolhatnám.

A kérdésed jogos csak lehetetlen.

2012. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem csak itt, írtam, hogy gyk olyan részlegein ahol számít valamit a tudás. A gond, hogy laikus szemmel nehéz szűrni a jó, és nem jó válaszokat, így szerintem egy ilyen megoldás jó lenne, de tudom kivitelezhetetlen.
2012. jún. 4. 18:35
 5/16 A kérdező kommentje:

# 3

Hát valami teszt, vagy ilyesmire gondoltam, de mint írtam, csak véleményre vagyok kíváncsi, a kérdés végére beláttam, hogy ez max elv szinten működhet.

2012. jún. 4. 18:37
 6/16 anonim ***** válasza:

pl az nem áratna ha mindenfelhasználónak lene egy ID kódja legyen az mitom én xxxx-xxxx formájú vagy valami

iletve szintugy ot lene kategóriai helyezete melete

ezek szerintem hasznosak lenének

2012. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És az miben lenne jó? No meg azt olvastam a toplista az aktivitást jelöli csak.
2012. jún. 4. 18:44
 8/16 anonim ***** válasza:

És olyan is lehetne hogy pl akik nagyon rég vanak pl fél éve legalább gyakorin

azok szavazhatnának

kategóriánként legjobb válaszolókra

egy táblázatból

szerintük ki a leghasznosabb a kategóriában

és aki legtöbet kap pl 3-4 ember

ez sokmindentöl fũg bonyolult de hasznos lene

.

nos ök kapnának kis csilagot ID jük melé

ami mondjuk oldal alján lelene irva hogy a csilag azt jelenti hogy


Elismert Rendszeres Válaszadó

nos és ilyen szavazások lenének mondjuk havonta netán

és igy kiesne az aki netán nem ugy szerepelt mint szokot más bekerül vagy más bentmarad

na szóval és aki mindég bentmarad az kapna csilagokat mobjuk 3 lene a max.

és enyit gyüjthet és ezeket elveszti egyesével ha nem kap szavazatot

.

nagyvonalakban:D

de szerintem jó és hasznos lene

ezel látná kérdezö hogy választ egy elismert hozáértötöl kapta

.

és ezeket moderátor is felügyekné persze (válsztásokat, meg egészet)

persze tökéletes nem lene de sztem jó lene:)

2012. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát azéţ a toplistás dolog is hasznos lene szerintem legaláb tudod hogy válaszolgat e vagy újonc stb... de az ID a lényeg

mert igy sehogy sem lehet behatárolni

pl ugyan olyan százalékos ir egyik jót másik roszat... hm

toplista meg azért kéne névhez mert ot ahol van nincs semo jelentösége

egy egyszeri kérdezö nem a toplistát fogja nézni igy igazából mért is van akor?

2012. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ez a "számít a tudás" nem behatárolható. Nagyjából a humor kategória maradna ki, mert mindenhol fel lehet tenni olyan kérdést, hogy számítson a tudás (az ezotéria kategóriától a gyerekvállalásig).

Lényegében az erősebb moderáció tud segíteni a problémán, más nem igazán. A szakmai moderáció problémás: nem biztos, hogy 2 ember le tudja fedni az adott témakört. Meg lehet, hogy nem ért egyet valamivel, holott az jó válasz.

2012. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!