Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Pontosan mi számít ezen az...

Pontosan mi számít ezen az oldalon trágár kifejezésnek?

Figyelt kérdés
Fel van sorolva valahol, hogy egész pontosan mik azok a szavak, kifejezések, amikért törölni szoktak innen kérdést vagy hozzászólást? Csak mert láttam már kérdésekben és válaszokban is olyan szóhasználatot, ami nagyon mocskos volt szerintem és én soha le nem írnám, mégis ott hagyták, pedig jelentettem is, viszont nekem is törölték már ki kérdésemet, mert állítólag trágár volt.
2012. aug. 20. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Kis hamis, mit értesz azon, hogy trágár?
2012. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs felsorolva sehol, de te is érzed egy mondatban hogy mi számít szándékosan sértő és feleslegesen kimondott (írt) kifejezésnek, vagy pedig a mondandód hangulatához szükséges jelzőnek.


Nem ugyanaz, ha valakire azt mondod hülye, vagy hogy hülyeséget beszél. Az elsőt törölnék, mert személyeskedő és sértő, míg a másodikat nem. Pedig átgondolva ugyanazt fejezed ki, mégis árnyaltabban történik.

Lehet a te kérdésed sem volt konkrétan trágár, csak a megfogalmazása sértő vagy provokatív.


Minden káromkodás trágár és törlik (jó esetben), mivel egy normálisan kifejtett mondatban nincs helyük, csak töltelék- vagy indulatszavak.

Míg vannak olyan kifejezések amik negatív jelentésűek, mégsem kimondottan trágárok.

2012. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!