Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az Üzlet, Pénzügyek kategóriáb...

Az Üzlet, Pénzügyek kategóriában miért olyan lekezelőek, barátságtalanok a hozzászólók az álláskeresőkkel és a pályakezdő fiatalokkal szemben? Ahelyett, hogy bíztatnák őket, csak megrémítik és kétségbe ejtik őket.

Figyelt kérdés

Az ember felsorolja a nehezen megszerzett végzettségeit és megkérdezi, hogy itthon vagy külföldön milyen munkára lehetne elmenni vele, erre talán jön 1-2 normális válasz, de a válaszok többsége olyan (Miért nem X-et tanultál?? Miért nem Y iskolába jártál? Miért nem Z szakmád van? Miért nem tanulsz? Csak ennyi még rabszolgának se vagy jó!) hogy az ember a falnak megy tőle, főleg ilyen kilátástalan országban, mint ez.



Ősszel tettem fel oda én is álláskeresős kérdést, mert munkát kerestem, hát olyan válaszokat kaptam, hogy az öngyilkosságon gondolkodtam.


Azóta eljártam pszichiátriai kezelésre és most már tisztábban tudok gondolkodni, de még mindig úgy látom, hogy ez a stílus nem elfogadható és egy nap tényleg öngyilkosságot fog okozni az a lekezelő kétségbeesésbe taszajtás ami abban a témában megy.

A kedvencem ez volt "Nem tudod hogy kell állást keresni? Akkor eszedbe se jusson Ausztriába menni!"


Nektek mi a véleményetek? Tapasztaltatok hasonlót?



2012. jún. 3. 00:14
 1/2 anonim válasza:
Hát valószínűleg azért, mert az a rovat nem állás keresére való, és egyik altémája sem erről kellene, hogy szóljon. Arra vannak megfelelő portálok, oldalak, adatbázisok.
2012. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én abszolút együttérzek veled. Diákmelóval kapcsolatosan kérdeztem (hogy bankban/pénzügyi cégnél lehet-e diákmunkát találni, mert ilyen területre szeretnék menni), a reakció az volt, h én voltam letolva, h hogy képzelem én azt, hogy egy bank nem csak szakképzett diplomás embereket alkalmaz. (pedig a pecsételéshez és faxoláshoz NEM kell diploma) Sajnos az emberek ilyenek. Hajrá, remélem azóta találtál munkát, vagy hamarosan fogsz :)
2012. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!