Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért találták ki ezt a...

Miért találták ki ezt a 'pontozzuk a másik válaszát' dolgot? Mi értelme volt? Csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert ebből megállapítja a rendszer, hogy mennyire hasznos válaszokat ad valaki. Így egyfajta szavahihetőséget ad azoknak, akik esetleg komoly témákkal foglalkoznak.

Mármint, ha egy olyan ember válaszol, aki nagy %-ban hasznos válaszokat ad, akkor valószínűleg az a válasza is hasznos, amit esetleg nem értékelnek mások.

2012. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első jót mondott, viszont már divatból is lepontoznak, csakhogy ha kicsit nem egyezik a véleményünk, már egyből tudjon egy lefelét nyomni... hát.. nem újdonság. El kell viselni, de nagyon sok van, aki érvek helyett inkább pontozik (az ő hülyesége miatt).
2012. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
en ugy gondolom felesleges, majd a valasziró megallapitja, hogy szamara mi a hasznos.
2012. aug. 26. 15:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavar. Nem is mindig válaszolok, erre állandóan valaki lepontoz. Nem szoktam hülyeségeket írni szóval ezért nem értem... Akik meg értelmetlenségeket írnak megy a zöldpipa mert vicces..
2012. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
pontosan
2012. aug. 26. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az a vicces,hogy páran mennyire élet-halálra veszik ezt a pontozást -akinek nem inge,nem veszi magára-

Azt,hogy miért találták ki azt nem tudom,de annyira nem is izgat a dolog(:

2012. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első. Amiről te beszélsz egy idilli kép, ahogy a rendszernek működnie kéne, vagyis a válaszokat az embereknek hasznosság szerint kéne értékelniük. Ezzel szemben, ezeknek a gomboknak a funkciója átalakult like/dislike gombbá. "Komolyabb témában" is adhat valaki jó, hasznos válaszokat, ha éppen nem szimpatikus sokaknak, akkor már rossz az aránya. Szóval szép szép, de nem megfelelő a rendszer. Persze ha mindenki értené a gombok eredeti funkcionalitását, akkor jó lenne ez, de sajna szvsz elég kevés az ilyen ember az oldalon.
2012. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Így van, engem nem 1x pontoztak le olyanok, akik hülyeségeket fecsegtek össze, csak mert nem tudtak másképp érvelni. Ugyanakkor többször kaptam 100% hasznos értékelést olyan válaszomra, ami még szerintem sem volt olyan hasznos, nem tudom másoknak miért tetszett annyira:s


Amúgy szerintem a pontozást azért találták ki az alkotók, mert így egyfajta játékká alakul a kommentelés, az ember szeretne minél nagyobb %-t meg helyezést elérni és ez hajtja, izgatja az embereket hogy naponta visszatérjenek erre az oldalra és írogassanak.

2012. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Ráadásul vannak kategóriák ahol felesleges is. A család kategóriában szerintem a pontozók többsége unalomból nyomkodja a gombokat. PL. miért pontozz le valaki egy kedvenc színed kérdésre érkező választ? Egyébként meg csinálják ha ettől olyan boldogok, de attól még nem lesz igazuk :)
2012. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves hatos, ez nem vicc vagy élet-halál kérdése, de tény, ha felteszek egy kérdést, és nem azért mert, épp most hallottam valamit, és még arra is lusta vagyok, hogy két szót megnézzek a szótárban, vagy két percnél többet kutakodjak az interneten, hanem valóban segítségre van szükségem, akkor számomra iránymutató lehet

egy magas százalékot elért emberről feltételezem, hogy valamicskét ért is a témához...

ráadásul magam is láttam már, hogy az ötven alatt levők többnyire valóban félrevezető, nem egyszer kifejezetten szemétkedő válaszokat adnak

nem tudom, miért jó ez nekik, gondolom, egyfajta örömforrás lehet... csak ők tudnák megmondani

értelme úgy lenne a dolognak, ha névvel együtt vállalná az ember: "igen, én x vagy y direkt ki akarok cseszni veletek, tehettek egy szívességet" - ez már tökös dolog lenne, de így...

milyen égő: ketteske meg nyolcaska voltam (bocs a számokért, nem ide vonatkoznak, csak hasra ütve írtam őket), és az jutott eszembe még...

röhej

mi az, hogy még egy nicknevet sem mer vállalni valaki? hallottam már olyat, hogy pont azért, nehogy felkutassák a hozzászólásait, és utólag is lepontozzák - talán az oldal fenntartói elgondolkodhatnának ezen

s még mielőtt valaki nekem is ezt a kedvességet kívánná, megnyugtatom, van már hódolóm (hódolóim?) - minél többet segítek, annál kevesebb a százalékom - ez van - mióta tudom, mi áll a jelenség mögött, nem izgat, de férfiasan bevallom, előtte nagyon nem értettem, és kerestem a választ, ez meg hogy lehet alapon


üdv és jó piroskezecskézést mindenkinek, akinek ebben öröme telik (nálam nincs nehéz dolga, mert leginkább két témában alkotok, s a nicknevem is adom hozzá - de ha arról lenne szó, a saját nevem is vállalnám)

:)

2012. szept. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!