Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek van értelme itt a...

Szerintetek van értelme itt a Gyakori kérdések-nél a válaszoló százalékának?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, hogy sokakat szerintem poénból lepontoznak. Mi értelme így?
2012. szept. 22. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__3364952-miert-talaltak-ki-ezt-a-pontozzuk-a-masik-valaszat-dolgot-mi-ertelme-volt-cs
2012. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem sok értelme van.Egy válasz lehet hasznos attól függetlenül hogy valaki nem ért egyet vele.Ez is csak egy másik módja annak hogy büntessük/pontozzuk lefitymáljuk egymást.
2012. szept. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

"Egy válasz lehet hasznos attól függetlenül hogy valaki nem ért egyet vele."

Na épp itt van a rendszer hülyesége, vagy éppen a használóé.

Attól, hogy nem értek egy hsz-el egyet még nem kell lepontozni hiszen hasznos lehet attól még. Sokan viszont nem látják be ezt, like/dislike gombnak vélik, és saját szimpátiájuk alapján pontoznak.


"sokakat szerintem poénból lepontoznak"

Nem feltétlen poénból, lehet egyet nem értés vagy amikor az idiótáknak fáj az igazság. A "legjobb" amikor ha már meglátják az ember nick nevét és egyből megy a piros kezecske független attól mit írt.


É

2012. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem maga az ötlet jó volt,mert ezzel el lehetett volna érni az,hogy ha a te kérdésedre (ami mondjuk egy teljesen objektív kérdés,pl egy szó jelentését illetően,amit a google-ben nem találtál meg) jön kettő különböző válasz,az egyik egy 30%-ot elért embertől a másik meg egy 80%-ostól,akkor elméletileg jobban hiszel a 80%-osnak,hisz' ő hasznosabb válaszokat szokott adni.De ez a gyakorlatban nem működik,mert az emberek legalább 70%-a nem a válasz hasznossága alapján értékeli a választ,hanem az alapján,hogy egyet ért-e a válasszal.És aki sokat válaszolgat,az legtöbb esetben nem érhet el 100%ot,mert valaki úgyi lepontozza.A 90 fölöttiek többnyire új tagok,akiknek van max 5 válaszuk.Szóval a gyakorlatban nem sok értelme van.
2012. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

A százalékrendszer nagyon jó dolog. A jelenlegi megvalósításban már nem annyira.

Én biztosan az alapján engedném pontozni a válaszokat, hogy a bíráló -a tag, aki le/felpontoz- mióta tag/milyen a saját százaléka/mennyi választ írt. Így aki már igazán öreg motoros, akár 5-10 szeres szorzóval is nyomhatna a latba a kezdőkkel szemben.

Illetve bizonyos százalék alatt egyszerűen nem engednék pontozni. Nem véletlenül annyi a mennyi. Persze vannak kivételek, kapásból Hart is, (még nem r2d2 ként :D :D) akit elég keményen lepontoztak, holott nem volt rá ok.

Szóval szerintem elég erőteljesen meg kéne reformálni a százalékrendszert. Remélem majd egyszer meghallgatják a kéréseim.

G.

2012. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor valaki teljesen korrektül, jól válaszol és mégis lepontozzák. Szimplán azért, mert nekik nem tetszett a válasz. De attól ahogy írták többen, még lehet jó, és hasznos. Van, hogy csak az aktuális kedvüktől függ, hogy fel- vagy lepontoznak valakit.
2021. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!